قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

درعا در دو راهی مرگ و مصالحه

درعا در دو راهی مرگ و مصالحه

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ماه های قبلی برای کاهش حملات تروریست ها و گسترش تامین امنیت پایتخت، عملیات های موفقیت آمیز قابل توجه ای را در حومه شهر دمشق انجام دادند که منجر به پاکسازی بخش های وسیعی از جاهای مختلف غوطه غربی و شرقی شد.


در غوطه غربی دمشق و مرزهای مشترک با لبنان عده ای گروه های تروریستی به مصالحه تن دادند و عده ای دیگر با تحویل سلاح های سنگین به استان ادلب نقل مکان کردند. در غوطه شرقی دمشق هم تروریست ها راهی جزء ترک جاهای تحت اشغال نداشتند و محله های حرستا، برزه و تشرین به کنترل نیروهای سوری سود تا امنیت پایتخت بعد از ۶ سال درگیری های سنگین به طرز چشمگیری تامین شود.


** برای مشاهده نکات بیشتر و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**



عملیات در غوطه شرقی و غربی دمشق و چگونگی پیروزی در این محورهای حساس به بررسی ها و بررسی های جداگانه نیاز دارد با اینحال باید توجه داشت اخطار جدی دیگری پایتخت سوریه را تهدید می کند و اتاق عملیات جبهه مقاومت باید در این خصوص راهبردی اتخاذ کند.


هم اینک، وجود عنصر های تروریستی در شهر درعا یکی از خطرهای بالقوه برای پایتخت سوریه به شمار می آید و به نظر می رسد بعد از عملیات موفقیت آمیز ارتش در جنوب شرق استان دمشق، صبر استراتژیک نیروهای جبهه مقاومت در محور جنوب برای پاکسازی شهر درعا به سر خواهد آمد.

برای شما نیز جالب است؟  برپایی اردوی فرهنگی برای زوج‌های جوان تهرانی - |


روند تامین امنیت استان درعا در ماه های قبلی شروع و حتی عده ای جاهای مرکزی از لوث وجود تروریست ها پاکسازی شد با اینحال همزمان با برقراری حریق بس در جبهه های مختلف، درگیری ها در این استان هم به شکل محسوسی کاهش یافت تا یک باز هم شانش مذاکره برای مصالحه تکرار شود.


** برای مشاهده نکات بیشتر و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**


درعا در دو راهی مرگ و مصالحه


عده ای از گروه های مسلح در قسمت هایی از استان درعا به خوبی درک کردند تا قبل از شروع عملیات بزرگ ارتش سوریه در جبهه جنوب، فرصت طلایی و با این وجود کوتاهی برای نجات خود دارند و بالاخره با تلاش های کمیته مصالحه ملی و بزرگان منطقه پذیرفتند به زندگی عادی بازگردند.


تا اینجای کار روند آشتی ملی در شهرهای « صنمین، غباغب و محجه» به مرحله اجرا رسیده و تروریست ها سلاح های خود را به ارتش سوریه تحویل داده اند. این سه شهر در حومه جاده دمشق – درعا بنا شده اند و امنیت به طرز کامل به این جاهای بازگشته است.


با اینحال گروه های تروریستی در شهر درعا اصرار فراوانی به ادامه درگیری ها دارند؛ تروریست ها به توجه به متحمل شدن خسارت های فراون درصدد هستند محله المنشیه را به طرز کامل اشغال کنند.


تا اینجای کار ۷۰ درصد این محله از کنترل نیروهای سوری خارج شده است. عملیات گروه های تروریستی در این محور با اسم « الموت و لامذله » و خدمات رسانی اتاق عملیات « موک» شروع شده است.

برای شما نیز جالب است؟  رضایت از شهادت فرزند به شرط رضایت حضرت زینب(س)


با اینکه حجم درگیری ها در شهر درعا و مخصوصا در محله المنشیه بسیار بالا بوده، در دیگر جاهای استان عملیات قابل توجه ای از جانب طرفین انجام نشده با اینحال شواهد نشان می دهد اگر تروریست ها حاضر به مصالحه نشوند باید خود را برای مرگ تکمیل کنند.


عنصر های تروریستی در ماه های قبلی در جاهای مختلف سوریه شکست های سنگینی را متحمل شده اند و جبهه مقاومت به خوبی می داند که محور جنوب تازه ترین شانس تروریست ها برای ایجاد اختلال در عملیات شرق شمرده می شود و همین مسئله دلیل شده، متحدین ساماندهی جاهای جنوبی را در مسیر پیش روی قرار دهند.


برخلاف تصور تروریست ها که پیش بینی کرده بودند عملیات ارتش سوریه در شهر درعا با محوریت پاکسازی محله المنشیه شروع می شود، ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در حومه اردوگاه درعا پیشروی کرده اند و مواضع تروریست ها را از زمین و هوا در محله های طریق السد و درعا البلد هدف قرار می دهند. این راهبرد فشار شدیدی را به تروریست های مستقر در محله المنشیه وارد کرد و آنان مجبور به پذیرش درخواست برای مصالح شدند.


از سویی دیگر، عده ای اخبار غیررسمی از توافق ارتش سوریه و اردن برای بازگشایی گذرگاه مرزی « نصیب» در جنوب شهر درعا حکایت دارد. تروریست ها که شدیدا از این توافق ممکن احساس اخطار می کنند در رسانه های اجتماعی اقدام به انتشار هشتک #تحرک_لأجل_درعا کرده اند.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی