قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

امیدی به نتیجه گرفتن پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید نداریم/ ضروری باشد شکایت می‌کنیم

امیدی به نتیجه گرفتن پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید نداریم/ ضروری باشد شکایت می‌کنیم

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، دومین نشست خبری شورای عالی انجمن جانبازان و ایثارگران امروز با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

مجتهد معاون حقوقی این شورا با انتقاد به عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: در کمال تاسف مدیرانی وارد بنیاد شدند که بدون برنامه بودند و بعضا بعد از گذشت دو سال بازهم نتوانستند کاری برای جامعه هدف انجام دهند.

وی گفت: به علاوه از طرف دیگر افرادی منصوب شدند که به دلیل رابطه فامیلی یا هم جناح بودن در مسائل سیاسی انتخاب شدند و صد در صد بدون کارایی بودند.

مجتهد اضافه کرد: مردها در کمیسیون ها اکتیو نبودند و حتی بنیاد شهید بیش از ١۵٠٠ میلیارد بدهی به بیمه ایران داشت تا جایی که برخی از بیمارستان ها از پذیرش بیماران ایثارگران خودداری کردند.

وی اظهار داشت: عمده مسائل ایثارگری تنها کمبود قابلیت ها و منابع نیست حتی مدیرانی هستند که نمی‌توانند از نهادهای ذی ربط این قابلیت ها را مطالبه کند و گاهی عده ای ابزار ها مانند بانک ها حتی از پایین بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

مشاور حقوقی این شورا گفت: سخت دیگر عرصه کارشناسی است. معاونت حقوقی و مجلس بنیاد هیچ وقت مدیری که کارایی داشته باشد ندارد و در بیشتر مواقع روابط در سطح حداقلی بوده و حتی در انجام یک برنامه کوچک مردها عاجز هستند فلذا در این عرصه هم نیازمند تحول هستیم.

وی ادامه داد: در دوران انتخابات نمی‌خواستیم برای مطالبات تجمعی داشته باشیم. مطالباتی که همه قانونی و مصوب هیئت وزیران است و بیشتر از آن نیست. قانون های هم شفاف است. قانون برنامه ششم سال قبلی تصویب شد با اینحال هنوز اجرایی نشده است.

برای شما نیز جالب است؟  فرمانده ای که پیکرش هرگز پیدا نشد

مجتهد با اشاره به اینکه اغلب وزارت خانه ها مشاور در امور ایثارگران دارند، بیان داشت: آنها جلسات متعددی دارند با اینحال وقتی برای موضوعی پیگیر می‌شویم یا اظهار بی اطلاعی می‌کنند یا عدم ابلاغ برای رفتار درآمدن را مطرح کنند و یا موارد دیگر.

مثلا یکی از قانون های بحث خودرو است که واقعا برای قشر مخصوصی از ایثارگران ضروری است با اینحال وقتی پیگیر می‌شویم می‌گویند هنوز در هیئت وزیران ابلاغ نشده.

وی ادامه داد: بنیاد سری نهادی است که با قوت تمام می‌تواند در امور قضایی مطالبه جدی کند و حتی حکم دهد و این حکم قطعی و ضروری الاجراست.

مجتهد با بیان اینکه وجود قسمت فرهنگی بنیاد با نبودش علی سویه است و ما نمی‌بینیم موضوعی به خوبی در صدا و سیما و جاهای دیگر پخش شود، اضافه کرد: شورا خواهشمند است، هر کدوم از سری ها اعتراضی به این مباحث داشتند حاضریم در جمع جراید مناظره کنیم و مطالب را بیان کنیم.

وی گفت: تا به این لحظه مطالباتی که از بنیاد به وسیله این شورا پیگیر شده نتایج محسوسی نداشته و با اینحال اگر این روند ادامه بیابد ما در قوه قضاییه اقامه دعوی کرده و نیز تجمعاتی را در این خصوص به وسیله ایثارگران انجام خواهیم داد.

مشاور حقوقی شورا در انتهای با اشاره به مسئله تحقیق و تفحص از بنیاد شهید بیان داشت: ما گزارش ها را در باب تحقیق و تفحص انجام دادیم با اینحال حتی یک پرونده تا به این لحظه با تحقیق و تفحص به نتیجه نرسیده و خود ساختار تحقیق و تفحص نیازمند تفاوت جدی است. و خیلی برای به نتیجه رسیدن این مسئله امیدی نداریم.

برای شما نیز جالب است؟  مدافعان حرم، از بابصیرت‌ترین مردم لحظه ما هستند - |

انتهای پیغام/ب

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی