قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

ایثارگران گنجینه‌های ارزشمند در تاریخ کشور هستند – |

ایثارگران گنجینه‌های ارزشمند در تاریخ کشور هستند – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان ایثارگران گنجینه‌های ارزشمند در تاریخ کشور هستند – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته . با استناد به گفته پایگاه آگاهی رسانی خانه فرهنگ ایثار و مقاومت، حجت الاسلام محمدعلی انصاری مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌در سفر به مشهد مقدس به اهتمام جدی درمقایسه با حل مشکلات ایثارگران گفت: عرصه فرهنگ درواقع هویت هر جامعه شمرده می‌شود که اعتبار مردم آن جامعه را در برمی‌گیرد.

انصاری گفت: دین اسلامی‌که ما مفتخر به پیروی از آن هستیم در سایه فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌ها به دست ما رسیده و تارخ انقلاب اسلامی‌نیز نشان می‌دهد این انقلاب با ایثار و از خودگذشتگی مردم در سایه رهبری دلسوزانه امام راحل(ره) شکل گرفته و دلیل بیداری مردم و پیروزی نهضت اسلامی‌شده است.

انصاری مطرح کرد : وظیفه ما در وزارت ارشاد ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است فرهنگی که در دوران دفاع مقدس اوج گرفت و عطر آن در محیط جامعه اسلامی‌پیچید و بایستی تلاش کنیم تا این روحیه که در جامعه ما افزایش یافته، با بی توجهی و سهل انگاری به دست فراموشی سپرده نشود.

مشاور وزیر تصریح کرد: اگر یک روز در جبهه نبرد برای حفظ و دفاع از تمامیت ارضی و عزت کشور انجام وظیفه می‌کردیم، امروز در سنگر فرهنگی از هویت اسلامی، ملی و فرهنگی خود دفاع و خدمات رسانی می‌نماییم و همه افرادی که در عرصه فرهنگ دست اندرکارند رسالت مخصوصی در این خصوص بر عهده دارند.

حجت الاسلام محمدعلی انصاری از سازمان‌ها و ادارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌خواست تا جایگاهی برای رسیدگی به امور ایثارگران در سازمان متبوع خود قائل شوند و توجه بیشتری را به این مهم اختصاص دهند. به علاوه از طرف دیگر در فعالیت‌های فرهنگی و هنری بهای بیشتری به قشر ایثارگران داده شود تا آنها پیوسته این احساس را داشته باشند که فداکاری و گذشت‌شان در روزگار دفاع مقدس از یاد نرفته و نزد دولت و مردم حاوی ارزش، منزلت و کرامت هستند.

برای شما نیز جالب است؟  آنچه شهید آوینی پیرامون هنر می‌گفت

مشاورفرهنگ و ارشاد اسلامی‌ضمن تبیین نقش ایثارگران در پیشبرد اهداف بلند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد: ایثارگران گنجینه‌های ارزشمند تاریخ کشورما هستند و نباید به هیچ دلیل و بهانه‌ای ایثارگری آنها به فراموشی سپرده شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و سازمانها و ادارات تابع آن در بخشهای مختلف باید در جستجوی آن باشد تا با استناد به ایثارگران گامی‌بلند برای اعتلای فرهنگ ایثار بردارند.

انصاری در انتهای یادآور شد: توجه به ایثارگران حتماً نباید جنبه مادی داشته باشد چون آنان ثابت کرده‌اند در قبال ازجان گذشتگی‌شان توقع و انتظاری جز احترام از جامعه و مسئولین ندارند. گاهی با یک توجه، یک سرکشی و عیادت از ایثارگران می‌توان دل آنها را خشنود کرد و به آنها گفت: فداکاری و ازخودگذشتگیشان از حافظه ملت پاک نمی‌شود.

امیدواریم این نوشته با عنوان ایثارگران گنجینه‌های ارزشمند در تاریخ کشور هستند – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی