قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

اذان شهید ی که ۱۸ عراقی را «حُر» کرد

اذان شهید ی که ۱۸ عراقی را «حُر» کرد

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

مراسم «یک روز با شهید» ویژه شهید ابراهیم هادی ظهر امروز در گروه مقاومت برگزار شد.


محسن عمادی مسئول نشر شهید ابراهیم هادی در این مراسم با اشاره به شخصیت شهید ابراهیم هادی گفت: در والفجر مقدماتی تنها کسی که کانال کمیل را نگه داشته بود شهید ابراهیم هادی بود، با اینحال بعد از حمله عراق پیکرش متلاشی و اثری از ایشان باقی نماند. خودش هم دوست نداشت اثری از ایشان بماند. ایشان پیوسته دعایش این بود که از دسته شهدای گمنام باشد. حتی بعد از اینکه کانال کمیل را پایین و رو کردند و ۴۰۰ شهید بیرون آوردند، اثری از شهید هادی نبود، با اینحال خبر داده که به اشتراک شهدای گمنام به کشور بازگشته است. 


وی اضافه کرد: یکی از رفقای شهید هادی در گیلانغرب به شهادت رسید و پیکرش در کوهستان ماند. ابراهیم هادی چند کیلومتر در عمق خاک دشمن نفوذ کرد و پیکر ایشان را روی دوش گرفت و برگرداند، با اینحال در مراسم آن شهید، پدر شهید گفت که پسرش به خوابش آمده و از ابراهیم هادی گلایه کرده، وقتی ابراهیم از ایشان دلیل این مسئله را جویا می‌شود بیان می کند پسرش گفته؛ چند روزی که در خاک دشمن بوده، حضرت زهرا(س) به ایشان سر می‌زده، با اینحال بعد از اینکه پیکرش بازگشته، دیگر حضرت به دیدارشان نیامده است. همین مسئله باعث شده بود که شهید ابراهیم هادی پیوسته در دعایش از خدا گمنامی طلب کند.


برای شما نیز جالب است؟  داعش مدعی ترور ۲ عضو معلومات ترکیه شد

مدیر نشر شهید ابراهیم هادی گفت: «محمد بنا» مربی کشتی فرنگی ایران، جانش را مدیون ابراهیم بود، چونکه در یک نزاع پشتش درآمده بود. نقل کرده‌اند که ایشان هفت دور تسبیح شنا می‌رفت تا ورزیده شود. پدرش بیان می کند در بیشتر مواقع به ایشان می‌گفتم مبادا با کشتی حال کسی را بگیری و خودش بیان می کند که قبل از کشتی ۲ رکعت نماز می‌خوانده تا افتاده شود.


ایشان در قسمت دیگری از این مراسم که از خصوصیت‌ها و خصوصیت‌های شهید سخن می‌راند؛ گفت: در یکی از عملیات‌ها که لحظه فراوانی به سپیده نمانده بود و ارتفاعات باید فتح می‌شده و ابراهیم هادی مسئول بازپس‌گیری ارتفاعات بوده، تیر می‌خورد، وقتی بالای سر ایشان می‌روند می‌گویند که لحظه اذان صبح روی بلندی ایستاده و رو به دشمن اذان گفته است که در همین حین تیری رها می‌شود و به کتف شهید ابراهیم هادی برخورد می‌کند که آسیبی نمی‌بیند، با اینحال در همین لحظات می‌بینند که ۱۸ نفر عراقی خودشان را تحویل داده و اسیر می‌شوند. وقتی دلیل این کار را از آنها پرسش کردند، می‌گویند که به ما گفته بودند ایرانی‌ها مجوس هستند، با اینحال با شنیدن صدای اذان فهمیدیم که ایرانی‌ها اهل نماز هستند، همزمان با اینکه فرماندهان ما اهل خوردن مشروبات و کارهای ناپسند هستند.


عمادی اضافه کرد: راوی نقل می‌کند که سالها بعد حین یک عملیات، یک نفر جلوی ایشان را می‌گیرد و بیان می کند من را شناختی؟ من فرمانده آن ۱۸ نفری هستم که با اذان ابراهیم هادی خود را تحویل دادیم و آیت‌الله حکیم ضمانت ما را کرد و اکنون در گردان توابین لشگر بدر با عراق می‌جنگیم. شما بنگرید، یک اذان شهید هادی ۱۸ نفر را نجات داد و آنها را حُر کرد.

برای شما نیز جالب است؟  حکایت آقازاده‌ای که ساده‌زیستی، اساس زندگی‌اش بود - |


این ناشر و اکتیو عرصه دفاع مقدس گفت: تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «از لاک جیغ تا خدا» می‌گفت تا اینجای کار پنج برنامه تنها برای ابراهیم هادی ضبط کرده‌ایم، کسی که ۲۵ سال اسمی از ایشان نبوده، امسال در سالروز تولدش، ۷۰ جشن تولد برایش برگزار شد. کتاب خاطرات شهید ابراهیم هادی به وسیله انتشارات حزب‌الله لبنان به عربی ترجمه و توزیع شده و گفته‌اند این کتاب الگوی خوبی برای جوانان حزب‌الله است. خاطرات شهید هادی به آلمانی ترجمه و در برلین توزیع شده است.


عمادی در قسمت پایانی سخنانش با اشاره به شهید محسن حججی گفت: حال امروز می‌بینیم که شهید حججی، شهید هادی را الگوی خودش قرار داد و پای خود را جای پای ابراهیم گذاشت و همسر شهید حججی نقل می‌کند که بعد از ازدواج اولین هدیه‌ای که به من داد کتاب خاطرات شهید ابراهیم هادی بود و این نشان می‌دهد که شهید چه کسی را در زندگی خود الگو قرار داده است. 


با استناد به این خبر، کتاب خاطرات شهید ابراهیم هادی با عنوان «سلام بر ابراهیم» که از جانب انتشارات شهید ابراهیم هادی پخش شده، یکی از پرفروش‌ترین کارهای دفاع مقدس است که طی سال‌های واپسین توانسته توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی