قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

«احمد متوسلیان هستم» خیلی زود چاپ می‌شود

«احمد متوسلیان هستم» خیلی زود چاپ می‌شود

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

«محمدجواد شادانلو» نویسنده دفاع مقدس از گردآوری و تدوین سخنرانی‌ها و گفتگو‌های حاج احمد متوسلیان از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس اطلاع داد و اظهار داشت: کتاب «احمد متوسلیان هستم»، سری گفتگو‌ها و سخنرانی‌‎های حاج احمد متوسلیان فرمانده تیپ ۲۷ محمد رسول الله(ص) است که در شکل یک کتاب جمع‌آوری شده است.

وی گفت: کتاب با دفاعیات ایشان در دادگاه سال ۱۳۵۷ بعد از دستگیری در لرستان شروع می‌شود و سپس با سخنرانی سال ۱۳۵۹ مسجد جامع شهر پاوه که بخشی از آن در فیلم ایستاده در غبار مورد بهره برداری قرار گرفته بود، ادامه می یابد و با چند گفتگو ایشان با دفتر سیاسی سپاه بعد از عملیات‌های فتح‌المبین و بیت‌المقدس و گفتگو‌ای در کردستان ادامه می یابد.

این نویسنده دفاع مقدس عنوان کرد: تلاش شده است این کتاب با درجه حساسیت بالای مستند باقی بماند. به دفعات نوارها و فایل‌های صوتی مورد بهره برداری گوش داده شده تا به اصل گفتار وفادار بمانیم. تفاوت ویرایشی اندکی در کتاب اجرا شده است که به بهتر خوانده شدن و روان‌خوانی یاری مینماید چون مطالب معرفی شده به روش محاوره‌ای، مکتوب شده است.

نویسنده کتاب «احمد متوسلیان هستم» ادامه داد: برای گویاسازی و فهم درست مطالب در پانویس‌ها و متن کتاب تلاش شد مطالب مطرح شده تکمیلی معرفی شود تا مخاطب بتواند محیط جغرافیایی و تاریخی سخنرانی و یا گفتگو را درک کند. گفت‌وگو با فرد گفتگو کننده با حاج احمد متوسلیان پیرامون حال و هوای گفتگو‌ها نمونه دیگری از اقداماتی بود که در این کار صورت گرفت و در مقدمه فصل‌ها قید شده است.

برای شما نیز جالب است؟  عکس ها/ حشد الشعبی اولین مجاهد زن خود را تقدیم اسلام کرد

شادانلو پیرامون سیر موضوعی این کتاب گفت: کتاب با استناد به یک دسته بندی تاریخی است که بهمراه حضور ایشان در منطقه و سمت‌های مختلف پیش می‌رود. دفاعیات در دادگاه، حضور در شهرهای پاوه، مریوان، گفتگو با دفتر سیاسی سپاه و به علاوه از طرف دیگر عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس و فتح خرمشهر و حضور در لبنان بهمراه قوای محمدرسول‌الله(ص) سیری است که در کتاب طی می‌شود.

وی اظهار داشت: انرژی فراوانی قرار داده شده تا تمام منابع موجود در این کتاب آورده شود با اینحال بازهم منابع متفاوتی می باشد که ما تا اینجای کار به آن‌ها دسترسی پیدا نکرده‌ایم که امیدواریم در ادیت‌های بعدی کتاب بتوانیم از آن‌ها سود ببریم.

شادانلو گفت: کتاب «احمد متوسلیان هستم» در ۴۲۳ صفحه تدوین شده است که تا قبل از سالگرد ربایش ایشان در ۱۴ تیرماه ۱۳۶۱به چاپ خواهد رسید. بخش اعظمی از مطالب کتاب، صحبت‌های پخش نشده ایشان بوده و بخش‌های دیگری قبل از این در کتاب‌های «همپای صاعقه» و «آذرخش مهاجر» و یا مجله ها پیغام انقلاب، امید انقلاب و روزنامه معلومات آورده شده که ما در این کتاب تلاش کرده‌ایم به طرز تفصیلی به آن بپردازیم.

نویسنده کتاب «احمد متوسلیان هستم» به علاوه از طرف دیگر از معرفی اسناد مرتبط با سخنرانی‌ها و گفتگو‌های معرفی شده اطلاع داد و گفت: فرضیه‌ای که در این کتاب به کارگرفته شده این بود که اسناد همراه با متن کتاب قرار داده شود. بخش‌هایی از گفتگو‌های مکتوب بهمراه تصویر از شخص احمد متوسلیان و شخصیت‌هایی که از آن‌ها سخن به میان آمده است درج شده است.

برای شما نیز جالب است؟  همراه «پری نخلستان» به کمک بچه‌های خرمشهر برویم - |


منبع: دفاع پرس

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی