قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

بعد از شهادت همسرم چیزهای بسیاری گرفتیم با اینحال پول نبود

بعد از شهادت همسرم چیزهای بسیاری گرفتیم با اینحال پول نبود

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، در برنامه “در کوی نیکنامان” در هفته جاری فرهنگسرای گلستان از هانیه مالمیر، همسرشهید مدافع حرم مهندس مهدی حیدری تجلیل شد.

همسر شهید مدافع حرم در این برنامه با بیان اینکه سال ۸۶ با شهید مدافع مهندس مهدی حیدری ازدواج کردیم و حاصل این ازدواج محمدمهدی پنج ساله است، گفت: همسرم در دفاع از حرم حضرت زینب(س) ۲۱ دی ماه سال ۹۴ در سوریه و در جریان مبارزه با گروه های تروریستی و تکفیری به آرزوی دیرینه خود رسید و شهید شد با اینحال پیکرش خرداد ۹۵ یعنی ۵ ماه بعد از شهادتش به کشور بازگشت.

هانیه مالمیر با اشاره به اینکه در جواب همه افرادی که می گویند همسرتان چقدر پول گرفته می گویم ما بعد از شهادت همسرم خیلی چیزها گرفتیم با اینحال پول نبود، اضافه کرد: من از شهادت همسرم صبر زینبی گرفتم و محمدمهدی فرزندمان سربلندی فرزند شهید بودن را گرفت. در چنین موقعیتی ما ریالی نگرفتیم با اینحال در طرف دیگر این داشته ها هرچقدر هم پول بدهند ارزشی ندارد چون شهدای مدافع حرم لیاقت شهادت را از حضرت زینب می گیرند و این بر همه داشته های دنیوی ارجحیت دارد.

وی اظهار داشت: در لحظه خدمت جزو نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بودند وقتی که تصمیم به رفتن دریافت کردند به دفعات درخواست اعزام دادند با اینحال رد شد تا اینکه بالاخره با پافشاری بسیاری که کردند توانستند با نیروهای گردان فاتحین خودشان را به سوریه برسانند.

برای شما نیز جالب است؟  ۱۸ شهید گمنام در ۵ نقطه خوزستان تشییع و خاکسپاری می شوند - |

این همسرشهید پیشتر عنوان کرد: شرایط این ایام خیلی بهتر از روزهایی است که پیکرشان بازنگشته بود با اینکه چیز مخصوصی از بدنشان به کشور بازنگشت با اینحال همان هم غنیمت بود چون بازگشت همین یک تکه جسمشان به آرامش پیداکردن فرزندم کمک کرد.

وی تصریح کرد: محل خاکسپاری همسرم در امامزاده طاهر و مطهر (ع) است محمدمهدی ایام عادت دارد به اینکه چند دقیقه برود سرمزار پدرش حتی پیش آمده از آرامش روی سنگ قبر خوابش هم برده است و من وقتی می بینم فرزندم اینطور آرام است و دوست دارد ممانعتی نمیکنم.

هانیه مالمیر با تأکید بر اینکه شرط آرامش و پشتوانه روحی مبارزان و مدافعان حرم آرامشی است که در سایه حضور زن معنی پیدا می کند، خاطر نشان کرد: مادران و همسران شهدای مدافع حرم با آرامش و امنیت خاطری که برای فرزندان و همسرانشان ایجاد می کنند نقش اصلی خود را ایفا می کنند؛ ما یاد گرفته ایم که زن باید در هر نقش و جایگاهی پشتوانه ای باشد برای رسیدن مرد به هدفش مگر ما هدفی والاتر از دفاع از دین، اعتقادات، حرمین شریفین، کشور و ناموس داریم؟

همسر شهید مدافع حرم مهندس مهدی حیدری در انتهای با تأکید بر اینکه فرهنگ شهادت و دفاع نباید از زندگی نسل های ما حذف شود هر نسلی باید بداند این کشور در سال های بحرانی و خطرناک با جانفشانی شهدا و گذشت خانواده هایشان سربلند مانده است و این خصیصه باید به نسل های بعد منتقل شود تأکید کرد: مراکز فرهنگی که مرکز تجمع قشرهای مختلف مردم هستند بهترین مکان ها برای مرور آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ دفاع و شهامت است خوشحالم که فرهنگسراها در جاهای مذهبی و پراستقبال مردم مانند منطقه هشت و فرهنگسرای گلستان در ترویج این فرهنگ و گرامیداشت شهدا پیشگام هستند.

برای شما نیز جالب است؟  دوردستی از گفتمان امام و رهبری یک تهدید است/ فرهنگ انقلاب صیانت شود - |

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است علاقمندان به کمپانی در برنامه «در کوی نیکنامان» که هر هفته می توانند به فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک میدان هلال احمر، خیابان گلستان ، جنب بوستان فدک مراجعه کنند یا جهت کسب معلومات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ رابطه بگیرند.

انتهای پیغام/

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی