قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

خاطرات شهید فتنه منشر شد

خاطرات شهید فتنه منشر شد

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

خاطرات شهید فتنه‌ی ۸۸، شهید مهدی رضایی به همت مرتضی اسدی و هم کاری گروه فرهنگی شهید حجت در شکل کتابی با اسم «هشتاد و اشک» نوشته شده و به وسیله انتشارات تقدیر پخش و راهی مارکت کتاب شده است.


 

شهید مهدی رضایی متولد دی‌ماه سال ۱۳۶۹ در خانواده‎ای پنج نفره در تهران است. پدرش جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی است. مهدی از کودکی و قبل از مدرسه راه به مسجد می‌یابد و معمولا مکبر مسجد محله‌شان بوده است. شهید رضایی در جریان اعتراضات و راهپیمایی‌های اغتشاشگران سال ۸۸ بهمراه دوستان خود در بسیج مامور مبارزه با اغتشاشگران بوده و چندین بار به وسیله اغتشاشگران کتک خورده و مجروح شده بود. وی نتیجا در لحظه ماموریت و گشت زنی همزمان با اینکه چند ماه به تولد بیست سالگی‌اش مانده بود، در جریان یک تصادف به شهادت رسید.  


 


 
کتاب در دو بخش نوشته شده است. بخش اول شامل خاطرات کوتاه یک تا دو صفحه‌ای از کودکی تا شهادت رضایی از زبان خانواده و دوستان ایشان است و بخش دوم که با عنوان «یاد یاران» آورده شده است نگاهی گذرا به زندگی شهدای فتنه‌ی ۸۸ دارد و به معرفی کوتاهی از چهار شهید دیگر این حوادث پرداخته است. در انتها عکس ها شهید رضایی از کودکی تا شهادت ضمیمه کتاب شده است.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «شهدای فتنه خیلی مظلوم هستند، آن ابتدا بنیاد شهید آن‌ها را شهید حساب نمی‌کرد و اجازه نصب سنگ قبر با عنوان شهید هم نمی‌داد تا تکلیف پرونده‌شان در کمیسیون واضح شود. در کمال تاسف بعد از خاکسپاری پرونده مهدی به وسیله مسئولین گردانی که در ماموریتشان به شهادت رسیده بود پیگیری نشد.

برای شما نیز جالب است؟  آزادی منطقه جرود عرسال به دست رزمندگان حزب‌الله لبنان

هر کس به بهانه دلسوزی به کنایه حرفی می‌زد؛ حاج خانم (مادر شهید) از این مساله خیلی ناراحت و دل شکسته بودند، چند روز قبل از سالگرد مهدی بهمراه یکی از دوستان به دیدن ایشان رفتیم. مادر شهید رضایی فرمودند: «گردان مهدی جواب گوی این موقعیت نیست و یک سال است که وعده وعید می‌دهند! خواهش می‌کنم از روش بسیج محل پیگیری کنید تا قبل از سالگرد این سخت حل شود.»

 

آن شب تا صبح خوابم نبرد، خیلی احساس شرمندگی می‌کردم. دو روز پیگیری کردیم با اینحال نتیجه‌ای بدست نیامد. صبح روز سوم رفتم سر مزار مهدی و گفتم: «مادرت دل شکسته است! خودت مدد کن تا شرمنده‌اش نشویم؛ مگر خودت سفارش سنگ سفید نداده بودی آقا مهدی؟!»

بعد از آن روز نمی‌دانم چگونه این سخت حل شد و مدیرعامل بنیاد شهید دستور نصب سنگ قبر را صادر کردند. فورا با پدر مهدی رابطه گرفتم و بهمراه یکی از دوستان رفتیم بهشت زهرا و سنگ قبر مهدی را با شرایطی که خواسته بود سفارش دادیم. با عنایت شهید؛ صبح هجدهم تیر چند ساعت مانده به مراسم اولین سالگرد، سنگ قبر نصب شد.»

 

کتاب «هشتاد و اشک» در ۲۰۰ صفحه مصور با شمارگان ۲۵۰۰ ورژن و بهای ۹۰۰۰ تومان به وسیله انتشارات تقدیر چاپ، پخش و روانه مارکت کتاب شده است.


 

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی