قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

خبرنگاری که به دستور آیت الله خلخالی از اعدام رهایی یافت – |

خبرنگاری که به دستور آیت الله خلخالی از اعدام رهایی یافت – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان خبرنگاری که به دستور آیت الله خلخالی از اعدام رهایی یافت – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

  به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، عباس کشمیری تنها خبرنگار ورزشی استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس که برای روزنامه کیهان نوشته می نوشت و به روش افتخاری با خبرگزاری پارس آن وقت و جمهوری اسلامی حال حاضر هم کاری می کرد در عملیات شکوهمند مرصاد حاضر بود و به ضبط و ثبت عکس ها پرداخت.

این روزنامه نگار قدیمی استان کرمانشاه خاطرات بی شماری از دوران دفاع مقدس خصوصا عملیات مرصاد دارد، عملیاتی که به قول خودش نزدیک بوده در آن به جای نیروهای منافق جانش را از دست بدهد.

کشمیری در گفت و گو با خبرگزاریهای اقتصادی، به شرح ماجرای خود در عملیات مرصاد در تاریخ پنجم مرداد سال ۶۷ پرداخت.

وی گفت: در عملیات حساس و مهم مرصاد که پیروزی برای سپاه اسلام در طرف دیگر منافقین کوردل ارزش بسزایی داشت در بین خبرنگاران استان کرمانشاه تنها من و مرحوم محمدباقر احمدی که آن وقت مدیرعامل خبرگزاری پارس (جمهوری اسلامی) بود حضور داشتیم.

کشمیری خاطرنشان کرد: با اینکه من غالبا خبرنگار ورزشی بودم با اینحال به دلیل کمبود خبرنگار در آن روزگار بهمراه یکی دو نفر دیگر از روزنامه نگاران از نمونه مرحوم آقای احمدی در جبهه ها برای تهیه گزارش و با این وجود بیشتر تصویر حضور می یافتم.

این پیشکسوت عرصه خبر اضافه کرد: روز چهارم مرداد و یک روز قبل از اجرای عملیات مرصاد، نشست ای اضطراری با حضور عده ای مدیران کشوری از نمونه مرحوم آیت الله خلخالی که آن وقت مدیرعامل دادگاه های انقلاب اسلامی بود در کرمانشاه برگزار شد.

برای شما نیز جالب است؟  ابزار‌های دولتی برای حل مسئله اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند

کشمیری ادامه داد: بنده هم بهمراه مرحوم آقای احمدی در آن نشست حضور داشتیم و اخبار نشست را که حالت غیرمحرمانه داشت برای مرکز از روش تله فکس هایی که وجود داشت ارسال می کردیم.

وی ادامه داد: در آن نشست آقای خلخالی ضمن تمجید از ایستادگی و پایمردی مردم کرد در مقابل دشمنان، جمله ای حضرت امام(ره) به این مضمون که “مردم کرد زبان هیچگاه صحنه جنگ و نبرد با دشمنان اسلام را ترک نکردند” گفت.

این خبرنگار ورزشی اضافه کرد: آن نشست گذشت و علی رغم اینکه در آن تاکید شده بود که خوب است خبرنگاری در عملیات مرصاد حضور پیدا نکند با این وجود من به خاطر ارزش کار و تهیه گزارش های مستند بهمراه تصویر، هرطوری شد خودم را به منطقه رساندم.

کشمیری اضافه کرد: ساعت ۵ صبح روز عملیات (پنج مرداد) در گردنه حسن آباد حضور داشتم و چند ساعتی را سرگرم تهیه گزارش و گرفتن تصویر بودم که به وسیله رزمندگان اسلام به گمان اینکه جزو نیروهای منافق بوده و در حال تجمیع معلومات و تصویر برای منافقین هستم دستگیر شدم.

وی گفت: شرایط آن عملیات به شکلی که بود عده ای از منافقین در لباس رزمندگان در حال در مقابل به سوی کرمانشاه برای کشتن مردم بی گناه بودند و همین دلیل شده بود کار بسیار سخت و شناسایی دوست از دشمن کار سختی باشد.

 این خبرنگار رزمنده دوران دفاع مقدس اضافه کرد: بعد از دستگیری دوربین من را نیز دریافت کردند و بدلیل آنکه پیش از هرچیز کار من را جاسوسی برای دشمن تشخیص داده بودند حکم اعدام من را صادر کردند.

برای شما نیز جالب است؟  تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم مهدی بیدی در «کوی نیکنامان» - |

کشمیری خاطرنشان کرد: با اصرارهای فراوان موفق شدم در آن موقعیت اضطراری آقای خلخالی که آن وقت حاکم شرع بود را ملاقات کنم که وی نیز ابتدا حکم اعدام من را تائید کرد.

وی گفت: من در آن موقع خیلی اصرار و تاکید کردم که بنده از نیروهای خودی و خبرنگار روزنامه کیهان و خبرگزاری پارس (جمهوری اسلامی) هستم و حتی در نشست روز قبلی شما نیز حضور داشته ام.

این روزنامه نگار پیشکسوت کرمانشاهی ادامه داد: در آن وقت بود که آقای خلخالی نشانه ای برای اثبات درست بودن ادعایم که در نشست حضور داشته ام مطالبه کرد و من هم نقل قول ایشان از حضرت امام (ره) که فرموده بودند “مردم کرد زبان هیچگاه صحنه جنگ و نبرد با دشمنان اسلام را ترک نکردند” را به زبان آوردم.

کشمیری گفت: بعد از آن معلومات دیگری از نشست و مکان و لحظه اجرا آن را هم مطرح کردم تا به آن ها ثابت شد که من از نیروهای خودی بوده و برای تهیه گزارش و تصویر در منطقه حضور یافته ام و در جستجوی آن بود که با دستور آقای خلخالی آزاد شدم.

ایشان در انتهای اظهار کرد: در عملیات مرصاد مردمان بسیاری از اقصی نقاط کشور برای کمک به رزمندگان آمده بودند تا بالاخره عده ای از منافقین با خفت و خواری پا به فرار گذاشتند و یا دستگیر شدند و عده ای هم به درک واصل شدند.

امیدواریم این مقاله با عنوان خبرنگاری که به دستور آیت الله خلخالی از اعدام رهایی یافت – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

برای شما نیز جالب است؟  ملت ایران تفرقه پذیر نیست/دشمن را در خانه‌اش نابود می‌کنیم - |
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی