قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

تشییع آلاله‌ها از حرم رضوی تا مشهدالشهدا؛ ایران باز هم بهشتی شد – |

تشییع آلاله‌ها از حرم رضوی تا مشهدالشهدا؛ ایران باز هم بهشتی شد – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان تشییع آلاله‌ها از حرم رضوی تا مشهدالشهدا؛ ایران باز هم بهشتی شد – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

. – گروه استان‌ها: هنوز تا تابستانی‌ترین روزهای تابستان در مردادماه چند روزی باقی است، روزهایی که تب داغ دومین ماه تابستان سرکش‌تر از هرروز می‌شود و داغ بر تن و جان می‌نشاند؛ با اینحال التهاب بیست و نهمین روز تیرماه خودش حکایت داغ و فراق دیگری است.

برنامه ریزی شده است در تب داغ تیرماه مهمان بیاورند، کف دست‌هایش یخ‌کرده با اینحال از چهره‌اش عرق می‌ریزد، چشم‌هایش بارانی و دهانش خشک‌شده است؛ پاهایش تاب‌وتوان ندارد با اینحال چشم‌هایش بازهم تا ورودی شهر می‌دود و برمی‌گردد؛ سن و سالش اکنون ۷۵ را هم رد کرده، ۳۴ سال انتظار کم نیست که از ایشان زنی بیشتر از ۷۵ ساله بسازد؛ زنی که سال‌ها روزهایش تکرار هجر و فراغ بوده و اکنون تام و تمام انتظار است…

بچه‌هایی در آغوش مادران خود به جمعیت منتظران آمده‌اند که هیچ‌گاه جنگ را درک نکرده‌اند با اینحال مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های در بیشتر مواقع چشم‌انتظار خود را دیده‌اند و سراغ از کسی گرفته‌اند که به اشتراک قاب گوشه طاقچه جا خوش کرده و انگار اکنون حالاها قصد آمدن ندارد.

«زهرا» از وقتی مادر خبر آمدن دایی کوچک خانواده را داده شوق‌وذوق دارد، شوق دیدار و آغوش دایی که در بیشتر مواقع از مهربانی‌هایش حرف‌وحدیث‌ها بوده است. تعجب می‌کند که چگونه همه گمشده مادر را می‌شناسند و برای دیدار ایشان آمده‌اند.

چشم از جمعیت می‌گیرد و به تابوتی خیره می‌شود که روی دست مردم به سمت اش می‌آید، حواسش جمع نوشته روی تابوت می‌شود؛ «شهید گمنام»…پر از سؤال به مادرش نگاه می‌کند و ایشان با چشم‌هایی پر از اشک بیان می کند: به دایی سلام کن!

نوای «شهید گمنام سلام خوش اومدی مسافر من…» از گوشه و کنار جمعیت به گوش می‌رسد و زمزمه مردان و زنان حاضر در جمعیت می‌شود؛ مردان بی‌مهابا اشک می‌ریزند و در جستجوی تابوت‌ها راهی می‌شوند، زنان سینه‌زنان کاروان جوانانی را استقبال می‌کنند که روزی با گل و اسفند و صلوات راهی جبهه‌ای کرده بودند و می‌دانستند ممکن است این سفر بازگشتی نداشته باشد.

اکنون امروز بعد از سال‌ها دوردستی بازگشته‌اند، کاروان تازه از راه رسیده از خیابان‌های شهر عبور می‌کند و می‌رود تا در مقبره شهدا ابدی شود، اکنون که به سرزمین خود رسیده‌اند آرام می‌گیرند، اکنون که خیالشان از امنیت مردم و جغرافیای سرزمینشان راحت است قادر اند خستگی سفر را به در کنند.

ایران‌زمین میزبان پیکر ۲۰۰ شهید

از این جهت گزارش، در یک لحظه با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) ایران اسلامی میزبان پیکر پاک ۲۰۰ شهید است.

هویت ۳۲ پیکر شهید از ۲۰۰ شهیدی که در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) تشییع شدند، شناسایی‌شده استمدیرعامل ستاد معراج شهدای مرکز گفت: هویت ۳۲ پیکر شهید از ۲۰۰ شهیدی که در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) تشییع شدند، شناسایی‌شده است.

سرهنگ ابراهیم رنگین با اشاره به تشییع سراسری پیکرهای مطهر شهدا در کشور، اظهار داشت: در یک لحظه با روزهای سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) در روز ۲۵ شوال مصادف با ۲۹ تیرماه ۹۶، پیکرهای مطهر ۲۰۰ شهید دوران دفاع مقدس در استان‌های مختلف کشور تشییع و به خاک سپرده شد.

وی اضافه کرد: تا اینجای کار هویت پیکر مطهر ۳۲ شهید از این ۲۰۰ شهید شناسایی‌شده است و مابقی آن‌ها به‌صورت گمنام در شهرهای مختلف کشور در این روزهای دفن شدند.

رنگین خاطرنشان کرد: آگاهی رسانی به خانواده ۲۵ تن از این شهدای تازه شناسایی‌شده در استان‌های اصفهان، کرمان، خوزستان، خراسان و مازندران انجام‌شده است و مشخصات مابقی شهدای شناسایی‌شده بعد از اطلاع به خانواده آنان مطرح خواهد شد.

حرم رضوی میزبان آلاله‌های بهشتی

در یک لحظه با سال روز شهادت امام جعفر صادق(ع) اجتماع بزرگ صادقیون، بهمراه تشییع پیکر چهار شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) در مشهد برگزار شد.

در سال روز شهادت امام صادق (ع) زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی با حضور در اجتماع بزرگ صادقیون به عزاداری پرداختند. در این مراسم عزاداران بعد از تجمع در میدان شهدا، برای عرض تسلیت به محضر حضرت  علی ابن موسی‌الرضا(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

در این مراسم به علاوه از طرف دیگر پیکر مطهر چهار شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) نیز تشییع شد. آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله علم الهدی در این مراسم حضور داشتند.

غیر از این در یک لحظه با سال روز شهادت امام صادق (ع) پیکر پاک شهید محمدجواد فهیمی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در شهرستان قوچان تشییع شد.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان در گفت‌وگو با خبرگزاریهای اقتصادی، با مطرح این خبر اظهار کرد: در یک لحظه با سال روز شهادت امام صادق(ع)، مراسم تشییع پیکر پاک این شهید والامقام از ساعت ۹ و نیم صبح از محل بیمارستان شهدای قوچان تا میدان امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

علی‌اصغر صوفی اضافه کرد: بعد از اقامه نماز به وسیله امام‌جمعه قوچان، پیکر شهید فهیمی در گلزار شهدای این شهر تدفین شد.

طلبه شهید محمدجواد فهیمی فرزند مرحوم آیت‌الله شکرالله فهیمی سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به شهادت رسید و پیکر پاک این شهید از شهدای تازه تفحص شده دفاع مقدس است که بعد از ۳۴ سال به زادگاهش بازمی‌گردد. 

طواف شهدای زینبی گرد ضریح بانوی کرامت

در استان قم هم پیکر مطهر ۴ شهید مدافع حرم حضرت زینب عصر روز چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سوی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) تشییع شد.

این شهدای مدافع حرم که مدت فراوانی نمیگذرد که در جاهای عملیاتی کشور سوریه در مقابل تکفیری‌های جنایتکار به درجه رفیع شهادت رسیدند بعد از تشییع گرد ضریح مطهر بانوی کرامت طواف داده شدند.

نماز میت به وسیله آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه بر پیکر این چهار شهید اقامه شد و سپس به سوی بهشت معصومه منتقل و  در جوار دیگر شهدای مدافع حرم در قطعه‌ای ویژه این شهدای گران‌قدر به خاک سپرده شدند.

غیر از خانواده‌های این شهدای چندین عدد از رزمندگان و هم‌سنگران آنان از تیپ زینبیون و فاطمیون نیز در این مراسم حضور داشتند.

مشهد الشهدای ایران میزبان شهدا

صبح امروز ۱۴ شهید گمنام و ۴ شهید با اسم در استان خوزستان مشهد الشهدای ایران روی دست مردم شهیدپرور و ولایتمدار این استان تشییع شد.

برای شما نیز جالب است؟  عباس زمانه‌ات را بشناس!

مردم خوزستان امروز در گرمای بی‌سابقه این ایام که حرارتش جان از کف می‌برد با خونگرمی جاری در رگ‌های معرفتشان بازهم حضوری باشکوه در مراسم تشییع شهدای گمنام و با اسم داشتند تا برگ زرینی دیگر بر افتخار میزبانی شهدا در مشهد شهدای ایران در تاریخ ثبت و ضبط شود.

امروز میعادگاه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به عطر شهدا عطرآگین شده و زن، مرد، پیر، جوان، کودک و نوجوان آمده بودند تا از شهدا شفاعت بگیرند.

مادران، همسران و خانواده شهدای خوزستانی و دیگر مردم ولایتمدار این استان که در هشت سال جنگ تحمیلی میزبان رزمندگان غیور جای‌جای خاکی ایران اسلامی بودند امروز آمده بودند تا پیکر پاک و مطهر شهدای پرافتخار دوران دفاع مقدس را بدرقه کنند.

در شهر اهواز مردم در منطقه کوی ملت میزبان تشییع شهید گمنام ۳۶ ساله‌ای بودند که در عملیات خیبر در محل جزیره مجنون به شهادت رسیده و در ۱۷ اسفند سال قبلی نیز تفحص شده است.

در اهواز به علاوه از طرف دیگر شهید گمنام ١۶ ساله‌ای که در عملیات کربلای چهار در محل جزیره سهیل به شهادت رسیده و ۱۷ فروردین امسال تفحص شده است نیز با استقبال باشکوه مردم تشییع شد.

دزفول شهر مقاومت و موشک نیز امروز سود‌ای از سعادت میزبانی شهدا نصیبش شده و بخش میانرود این شهرستان میزبان شهید گمنام ١٩ ساله‌ای بود که در عملیات کربلای چهار در محل جزیره سهیل به شهادت رسیده و ۱۵ فروردین امسال هم تفحص شده است.

شهید گمنام ٢١ ساله دیگری که در عملیات خیبر در محل جزیره مجنون به شهادت رسیده و ۲۹ دی‌ماه سال قبلی هم تفحص شده روی دست مردم بخش میانرود دزفول تشییع شد.

عرصه علمیه خواهران دزفول هم میزبان شهید گمنام ٢١ ساله‌ای بود که در عملیات خیبر در محل جزیره مجنون به شهادت رسیده و ۱۵ اسفند سال قبلی نیز تفحص شده است.

تهران و البرز، میزبان شهدای مدافع حرم

در شهرستان بهارستان استان تهران در یک لحظه با تشییع پیکر شهدای تازه تفحص شده امروز دومین یادواره شهدای مدافع حرم این شهرستان برگزار شد. این مراسم در یک لحظه با نماز ظهر و در مسجد صاحب‌الزمان(عج) صالحیه، ابتدای بلوار سی متری برگزار و حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سعیدیان در آن به سخنرانی پرداخت.

در شهرستان پیشوا نیز عده ای هیئت‌های مذهبی در طرف دیگر آستان مقدس امام‌زاده جعفر(ع) اجتماع کردند و به عزاداری پرداختند.

حال و هوای عزاداری در این شهرستان مذهبی با تشییع پیکر شهید مدافع حرم «خداداد جعفری» پرشورتر شد. عزاداران پیشوایی، پیکر این شهید را از میدان امام خمینی(ره) به سمت آستان مقدس امام‌زاده جعفر(ع) تشییع کردند.

به علاوه از طرف دیگر پیکر مطهر شهید مدافع حرم مختار حسین زاده در یک لحظه با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در نظرآباد تشییع شد. شهید مختار حسین زاده از لشکر فاطمیون استان البرز به سوریه اعزام‌شده بود که بیست و هشتم خردادماه جاری به وسیله گروه‌های تکفیری به شهادت رسید.

در مراسم تشییع این شهید بزرگوار که صبح امروز انجام شد، جمعی از مدیران شهرستان و خانواده‌های معزز شهدا حضور داشتند. مراسم تشییع شهید حسین زاده در مصلی امام خمینی (ره) نظرآباد برگزار شد و در روستای «دنگیزک» به خاک سپرده شد.

هرمزگان معطر شد

در استان هرمزگان نیز در یک لحظه با شهادت امام جعفر صادق شهرستان بشاگرد به عطر پیکر چهار شهید گمنام معطر شد.

سرهنگ محمود سلیمانی فرمانده سپاه شهرستان بشاگرد در گفتگو با مهر با اشاره به تشیع پیکر شهدای  دفاع مقدس در شهرستان بشاگرد بیان داشت: مردم ولایت مدار وانقلابی  شهرستان بشاگرد مثل دیگر شهرستان‌ها در تشیع پیکر شهدای گمنام حضوری اکتیو داشته و دارند و باز هم بصیرت و ولایی بودن خود را نشان می‌دهند.

سلیمانی گفت: پیکر دو تن از این شهدا امروز پنجشنبه و در شهر گوهران بشاگرد تشیع و تدفین شد و پیکر دو تن دیگر در روز جمعه بعد از نماز جمعه تشیع در جمع مردم شهر سردشت بشاگرد به بخش گافر و پارامون انتقال می‌یابد تا در آنجا مراسم تدفین صورت گیرد.

فرمانده سپاه شهرستان بشاگرد بیان داشت: این شهرستان ۲۹شهید دارد که پیش‌ازاین هم پیکر هفت شهید گمنام در این شهرستان تدفین شده است.

مراسم تشییع پیکر شهدا در جزیره قشم نیز با حضور مدیران برگزار شد. دریادار علی فدوی در مراسم تشییع پیکر مطهر ۸ شهید گمنام در جزیره قشم اظهار داشت: در باب مقام و عظمت شهید، روایات فراوانی می باشد و آیات بسیاری در خصوص مکان و منزلت شهید نازل‌شده است.

وی اضافه کرد: برای اینکه مقام شهید برای ما واضح‌تر شود، احادیث و روایات در باب شهدا را بخوانیم. از همان لحظه که نیت رزمنده باقی ست و قصد می‌کند در راه خدا بجنگد از همان لحظه عنایات خداوند برای ایشان برقرار می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشتر با بیان اینکه شهدا مظهر قدرت الهی و اسلام هستند، عنوان کرد: در شرف ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم و پیشرفت ایران اسلامی در این سال‌ها قابل‌مقایسه با اویل انقلاب نیست.

آمریکا و همه دشمنان انقلاب اسلامی هر حرکتی که علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند باعث قدرتمندتر شدن ایران اسلامی و ذلیل‌تر شدن آنان شده است و این به برکت خون شهداستدریادار فدوی تصریح کرد: آمریکا و همه دشمنان انقلاب اسلامی هر حرکتی که علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند باعث قدرتمندتر شدن ایران اسلامی و ذلیل‌تر شدن آنان شده است و این به برکت خون شهداست و ما بایستی به نوعی بازماندگان شهدا، وظایف خود را به‌خوبی انجام دهیم.

وی ادامه داد: قریب به ۴۰ سال مقابل قدرت‌های مختلف ازجمله آمریکای جنایتکار و هم‌پیمانان گستاخش ایستادگی کرده‌ایم که حاصل تلاش و ایستادگی غیورمردان ایران اسلامی است و این ایستادگی ادامه دارد و هرگز کوتاه نخواهیم آمد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قدرتی که خداوند به انقلاب اسلامی داده است قابل‌مقایسه با کشورهای دیگر نیست، گفت: در لبنان، فلسطین، عراق، سوریه و یمن دشمن با شکست روبرو شد چراکه این کشورها همراه با کشور توانمندی از قبیل ایران قرار دارند و همان الگویی را پیروی می‌کنند که انقلاب اسلامی از آن پیروی می‌کنند.

سردار فدوی با بیان اینکه ما در اقیانوسی قرار داریم که نباید از بزرگی آن غافل شویم، اظهار کرد: سخت‌ترین عرصه عرصه‌ای است که پای جان به اشتراک باشد باوجود این مردم جان‌برکف، ایران اسلامی سرافراز بوده و هست به‌مراتب ملتی که شهادت در راه خدا را افتخار می‌داند پیروز است. 

شهیدی که بعد از ۳۵ سال فراق بازگشت

در استان زنجان هم پیکر شهید حمید مرادلو پس ۳۵ سال دوردستی با استقبال باشکوه مردم تشییع و به خاک سپرده شد.

مراسم وداع با پیکر این شهید شامگاه چهارشنبه ۲۸ تیرماه ساعت ۲۲ در حسینیه عاشقان ثارالله واقع در اتوبان ۲۲ بهمن برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر پاک شهید حمید مرادلو در یک لحظه با شهادت جان‌سوز امام جعفر صادق(ع) ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه ۲۹ تیرماه از مقابل مسجد جامع زنجان واقع در سبزه‌میدان به‌طرف گلزار شهدای بهشت حضرت فاطمه(س) مزار پایین برگزار شد.

مراسم گرامیداشت این شهید نیز عصر امروز پنجشنبه ۲۹ تیرماه از سال ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در مسجد احمدیه در یک لحظه با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برپا می‌شود.

 شهید حمید مرادلو با ۱۷ سال سن در ۲۸ شهریورماه سال ۶۱ر در منطقه سردشت جاویدالاثر شد و در تاریخ نهم آذرماه سال ۸۲  شهادت وی قطعی شد.

کهگیلویه و بویراحمد؛ استقبال باشکوه مردم

در استان کهگیلویه و بویراحمد هم مردم شهر دهدشت باشکوه به هر میزان تمام‌تر به استقبال شهدای گمنام رفتند. پیکرهای مطهر دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس عصر چهارشنبه وارد شهردهدشت شدند و مورد استقبال گرم و بی‌مانند مردم شهیدپرور و مدیران قرار دریافت کردند.

قشرهای مختلف مردم شهیدپرور شهر دهدشت در رده‌های سنی مختلف در مسیر تشییع شهدای گمنام، پیکرهای این شهیدان را گل و گلاب باران و با آرمان‌های شهدای والامقام تجدید میثاق کردند.

پیکر پاک این دو شهید بعد از اجرا آیینی در حسینیه ثارالله دهدشت امروز پنجشنبه در شهر دیشموک به خاک سپرده شد.

«درب بهشت» میزبان بهشتی‌ها

در استان کرمان مراسم تشییع و تدفین پیکر سه شهید گلگون‌کفن دوران دفاع مقدس در یک لحظه با شهادت امام جعفر صادق (ع) در حرم امامزاده سلطان سید احمد (ع) بخش درب بهشت شهرستان جیرفت برگزار شد.

محمد محمدی‌فر سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن روزهای شهادت امام جعفر صادق (ع)، آستان امامزاده سلطان سید احمد (ع) بخش درب بهشت شهرستان جیرفت بعد از ۳۳ سال انتظار میزبان مراسم وداع با سه شهید گمنام دوران جنگ تحمیلی است.

وی گفت: مراسم وداع با شهدای گلگون‌کفن با حضور نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، امام‌جمعه جیرفت، نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران شهرستانی و مردم شهیدپرور برگزار می‌شود.

محمدی‌فر تصریح کرد: این آیین امروز پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۵ از میدان امام حسین (ع) شروع می‌شود و سپس پیکر پاک این شهدا در آرامگاه ابدی خویش در جوار پارک امامزاده به خاک سپرده می‌شوند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت اضافه کرد: سن شهدای گمنام در لحظه شهادت ۱۸، ۱۷ و ۲۳ سال بوده که در عملیات خیبر، رمضان و بدر طی سال‌های ۶۱ تا ۶۳ در جاهای جزیره مجنون، پاسگاه زید و شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

عاشقان ثارالله در دامان مردم لرستان

در استان لرستان هم پیکر مطهر دو تن از شهدای گمنام در شهرستان بروجرد با حضور پرشور مردم، مدیران، روحانیون و نیروهای نظامی و انتظامی تشییع شد.

در چنین شرایطی ست که که روز قبلی مراسم استقبال از شهدا از ساعت ۱۸ در میدان آیت‌الله بروجردی این شهر برگزار شد. به علاوه از طرف دیگر حسینیه عاشقان ثارالله ناحیه مقاومت بسیج سپاه بروجرد نیز ساعت ۲۲ چهارشنبه‌شب میزبان مراسم شبی با شهدا بود.

مراسم تشییع و تدفین این شهدا امروز پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۹ صبح از مقابل مسجد امام خمینی(ره) به سوی امامزاده جعفر(ع) و سپس تدفین و وداع با شهدا در پادگان مهندسی بروجرد برگزار شد.

شهر هزار سنگر میزبان سربازان انقلاب

در استان مازندران نیز کاروان شهدای گمنام و دو شهید تازه تفحص شده دوشنبه هفته جاری از محور هراز به مازندران رسید و در شهر هزار سنگر با استقبال مردم شهیدپرور این منطقه مواجه شد.

مراسم وداع با ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس هم به‌صورت متمرکز دوشنبه‌شب بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری برگزار شد و بعد از مراسم وداع، ۱۳ شهید گمنام به شهرهای موردنظر انتقال داده شدند.

آیین وداع با آلاله‌های دفاع مقدس چهارشنبه‌شب در جاهای مختلف مازندران ازجمله ساری، بابلسر، آمل، نور برگزار شد.

مراسم تشییع و وداع با شهدای گمنام دوران دفاع مقدس که در عملیات کربلای ۴ در منطقه ام‌الرصاص به شهادت رسیده بودند در بوستان جهان‌پیما ساری برگزار شد، این دو شهید گمنام ۱۷ و ۲۲ ساله که به ترتیب در عملیات کربلای ۴ (ام‌الرصاص) و خیبر (جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، بعد از تشییع از میدان شهدا به سوی امامزاده یحیی ساری انتقال داده و تدفین شدند.

 آیین تشییع این شهدای والامقام با حضور آیت‌الله لاریجانی مدیرعامل قوه قضاییه برگزار شد.

به علاوه از طرف دیگر سه شهید گمنام ۱۷، ۲۵ و ۲۶ ساله که به ترتیب در عملیات بدر (شرق دجله، کربلای ۴ (ام الرصاص) و خیبر (جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، صبح پنجشنبه با حضور پرشور مردم شهیدپرور نور تشییع شدند.

شهرستان بابلسر هم میزبان ۵ شهید گمنام است که سه شهید ۳۵، ۲۱ و ۱۹ ساله  در عملیات خیبر (جزیره مجنون)، بدر (شرق دجله) و محرم (شرهانی) تفحص شدند. در هادی شهر دو شهید ۱۶ و ۱۹ ساله که در عملیات خیبر و بدر به شهادت رسیدند، در پدافند هوایی این شهرستان آرام دریافت کردند.

سه شهید گمنام هم میهمان مردم شهر بندپی شرقی بابل بودند، این سه شهید در عملیات‌های خیبر (جزیره مجنون)، بدر (شرق دجله) و والفجر هشت (فاو) تفحص شدند که به ترتیب ۳۰، ۱۹ و ۲۰ ساله هستند.

هویت دو تن از شهدای موردنظر واضح‌شده است و تازه ترین وداع با فرمانده سابق هشت سال دفاع مقدس سردار علی‌اکبر آویش بعد از ۳۱ سال چشم‌انتظاری در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل با حضور و استقبال گرم مردم و ایثارگران، جانبازان و هم‌رزمان شهید چهارشنبه‌شب برگزار شد.

پیکر پاک شهید آویش با استناد به وصیت‌نامه‌اش قبل از ظهر پنجشنبه مصادف با شهادت امام جعفر صادق (ع) در روستای ترا منطقه امیری بخش لاریجان به خاک سپرده شد.

 هم اینک ۲۷۳ شهید گمنام در مازندران تدفین شدند و با حساب این ۱۳ شهید گمنام ۲۸۶ شهید گمنام را در استان میزبان هستیم. به علاوه از طرف دیگر ۵۸ یادمان شهدای گمنام در استان می باشد و بقیه شهدای گمنام استان در مزار شهدا و یا امامزاده‌ها دفن شده‌اند.

عکس هایی از تشییع پیکر شهدا در استان‌های مختلف کشور

تشییع ۴ شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون در قم

برای شما نیز جالب است؟  باید در بیشتر مواقع حافظ خون شهدا و ریشه‌های انقلاب اسلامی باشیم - |

استقبال از پیکر شهید حمید مرادلو

تشییع پیکر ۹ شهید دوران دفاع مقدس در شهرضا

تشییع پیکر شهید گمنام در دهکده مقاومت تهران

مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در اهواز

تشییع دو شهید دفاع مقدس در کرمان

امیدواریم این مقاله با عنوان تشییع آلاله‌ها از حرم رضوی تا مشهدالشهدا؛ ایران باز هم بهشتی شد – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی