قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

داعش به چه نحو در ۶ ماه نیمی از قلمرو خود در سوریه را از دست داد

داعش به چه نحو در ۶ ماه نیمی از قلمرو خود در سوریه را از دست داد

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

در شش ماه قبلی، گروه تروریستی داعش شکست‌های سنگینی را در جبهه مختلف سوریه متحمل شده است؛ وقتی که نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت از حومه شرقی شهر حلب به سوی مرزهای اداری استان رقه (حومه شهر منبج) پیشروی کردند و توانستند مسیر جنوب به شمال ( مرزهای ترکیه) را مسدود کنند اولین ضربه مهلک به داعش وارد آمد چرا که رابطه آنان با جهان خارج برای فروش ثروث غارت شده ملت سوریه قطع شد.


روند پیروزی های جبهه مقاومت در شرق استان حلب منجر به آزادسازی دهها شهرک و جاهای مهمی از نمونه شهرهای دیرحافر، مسکنه و فرودگاه الجراح شد و با ورود نیروها به جنوب غرب استان رقه این موفقیت‌ها تکمیل شد.


 بالاخره نیروهای متحد توانستند خود را از جنوب غرب استان رقه به منطقه راهبردی اثریا برسانند و تروریست‌های داعش را بعد از ۵ سال از استان حلب بیرون برانند. در کل عملیات ها در استان حلب مساحتی نزدیک به ۴هزار کیلومتر مربع از وجود عنصر های تروریستی داعش پاکسازی شد.شکست های گروه تروریستی داعش تنها به استان حلب خلاصه نمی شود و استان حمص نیز به جهنمی برای تروریست‌ها مبدل شده است. نیروهای سوری و مقاومت بعد از تثبیت مواضع در شهر تدمر و حومه شمالی فرودگاه تی ۴ از چندین محور به سوی جاهای اشغالی حمله کردند و در سه ماه قبلی توانسته اند مساحتی نزدیک به ۷ هزار کیلومتر مربع را بازپس بگیرند که از شروع بحران سوریه بی سابقه است.

برای شما نیز جالب است؟  انتهای ۳۰ سال دوردستی از پاریس تا قم/ شهادت «کمال» برایم افتخار است - |


تا اینجای کار دهها ارتفاع راهبردی، میدان نفتی در شرق استان حمص از وجود تروریست های داعش پاکسازی شده و نیروهای متحد با بازپس گیری منطقه راهبردی آراک توانستند خود را به ۲۰ کیلومتری منطقه مهم « السخنه » برسانند. در جنوب استان هم روند پیشروی‌ها ادامه دارد و بعد از ۵ سال نیروهای سوری به مرزهای مشترک با عراق رسیدند.


ازسویی دیگر، نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت توانستند مسیر پیشروی تروریست های مورد خدمات رسانی آمریکا را از جنوب استان حمص به سوی استان دیرالزور مسدود کنند. در این محور نیروهای متحد بعد از ۵ سال به مرزهای اداری استان دیرالزور رسیدند.


داعش چگونه در ۶ ماه نیمی از قلمرو خود در سوریه را از دست داد


 همه این پیشروی های گسترده دلیل شده مقدمات برای ورود به استان دیرالزور، تازه ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در سوریه تکمیل شود که با این وجود با بازپس گیری منطقه راهبردی السخنه و مسدود کردن مسیر پیشروی های نیروهای دموکراتیک کرد در جنوب استان رقه تکمیل می شود.


گروه تروریستی داعش در ۱۸۰ روز قبلی نزدیک نیمی از جاهای تحت اشغال خود را در سوریه از دست داده و حامیان تروریست ها به خوبی می دانند اگر این روند ادامه بیابد شکست تروریست ها در بازه زمانی یک ساله خارج از فکر نیست.


پیروزی های انتشار یافته در محورهای مختلف خشم حامیان گروه های تروریستی را در جستجوی داشته تا جایی که آنان به بهانه های مختلف درصدد هستند به طرز مستقیم از تروریست ها خدمات رسانی کنند و موقعیت میدانی را حداقل به یک سال قبل باز گردانند.

برای شما نیز جالب است؟  گسترش گردشگری دفاع مقدس به انتقال ارزش‌ها و ارز آوری یاری مینماید - |


تازه ترین بهانه دولت آمریکا برای دخالت مستقیم در سوریه و حمله به مواضع نیروهای ارتش و جبهه مقاومت، پرونده سازی پیرامون حمله دروغین شیمیایی نیروهای دولتی به مواضع تروریست‌هاست.


کاخ سفید در حالی برنامه تاریخ انقضاء قبلی حمله شیمیایی نیروهای بشار اسد به تروریست ها را دنبال می کند که پیشتر در سال ۲۰۱۴، سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی تایید کرد تمام سلاح های شیمیایی از سوریه خارج شده است.


پرونده سازی های دروغین و نخ نمای آمریکایی ها پیرامون حمله شیمیایی ارتش سوریه به مواضع تروریست ها در حالی روبه تشدید است که آنان تا اینجای کار هیچ سندی مبنی بر تایید حمله شیمیایی دولت به « خان شیخون» معرفی نداده اند و مانع از اعزام هیئت های حقیقت یاب بی طرف به جنوب استان ادلب شده اند.


آمریکایی ها از روش پایگاه های خود در جنوب و شمال سوریه تا اینجای کار صدها غیرنظامی را با حملات کور هوایی به کام مرگ کشانده اند و بهانه های تازه هم نشان می دهد آنان تنها درصدد حمله مستقیم به سوریه هستند تا گروه تروریستی داعش را از مرگ حتمی نجات دهند.


داعش چگونه در ۶ ماه نیمی از قلمرو خود در سوریه را از دست داد

پایگاه نظامی آمریکا در جنوب سوریه


گسترش پروازهای شناسایی در جاهای مختلف سوریه، اعزام ناوهواپیمابر به سواحل سرزمین های اشغالی نشانه های دیگری از ماجراجویی‌های تازه آمریکایی‌ها در سوریه است که به هر شیوه‌ای تلاش می‌کند از ضعیف شدن تروریست‌ها جلوگیری کند.


هم اینک، نبردها در شرق سوریه برای شکست نهایی داعش به روزهای سرنوشت‌ساز نزدیک شده و ملت سوریه امیدوار است، ۶ سال جنایت تروریست‌ها در قسمت وسیعی از جاهای اشغالی انتهای یابد با اینحال باید منتظر ماند و دید آمریکایی ها چه سناریویی را برای به مساله کشیدن صلح در سوریه تدارک دیده اند.

برای شما نیز جالب است؟  مراسم پاسداشت شهید مدافع اسماعیل حیدری برگزار شد


داعش چگونه در ۶ ماه نیمی از قلمرو خود در سوریه را از دست داد


حمله مشترک دولت آمریکا و عده ای جریان های داخلی به سپاه پاسداران هم بخش دیگری از برنامه توقف پیروزی‌های جبهه مقاومت در سوریه و احیای تروریست‌ها است که مشرق در زمانی نه چندان دور به جزئیات این مسئله خواهد پرداخت.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی