قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

ابوترابی‌فرد: شهید حججی هنر سر دادن را به ما آموخت – |

ابوترابی‌فرد: شهید حججی هنر سر دادن را به ما آموخت – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان ابوترابی‌فرد: شهید حججی هنر سر دادن را به ما آموخت – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، برنامه تکریم ایثار ویژه ایثارگران و جانبازان وزارت فرهنگ و ارشاد ا سلامی قبل از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد.

حجت‌الاسلام انصاری مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در شروع این برنامه گفت: این از افتخارات وزارت ارشاد است که بخش فراوانی از کارکنانش از آزادگان هستند، تا این لحظه موفق شده ایم سه هزار ۴۰۹ نفر از ایثارگران را در سطح وزارتخانه شناسایی کنیم که این مردم اعم از شهدا، آزادگان و ایثارگرانی هستندکه در خدمتشان هستیم.

وی اضافه کرد: ۳۷ نفر از کارکنان وزارت ارشاد از آزادگان عزیز هستند و ۱۰۶ شهید هم از افتخارات دیگر ما هستند. دو نفر از مدیران کل استانی وزارتخانه هم از جانبازانی هستند که پا ندارند.

پیشتر این برنامه حجت الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی فرد نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: خداوند در قرآن خطاب به مسلمانان بیان میکند: «جعلناکم امتا وسطا» این جعل می تواند هم جعل تشریعی و هم جعل تکوینی باشد. بالاخره امت اسلام، امت وسط خواهد بود و راه را برای سعادت بشریت همراه خواهد نمود. این امت وسط بودن را می توان به دو صورت معنا کرد اول اینکه امت وسط امتی است که مسیر اعتدال را می پیماید و از افراط و تفریط دور است. معنای دیگر امت وسط همان مفهومی است که علامه طباطبایی به آن اشاره کرده است یعنی امت وسط واسطه فیض است و اگر نباشد رحمت الهی بر جامعه بشری نازل نمی شود.

برای شما نیز جالب است؟  درآمیختن راست و دروغ به خاطره‌نگاری آسیب می‌زند - |

وی اضافه کرد: ایثارگران، شهدا و جانبازان پیشگامان امت وسط هستند و می‌توان پرچمداری‌شان را بر نمونه‌هایی که در سال‌های جنگ در چنگال صدام اسیر بودند با اسم نمادهای صبر و استقامت مشاهده کرد. اگر در روز قیامت مردم بگویند ما نمی‌توانستیم در مقابل ظلم مبارزه و مقاومت کنیم خداوند شهدا و ایثارگران را برای آنها به شهادت می‌آورد. دفاع مقدس و اسارت به معنای حقیقی کلمه نماد این مفاهیم هستند.

این نماینده پیشین مجلس پیشتر سخنانش گفت: نمادهای مفاهیمی که اشاره شد در اسارت تجلی دارد این در اوج قله است که جهنم را به بهشت مبدل کنیم و چه جهنمی سخت تر از صدام و اسارت در چنگال مزدوران ایشان. با اینحال آزادگانی که ما سراغ داریم این هنر را داشتند که جهنم اسارت را به قطعه‌ای از بهشت مبدل کنند. آنان شیران روز بودند که حسرت یک ناله را بر دل دشمن گذاشتند با اینحال در دل شب ناله و مناجات می‌کردند. به دفعات شده بود که برادرم حجت الاسلام ابوترابی را در ارودگاه‌ها دیده بودند که در دل شب بر پای اسرا و آزادگان بوسه می‌زد.

ابوترابی گفت: هنر دیگر آزادگان هنر گذشت کردن بود؛ واقعا آزادگان اهل گذشت کردن بودند و چه جراحت‌های سختی که بر دل آنها قرار داده نشد.

ایشان در انتهای سخنانش با اشاره به واقعه شهادت محسن حججی در روزهای واپسین گفت: ما هنرمندان فراوانی داشتیم با اینحال نیازمند هنرمندی بودیم که هنر به چه نحو سر دادن را به ما بیاموزد قدم زدن ایشان همراه با دژخیمی که ایشان را به قتلگاه می‌برد، تکرار دیگری است از قدم زدن شهید نواب صفوی وقتی که ایشان را برای اعدام می‌بردند. نگاه و قدم زدن‌های این شهید مبین قلب مطمئن ایشان دارد.

برای شما نیز جالب است؟  روایت رضا امیرخانی از خط مقدم نبرد با داعش/ این مقاومت «تازه» است - |

امیدواریم این نوشته با عنوان ابوترابی‌فرد: شهید حججی هنر سر دادن را به ما آموخت – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی