قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

بدتر از سلفی گرفتن ها

بدتر از سلفی گرفتن ها

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

در مراسم تحلیف مدیرعامل جمهور، رفتار چندین عدد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی لحظه مواجه شدن با خانم موگرینی حاشیه ساز شد. شور و شوق این نمایندگان برای گرفتن تصویر های سلفی و یادگاری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آن قدر نامناسب بود که هیچ کس از آن نتوانست دفاع نماید و بالاخره ، باعث عذرخواهی چندین عدد از آنان از این رفتار شد. شور و شوق سلفی بگیران آن هم در مجلس شورای اسلامی، نشان می دهد که مجلس حال حاضر با مجلس تراز انقلاب اسلامی فاصله بسیار دارد. مجلس تراز انقلاب اسلامی که باید عصاره ملت مومن و پیشرو ایران باشد، مجلسی است که نمایندگان آن مثل شهید مدرس، بصیر و هوشمند، دشمن شناس و شجاع باشند. در کمال تاسف رفتار چندین عدد از نمایندگان مجلس در لحظه سلفی گرفتن، از نوعی خودباختگی در مقابل غرب حکایت می کند.


گرچه مدیرعامل مجلس این نوع رفتار نمایندگان را نوعی سهل انگاری تلقی کرد، لکن تامل در شعار چندین عدد از نمایندگان سلفی بگیر، نگرانی ها را از این نوع رفتار بیشتر می کند. شعاری که از جانب چند تن از نمایندگان در طرف دیگر خانم موگرینی سر داده شد با این وجود تحت الشعاع تصویر ها و بررسی سلفی ها قرار گرفت.


آقای ابوالفضل حسن بیگی که خود در جمع سلفی بگیران حضور دارد، ضمن اشاره به صحبتهای نمایندگان با خانم موگرینی، اشاره به شعار سر داده شده از جانب چندین عدد از نمایندگان می کند که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. ممکن است بتوان تصویر های یادگاری را توجیه کرد، لکن این شعار مبین نحوه دید و چگونگی فکر کردن این نمایندگان حکایت می کند. با این وجود این شعار، توجیه سلفی گرفتن ها و تنزل آن در حد سهل انگاری را دشوار می سازد. آقای حسن بیگی در گفتگو با روزنامه ایران در تاریخ ۱۶/۰۵/۱۳۹۶ بیان میکند: «نمایندگان به ایشان (خانم موگرینی) گفتند ملت ایران قوی است و ما از اروپا پیش بینی میکنیم که به برجام پایبند بماند و وارد بازی دولت آمریکا نشود. چند نماینده و خود من هم بلند گفتیم، مرگ بر آمریکا و درود بر اروپا!!!»

برای شما نیز جالب است؟  فرزند شهیدم برای نماز شب بیدارم می‌کرد


آقایانی که شعار درود بر اروپا سر داده اند، چه تصویری از اروپا و کشورهای تعیین کننده سیاست خارجی اروپا مثل انگلستان، فرانسه و آلمان دارند؟ آیا رفتار این کشورها طی ۳۸ سال قبلی در قبال ملت ایران، انقلاب اسلامی ونظام جمهوری اسلامی، به شکلی بوده که اکنون نمایندگان ملت ایران در مجلس شواری اسلامی در طرف دیگر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا چنین شعاری را سر بدهند؟ آیا مردها سردهنده این شعار، رفتار کشورهای اروپایی در دوران دفاع مقدس را فراموش کرده اند؟


هواپیمای “میراژ “و “سوپر اتاندارد “را کدام کشورها در دست ارتش بعث عراق جهت بمباران شهرهای ایران قرار دادند؟ کدام کشورها عراق را به سلاح های شیمیایی و میکروبی تجهیز نمودند؟ اروپایی ها طی ۳۸ سال قبلی، در قبال منافقین که جنایات بی شماری را مرتکب شده و دستانشان به خون بی گناهان بسیاری آغشته شده، چه موضعی داشته اند؟


آیا این نشست چند هفته قبل منافقین در فرانسه را فراموش کرده اند؟ به راستی اروپایی ها در به راه انداختن جنگهای نیابتی در منطقه و تجهیز و تقویت گروهکهای تروریستی، چه نقشی را ایفا کرده اند که اکنون باید به آنان درود فرستاد؟ در موضع تحریم ها و فشارهای اقتصادی علیه ملت ایران، عملکرد اروپایی ها به چه نحو بوده است؟ حقیقت آن است که طی ۳۸ سال قبلی، اروپایی ها در بسیاری از توطئه های آمریکا علیه ملت ایران،‌ این کشور را همراهی کرده اند.


در هر کجا بیننده اختلاف رفتاری اروپا در قبال ملت ایران درمقایسه با آمریکا هستیم، این تفاوتها، تفاوتهای راهی در پیشبرد اهدافشان می باشند. کشورهای سلطه گر اروپا و آمریکا، در براندازی جمهوری اسلامی و انتهای دادن به حرکت انقلاب اسلامی ملت ایران، دیدگاه یکسانی دارند و از این جهت هیچ تفاوتی با هم ندارند.

برای شما نیز جالب است؟  بازخوانی «نامه‌های فهیمه»/ زوجی که عشق را در جنگ معنا کردند - |


اختلاف اروپا و آمریکا در براندازی جمهوری اسلامی و شکست انقلاب ملت ایران، در شیوه ها است. ممکن است این نمایندگان مدعی شوند که،‌درود ما به اروپا به خاطر رفتارهای متفاوتش با آمریکا در مسئله برجام است. آیا این اختلاف رفتاری که اروپایی ها در راستای منافع خود برای تسلط بر بازارهای ایران دارند، شایسته درود گفتن است؟ با اینحال اینطور گفته میشود که این نمایندگان فراموش کرده اند که چند روز قبل از مراسم تحلیف و در جستجوی پرتاب موشک ماهواره بر سیمرغ، سه کشور اصلی اروپا در همراهی کامل با آمریکا، اقدام ایران را محکوم کردند! کشورهای اروپایی در حالی پرتاب سیمرغ را محکوم کردند که این رفتار، هیچ ارتباطی با برجام ندارد. نکته قابل توجه در این خصوص، نامه مشترک آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان به شورای امنیت و متهم کردن ایران از جانب این چهار کشور به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ است.


در بخشی از نامه چهار کشور گفته شده آمده است: « برنامه سابقه دار ایران برای تولید موشک های بالستیک کماکان با قطعنامه های شورای امنیت مغایر است و در منطقه کارهای بی ثبات کننده دارد». بدون تردید همراهی کشورهای اروپایی با آمریکا در ارسال این نامه با ادبیات گفته شده، مقدمه ای برای کمک به آمریکا در اعمال تحریم های تازه خواهد بود. آمریکایی ها با تصویب قانون تازه تحریم ها بر خلاف برجام، در جستجوی تشدید فشارها بر ایران هستند. تصور اینکه اروپا در طرف دیگر تحریم های تازه آمریکا خواهد ایستاد، تصوری نادرست است و آتی در این خصوص قضاوت خواهد نمود. تصور اینکه ما قادر ایم با چنین شعارهایی، اروپا را از آمریکا جدا سازیم، تصوری کودکانه ای بیش نیست. اروپا و آمریکا با یکدیگر، اختلاف و رقابت دارند، لکن در دشمنی با انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نگاه مشترک دارند. اختلاف اروپا و آمریکا در دشمنی با ملت ایران و انقلاب اسلامی، صرفا تقاوت راهی در اعمال دشمنی ها می باشد. اروپایی ها اعتقاد دارند از روش رابطه و نفوذ در ایران، بهتر می توانند به اهدافشان و از نمونه براندازی جمهوری اسلامی برسند. بدیهی است که در مواجهه با چنین دشمنی، به هوشمندی بیشتری نیازمندیم. از این جهت، آنچه در مجلس رخ داد، جای بسی تاسف دارد.

برای شما نیز جالب است؟  سخنرانان اجاره‌ای برای تماشاگران اجاره‌ای

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی