قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

خاطرات همسر شهید همدانی، نمونه ناب سبک زندگی اسلامی است – |

خاطرات همسر شهید همدانی، نمونه ناب سبک زندگی اسلامی است – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان خاطرات همسر شهید همدانی، نمونه ناب سبک زندگی اسلامی است – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، مراسم معرفی کتاب «خداحافظ سالار» شامل خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر شهید حسین همدانی عصر امروز یکشنبه هشتم مرداد با حضور سردار رحیم صفوی، جمعی از فرماندهان سپاه و نویسندگان و اهالی ادب در تالار سوره عرصه هنری برگزار شد.

گلعلی بابایی نویسنده و محقق ادبیات دفاع مقدس در این مراسم گفت: ۱۳ مهر ۹۴ سه روز قبل از شهادت سردار همدانی عضو های هیات مدیره نشر «۲۷ بعثت» به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و ایشان درمقایسه با کارهای مستندی که این ناشر انجام داده مطرح رضایت کردند با اینحال فرمودند به بحث رمان و ادبیات داستانی هم هزینه کنید چون ما در ادبیات دفاع مقدس در این عرصه کمبود داریم و برای رمان وقت بگذارید با این وجود نوشتن پنج رمان در مسیر پیش روی قرار گرفت و از آقای احمد دهقان دعوت شد.

وی اضافه کرد: آقای دهقان هم چهار نویسنده را دعوت کرد تا نوشتن چهار رمان پایین نظر ایشان شروع شود بعد از رقم خوردن شهادت سردار همدانی، به آقای حمید حسام توصیه شد کتاب پنجم کتاب ایشان باشد. جالب است که «خداحافظ سالار» تازه ترین کتابی بود که مقرر شد نوشته شود و اولین کتابی است که از آن پنج کتاب معرفی می شود.

نویسنده کتاب «هم پای صاعقه» پیشتر گفت: بحث مهم در این کتاب رنگ آمیزی هنرمندانه حسام در متن است. شما وقتی «خداحافظ سالار» را می خوانید فکر نمی کنید سرگرم خواندن خاطره هستید انگار دارید یک رمان دلنشین می خوانید. نکته مهم این است که در چند سال واپسین زنانه نویسی در کشور ما زیاد شده است با اینحال یک نقطه مغفول این است که شخصیت اصلی قصه یعنی قهرمان و رزمنده ای که همسر راوی است در روایت ها غایب است و خواننده ایشان را نمی بیند، گویی رزمنده در متن اثر گم شده است. با اینحال این سخت در کتاب «خداحافظ سالار» نیست، چون حمید حسام از نوجوانی با شهید همدانی بزرگ شده و خیلی از موارد را در باب جبهه ایشان می داند که ممکن است خانم چراغ نوروزی آن را نداند.

برای شما نیز جالب است؟  معرفی کتاب خاطرات همسر شهید لشکری در تازه‌ترین مراسم شب‌خاطره - |

در قسمت دیگری از این مراسم حمید حسام نویسنده کتاب گفت: فکر می کردم مطالبی که در ذهنم است با روایت خانم چراغ نوروزی روشن می شود با اینحال حقیقت این است وقتی به درون قصه رفتم احساس کردم یک سردار همدانی دیگر با شکل قابل قبولی می باشد و آن خانم چراغ نوروزی است و این کار را سخت می کرد. به حدی که گاهی خود سردار همدانی تحت الشعاع قرار می گرفت.

وی اضافه کرد: من بخشی از اتفاقات کتاب را شنیده بودم با اینحال حرف های خانم چراغ نوروزی رنگ و بوی دیگری به وقایع داد. ایشان در حقیقت پروانه ای بوده که دور شمع وجود مردش می گشته و زخم های مکرری را صبوری می کرده، خدا را گواه می گیرم قصد بازارگرمی ندارم با اینحال این خصلت راوی کتاب خصوصیت بی همتایی است.

این نویسنده پیشتر گفت: من روایتی را که خانم چراغ نوروزی دارد روایتی ناب از یک سبک زندگی اسلامی میدانم؛ دو آدمی که دو نیم هلال هستند و یک ماه کامل را می سازند و توانسته اند دهه های مختلف انقلاب را به شکلی که باید می بودند زندگی کنند. من نگران این هستم که خواننده کتاب فکر کند من دارم شخصیت شهید همدانی را در عده ای فرازها از خودم می سازم چون باور این میزان از خود گذشتی و تحمل سختی واقعا سخت است جز برای کسی که  به این شخصیت ها و باورهایشان باور داشته باشند.

حسام در انتهای سخنانش پیرامون عنوان این کتاب گفت: «خداحافظ سالار» یک ایهام سه وجهی دارد ممکن است منظور از سالار،حضرت زینب (س) باشد، ممکن است خود شهید همدانی باشد و یا ممکن است… .همین و یا ممکن است مهم است. شهید همدانی عموما عادت نداشته با قابلیت ها تازه مانند پیامک یا تلگرام پیغام دهد با اینحال چند روز قبل از شهادتش برای همسرش این پیغام را می فرستد: «خداحافظ».

برای شما نیز جالب است؟  تنها شهید وزارت معلومات در ۱۲۰ عملیات+تصویر

امیدواریم این نوشته با عنوان خاطرات همسر شهید همدانی، نمونه ناب سبک زندگی اسلامی است – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی