قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

درآمیختن راست و دروغ به خاطره‌نگاری آسیب می‌زند – |

درآمیختن راست و دروغ به خاطره‌نگاری آسیب می‌زند – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان درآمیختن راست و دروغ به خاطره‌نگاری آسیب می‌زند – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته .، برنامه گفتگوی فرهنگی با مسئله بررسی معضلات افزایش ادبیات دفاع مقدس در ایران با حضور  علی اکبر والایی نویسنده و پژوهشگر، عبدالرضا فریدزاده نمایشنامه نویس و کارگردان و دکتر موحدی عضو پژوهشگاه علوم انسانی و بررسی ها فرهنگی از آنتن رادیو گفتگو پخش شد.

در ابتدای این برنامه والایی پیرامون کارکرد خاطره در ادبیات داستانی گفت: برای خاطره تکلیفی واضح نشده است که تمام فنونی که در جریان می باشد در آن رعایت شود و برای نویسنده ادبیات داستانی بسیاری از خاطراتی که پخش می شود با اسم مواد ابتدایی کار قرار می گیرد و دست مایه ایجاد اثر داستانی می شود.

ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود به مسئله  آگهی اشاره نمود و گفت: ناشر می تواند با بهره برداری از ابزارهای تبلیغی که اثرگذاری خوبی بر مردم دارد شهرت یک اثر و فروش آن را گسترش دهد. هم اینک تجربیاتی در عرصه آگهی برای سری های خاطره می باشد.

این رمان نویس با برنامه این پرسش که چرا ناشران ما برای معرفی  جریان بابت آگهی هزینه ای  صرف نمی کنند، گفت: ناشران برای خاطره که فاقد عنصر های تکنیکی است سرمایه گذاری می کنند با اینحال برای علاقه مند کردن مردم به جریان استقبال نمی کنند.

پیشتر فرید زاده گفت: بیشتر مواقع تاریخ شفاهی از تاریخ رسمی بسیار صادق تر است چرا که توانایی انعطاف دارد و بخش مهمی از تاریخ شفاهی خاطرات شمرده می شود که بشر به آن علاقه فراوانی دارد.

برای شما نیز جالب است؟  پیکر یک شهید مدافع حرم در اهواز تشییع شد - |

وی ادامه داد: خاطرات، تجربه مشترک انسان ها را یادآوری و آرزوهای انسانهای مختلف را تبادل می کند. از اینرو برای بشر ضروری است با اینحال تنزل به سطح انشا نگاری، رفع تکلیف و گاهی درآمیختن راست و دروغ به آن لطمه می زند. بسیاری از شخصیت ها و حتی  ماهیت دشمن را از روش خاطرات می توان شناخت. به علاوه از طرف دیگر نگاه صلح آمیز انسان را از خاطرات می توان درک کرد و از این راه قادر ایم به تمام ابعاد ادبیات داستانی خود غنا ببخشیم.

به علاوه از طرف دیگر موحدی با تاکید بر اینکه خاطره و جریان هر دو گونه ادبی هستند، گفت: همانگونه که در شعر قالب های مختلف می باشد و هیچ کدام مزاحمتی برای دیگری ندارند در قسمت نثر هم همین طور است و هر یک از شیوه های نوشتاری مخاطبان ویژه خود را دارد.

وی با بیان اینکه نباید نگران ایجاد اختلاف میان جنگ موجود در کارهای داخلی و خارجی باشیم، گفت: دغدغه ما باید این باشد که کارهای ما به درجه ای والا برسد که عنوان حماسه به آن اطلاق شود.

امیدواریم این مقاله با عنوان درآمیختن راست و دروغ به خاطره‌نگاری آسیب می‌زند – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی