قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

خاطرات مجاهد ترک از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پخش شد – |

خاطرات مجاهد ترک از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پخش شد – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان خاطرات مجاهد ترک از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پخش شد – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، کتاب «حکایت قریبی در غربت» نوشته یعقوب اصلان اخیرا با ترجمه داود وفایی به وسیله نشر مولی پخش و راهی مارکت نشر شده است.

این کتاب خاطرات یعقوب اصلان از مبارزان مسلمان ترکیه را شامل می‌شود که بعد از کودتای نظامی‌ترکیه در سال ۱۹۸۰ تحت تعقیب حکومت وقت قرار گرفت و وارد ایران شد. ایشان سال‌ها در حسرت دیدن ایران و دوست شدن با انقلابیون و مبارزان مسلمان این کشور بود. بعد از ورود یعقوب به ایران، مدتی را به انقلابیون مسلمان به سر برد و سپس برای مبارزه به افغانستان رفت و همراه با مردم محروم این کشور قرار گرفت.

یعقوب اصلان بعد از مدتی مبارزه با نیروهای اشغالگر شوروی در افغانستان، از نو به ایران بازگشت تا در جبهه‌های نبرد ایران و عراق، ایفای نقش کند. ایشان در طول حضور در جبهه‌های جنوب، به آموختن دوره هدایت تانک و اندوختن آزمایشات جنگی برای مبارزان ترکیه پرداخت.

اصلان در عملیات آزادسازی خرمشهر مجروح شد و بعد از مداوا از نو راهی جبهه‌های جنوب و غرب ایران شد. ایشان سپس به لبنان رفت و همراه با مبارزان لبنانی و فلسطینی جنگید. ایشان هم اینک در شهر وان در ترکیه زندگی می‌کند و به فعالیت‌های سیاسی و انتقادی سرگرم است. خاطرات اصلان در ۲۵ بخش نوشته شده است.

ترجمه کتاب پیش رو به وسیله داود وفایی دوست و همرزم اصلان در سال‌های انقلاب و جنگ، انجام شده است. مترجم نیز ترجمه این اثر را به ایرج عشقی و محمود فیض آبادی دو تن از دوستان مشترکش با اصلان، که با اسم بسیجی در جبهه شهید شده‌اند، تقدیم کرده است.

برای شما نیز جالب است؟  شعر دفاع مقدس، شعر جنگ نیست/ انتهای عصر غزل و مثنوی دفاع مقدس - |

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

نمی‌شد انتظار داشت در جایی که خشم به اوج می‌رسد و خصومت تمام زوایای حیات را در بر می‌گیرد، طرفین در رعایت مقررات جنگ حساسیت نشان دهند. یاد زمانی افتادم که برای بار نخست به ایران آمدم و بین آن چه خوانده بودم و آن چه می‌دیدم اختلاف‌هایی حس می‌کردم. ما اسلام را در کتاب‌ها خوانده بودیم و آن چه در رفتار می‌دیدیم حقایق موجود در حیات اجتماعی بود.

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ما در مناطقی از استانبول که پایین نفوذ خودمان بود و در جلوگیری از چپ‌ها اصطلاحا جاهای آزاد می‌نامیدیم، اجازه نمی‌دادیم کسی بی‌حجاب رفت و آمد کند، دختر و پسرها نباید دست همدیگر را می‌دریافت کردند، با افرادی که در ماه رمضان علنا روزه‌خواری می‌کردند برخورد می‌کردیم، رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها در ماه رمضان و در طول روز باید تعطیل می‌کردند، با هم بودن دختر و پسرها در ساعات پایانی شب آن هم با سر و وضع غیر عادی ممنوع بود، ما حتی در آرایش تند زنان نیز دخالت کردیم، آن‌ها باید با سر و وضع ساده در خیابان‌ها رفت و آمد می‌کردند. ما در جاهای ذکر شده به خیال خود در صدد پیاده کردن احکام یک دولت اسلامی‌ بودیم. نگهبانی اخلاقی، برداشت‌هایمان از عدالت و روابطمان با جامعه، برآمده از اندیشه‌های اسلامی‌ما بود…

این کتاب با ۳۵۲ صفحه مصور، شمارگان ۵۲۰ ورژن و هزینه تومان پخش شده است.

امیدواریم این مقاله با عنوان خاطرات مجاهد ترک از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پخش شد – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

برای شما نیز جالب است؟  لزوم توجه بیشتر بنیاد شهید به مطالبات فرزندان بیننده حضانتی
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی