قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

ابزار‌های دولتی برای حل مسئله اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند

ابزار‌های دولتی برای حل مسئله اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

کتاب «احمد متوسلیان هستم» ساعتی پیش با حضور، برادر، همرزمان و علاقمندان سردار جاویدان اثر، حاج احمد متوسلیان معرفی شد.


جواد اکبری معاون وقت حاج احمد متوسلیان در سپاه مریوان از کم‌توجهی‌ها و کم‌کاری‌ها پیرامون مسئله اسارت حاج احمد متوسلیان و دیپلمات‌های ربوده شده انتقاد و درمقایسه با زنده بودن وی ابراز امیدواری کرد.جواد اکبری در شروع این مراسم گفت: ۳۵ سال خاطرات حاج احمد گفته شده است و الزامی به بیان از نو خوبی‌های وی، اعم از کمک به خانواده‌های مردم منطقه و حتی خانواده‌های عنصر های ضد انقلاب، خانواده‌های شهدا، مردم‌داری و اعتماد مردم به وی نیست. فعالیت‌های حاج احمد اعتماد مردم منطقه را برانگیخته بود و مردم برای حل مشکلات و تامین نیازهای خود به وی مراجعه می‌کردند.


وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر سردار متوسلیان در حل مشکلات مردم و به علاوه از طرف دیگر اجرای برنامه‌ها و برنامه‌های خود اضافه کرد: سردار متوسلیان تا پاسی از شب درگیر اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های سپاه بود و نیمه‌های شب با حال خسته به قرارگاه می‌آمد. نامه‌های مردم منطقه را می‌خواند و درمقایسه با تامین نیازهای و درخواست‌های آنان این نامه‌ها را به مراجع ذی‌ربط ارجاع می‌داد


دستگاه‌های دولتی برای حل موضوع اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند


.


اکبری با اشاره به گذشت ۳۵ سال از اسارت سردار متوسلیان و ابراز گلایه از کم‌توجهی‌ها و کم‌کاری‌ها گفت: در این مدت افرادی که مدعی رفاقت با وی بوده‌اند هیچ کاری نکردند. شما رفقای حاج احمد برای ایشان چه کرده‌اید که تنها گفتگو می‌کنید و می‌گویید وی زنده است،‌ آیا میتوانید این نکته را ثابت کنید؟


وی با اشاره به برنامه ادعاهای تازه از جانب فردی به اسم عیسی ایوبی گفت: هم اینک شخصی به اسم عیسی ایوبی را مطرح کرده‌اند که ادعاهای وی قابل تامل است. در این ۳۵ سال وی کجا بوده است و چرا تا اینجای کار ادعایی مطرح نکرده بود؟ اکنون ما مستاصل مانده‌ایم که ادعای زنده بودن وی را بپذیریم یا ادعای عیسی ایوبی مبنی بر شهادت وی را قبول کنیم.


برای شما نیز جالب است؟  انقلاب اسلامی تنها یک شهید «تندگویان» دارد - |

وی با اشاره به این که  پیرامون این مسئله تنها به فرمایش رهبر معظم انقلاب اعتنا کرده‌ و می‌کنیم که فرموده‌اند امیدواریم ایشان زنده باشند، اضافه کرد: حاج احمد انسانی نیست که بخواهیم به وسیله ایشان خودنمایی کنیم. هر سال نشست‌ای برای وی برگزار می‌شود و در آن صحبت‌هایی مطرح و وعده‌هایی داده می‌شود. بنده به شخصه اعتمادی به این وعده‌ها و سخنان ندارم. در کمال تاسف ابزار‌های دولتی و مسئول برای حل مسئله اسارت سردار متوسلیان کم کاری کرده‌اند.


دستگاه‌های دولتی برای حل موضوع اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند


اکبری یادآور شد: سال‌ها پیش سفری به لبنان و دیداری با سیدحسن نصرالله داشتیم. وی از دیزاین عملیاتی برایمان گفت که طی آن مقرر شده بود حاج احمد متوسلیان و همراهانش با چندین عدد از فرماندهان رژیم صهیونیستی مبادله شوند با اینحال این کار صورت نگرفت؛ چرا که مدیران امر در این عرصه کم کاری کردند.


وی با تاکید بر این نکته که اگر فردی از جانب رژیم صهیونیستی به اسارت گرفته شود حدودا محال است زنده آزاد شود،‌ گفت: امیدواریم که حاج احمد متوسلیان زنده باشد.


سردار عباس برقی از همرزمان سردار جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان در سخنانی  با بیان اینکه ما شهدا بسیار غریب هستند و ما درمقایسه با شهدا دین بزرگی داریم, گفت: وظیفه ما این است که حاج احمد را برای نسل تازه بشناسانیم تا با خصوصیات و اهداف شهدا و سیره و شیوه آنها آشنا شوند.


ایشان پیشتر اظهار کرد: به نظر من می بایست از سردار حاج احمد متوسلیان با اسم اولین شهید مدافع حرم یاد کنیم که در راه مبارزه با استکبار و دفاع از حریم اهل بیت عازم سوریه بودیم و جوانان باید بدانند که حاج احمد حاوی چه شخصیتی بوده است و باید نقش حاج احمد متوسلیان در ایجاد حزب الله لبنان و نقش تولید کننده ایشان در مبارزه با استکبار و اسرائیل برای همه جامعه بیان و مطرح شود.


برای شما نیز جالب است؟  چاپ پنجاه و پنجم «حر انقلاب» بعد از ماه رمضان معرفی می‌شود - |

همرزم سردار متوسلیان گفت:  از لحاظ من حاج احمد به شهادت رسیده به دلیل آنکه با استناد به خصوصیات و شناختی که من از حاج احمد سراغ دارم ایشان مردی نبود که تن به اسارت بدهد و آرام بنشیند و عاشق مبارزه مستقیم با اسرائیل بود. مثلا آقای نصرتی بیان می کند: در قبل ار عملیات فتح المبین وقتی که ما در تهران بودیم در حاج احمد در یک جمعی گفت: من با خدای خود عهد کردم و از ایشان می‌خواهم که در جنگ با اسرائیل به شهادت برسم. ایشان هرچه خداوند دستور داده بود رفتار کرد و خدا هم حتما این آروزیش را برآورده کرد.


دستگاه‌های دولتی برای حل موضوع اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند


گلعلی بابایی از نویسندگان و پژوهشگران دفاع مقدس در سخنانی با بیان اینکه خوشحال هستیم که بعد از ۳۵۵ سال کتابی در خصوص حاج احمد متوسلیان به چاپ رسیده است, گفت: این کتاب مطمئنا می‌تواند نگاه تازه ای از شخصیت و خصوصیات حاج احمد متوسلیان را بازگو کند و به مخاطبان بشناساند و زوایای متفاوتی را به روی خواننده باز می‌کند.


ایشان پیشتر اضافه کرد: در این کتاب حداکثر تلاش انجام شده تا کمترین حذفیات از سخنان حاج احمد انجام گیرد و حاج احمد در مقامی که بود و با استناد به اشرافیت هایی که به موضوعات داشت صبحت هایی را انجام می داد که ضروری بود انجام شود.


این رزمنده دوران دفاع مقدس در انتهای سخنانش گفت: حاج احمد متوسلیان اولین فرمانده بچه های تهران بود با اینحال در کمال تاسف هیچ خیابانی در تهران به نامش نیست و این از مظلومیت های این سردار دلاور است.

برای شما نیز جالب است؟  حکایت آقازاده‌ای که ساده‌زیستی، اساس زندگی‌اش بود - |


دستگاه‌های دولتی برای حل موضوع اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند


محمد جواد شادانلو نویسنده کتاب احمد متوسلیان هستم در سخنانی در  خصوص نگارش این کتاب گفت: حدودا دو سال مراحل تدوین این کتاب به طول انجامید و در این مراحل  آقای بهمن نیا مدیر انتشارات نارگل غیر از یک ناشر معمولی زحمات فراوانی در نگارش و ویراستاری این کتاب انجام دادند.


ایشان پیشتر گفت: مسئله تجمیع سخنان شخصیت ها و فرماندهان دوران دفاع مقدس مسئله تازه ای نیست با اینحال این موارد یاری مینماید تا مخاطبان با شخصیت آن فرمانده و رزمنده و زوایای مختلف زندگی و رفتاری ایشان آشنا شوند. نمونه دیگری از موضوعاتی که در نگارش این کتاب رعایت شده که کمترین حذفیات از سخنان حاج احمد متوسلیان در آن صورت گرفته است.


دستگاه‌های دولتی برای حل موضوع اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند


شادانلو پیشتر گفت: در طول مسیر تجمیع تمام اسناد و صوت های سخنرانی حاج احمد متوسلیان سختی های فراوانی را متحمل شدیم تا به اسناد و صوتها دسترسی پیدا کنیم و مطمئنا صوت یا سندی از سخنرانی های سردار متوسلیان می باشد که ما از آن بی اطلاع بودیم و به آن دسترسی نداشتیم و امیدواریم افرادی که این کتاب را می‌خوانند و به این اسناد دسترسی دارد ما را در ویراست های بعدی این کتاب یاری و کمک کند.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی