قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

تشکیل ۷ کمیته ویژه هفته دفاع مقدس در آبادان – |

تشکیل ۷ کمیته ویژه هفته دفاع مقدس در آبادان – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان تشکیل ۷ کمیته ویژه هفته دفاع مقدس در آبادان – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، ریاض فرحانی عصر امروز در نشست هماهنگی ستاد بزرگ داشت هفته دفاع مقدس در سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان، این کمیته ها را شامل روابط عمومی، ایثارگران، نیروهای مسلح، خدمات رسانی، ورزش و سلامت، بانوان و فرهنگی و هنری عنوان کرد و گفت: این کمیته ها به منظور اجرا به هر میزان باشکوه تر برنامه های هفته دفاع مقدس در آبادان تشکیل شده اند.

وی اضافه کرد: امروز بسیار سخت است که در طرف دیگر افرادی بنشینیم که بخشی از عمر و زندگیشان را صرف دفاع از کشور کرده اند، افرادی که در لحظه جنگ در این منطقه بودند و ما امنیت و آسایشمان امروزمان را مرهون رشادتها و ایثارگریهای این مردم هستیم.

فرحانی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس حدیث ماندگاری، استقامت، دلاوری، و فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب، میهن و انقلاب خود قله های بلند شهادت و رشادت را طی کردند و دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتند.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف دشمن متجاوز به کشور، نابودی نظام اسلامی بود که با ایثار و فداکاری همگان دشمن به اهدافش نرسید، تصریح کرد: در بررسی تاریخی کشورمان می بینیم که در تاریخ معاصر ایران (حداقل در ۲۰۰ سال قبلی) هرگاه جنگی و یا تجاوزی به کشور اتفاق افتاده در کمال تاسف بخشی از کشور در دست بیگانگان قرار گرفت با اینحال در هشت سال دفاع مقدس به رغم خدمات رسانی قدرتهای بزرگ از حزب بعث عراق، این حمله متوقف شد، یک وجب از خاک ایران جدا نشد، عراق با اسم کشور متجاوز شناخته شد و این افتخار بزرگی بود که نصیب ما شد و فصلی تازه ای در تاریخ کشورمان به ثبت رسید.

برای شما نیز جالب است؟  اولین تصویر از شیخ عیسی قاسم در حصر خانگی رژیم آل خلیفه

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آبادان گفت: یکی از مسئولیت های ما زنده نگه داشتن فرهنگ هفته دفاع مقدس با استناد به تفاوت اجتماعی واپسین در سبک زندگی مردم و شرایط حال حاضر است، روحیه شهادت و ایثارگری و فداکاری یک ضرورت دوردستی پذیر است که بایستی به وسیله ابزارهای مختلف به مردم معرفی و شناسانده شود.

فرحانی اضافه کرد: نگاه کلی که امسال در هفته دفاع مقدس ما با آن سر و کار داریم و بایستی آن را با اسم یک راهبرد و با استناد به تعیین شعار سال از جانب مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال مد نظر قرار دهیم، زنده نگه داشتن روحیه ی ایثار و فداکاری در هشت سال دفاع مقدس است که برای حل مشکلات امروزمان نیز به این روحیه جهادی، ایثار و فداکاری نیاز داریم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ این روحیه، اظهار کرد: نامگذاری سالها نیز بر همین مبنا انجام شد، در اقتصاد مقاومتی روحیه فداکاری محتوای تعامل دستگاهها با یکدیگر است و اگر این روحیه فداکاری و ایثاری نباشد تولید و اشتغالی نیز شکل نمی گیرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آبادان تصریح کرد: در ۱۰ سالی که با اسم مدیران دستگاههای اجرایی بودیم مسئله تحریمهای اقتصادی دست کمی از یک جنگ تمام عیار نداشت، این جنگ اقتصادی شهید و جانباز هم داشت.

فرحانی با اشاره به اینکه در لحظه اعمال تحریمها قصد دشمن نابودی و تغییر رفتار نظام بود، یادآور شد: در آبادان و خرمشهر ما هنوز در خط مقدم بودیم و اگر این دفعه جنگ در پشت خاک ریزها نبود با اینحال در شهرکهای صنعتی ما این جنگ نمود داشت به طوریکه به تناوب بیننده تعطیلی کارخانه ای به دلیل تحریمها بودیم و هر روز عده ای از خانواده ها بیکار می شدند و دشمن به طرز دقیق دنبال همین بود.

برای شما نیز جالب است؟  مدیرکل بنیاد شهید در سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و انتخاب مقام معظم رهبری تا تاریخ زنده است راه و اندیشه امام(ره) زنده خواهد ماند

وی گفت: در کمال تاسف غافل بودیم از اینکه به طرز واقع این را تطبیق کنیم، در همین آبادان و خرمشهر تقریبا ۱۰ سال قبلی ما رفتار، نتایج و کارهای تحریم و جنگ را دیدیم با اینحال برای در طول این قسمت کار برنامه واضح و جدی در جاهایی معرفی نشد و در حقیقت اختلاف نظرهایی در این باره وجود داشت که تاثیر آن را نیز ما بر کارکرد عده ای دستگاههای اجرایی به روشنی دیدیم.

فرحانی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در سخنانشان فرمودند «من پیشرو ام» و بایستی نگاه ما به برنامه های هفته دفاع مقدس نیز بر همین اساس باشد.

وی به علاوه از طرف دیگر دستور معمار کبیر انقلاب مبنی بر شکسته شدن حصر آبادان در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و اظهار کرد: امسال هفته دفاع مقدس با ماه محرم و سالروز شهادت پنج جوان قرآنی و مذهبی  آبادان در حادثه منا تقارن یافته بدین جهت دستگاههای اجرایی برای برنامه ریزیهای خود نگاه شعار من پیشرو ام با تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال و مباحثی از قبیل شکست حصر آبادان، حادثه منا و محرم مد نظر قرار دهند. 

امیدواریم این نوشته با عنوان تشکیل ۷ کمیته ویژه هفته دفاع مقدس در آبادان – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی