قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

دستگیری نویسنده فلسطینی به وسیله اسرائیلی‌ها

دستگیری نویسنده فلسطینی به وسیله اسرائیلی‌ها

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم دستگیری نویسنده فلسطینی به وسیله اسرائیلی‌ها. که پیشتر به آن میپردازیم.

نیروهای اشغالگر قدس «احمد قطامش» نویسنده و متفکر فلسطینی را برای چندمین‌بار دستگیر کردند.

گروه فرهنگ مقاومت: «الجزیره» نوشت: همزمان با اینکه ۱۳۰۰ اسیر فلسطینی به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند، «احمد قطامش» نویسنده، متفکر و زندانی سابق سیاسی هم به وسیله اسرائیلی‌ها دستگیر شد.

به نوشته بولتن نیوز، از روز شنبه اسرائیلی‌ها به خانه‌های فلسطینی در کرانه غربی حمله کرده و حداقل ۱۴ نفر را دستگیر کرده‌اند. همسر «قطامش» پیرامون این موضوع گفته است: تعداد فراوانی از نیروهای اسرائیلی ساعت ۴:۳۰ به وقت محلی، به خانه ما در کرانه غربی و شهر البیره آمدند و همسرم را دستگیر کردند. تا الان ما متوجه نشدیم چه اتفاقی افتاده و ایشان کجاست.

ایشان به علاوه از طرف دیگر گفته که سربازها خانه برادرشوهرش را هم که در همسایگی‌شان زندگی می‌کند، جست‌وجو کرده‌اند.

«قطامش» نویسنده ۶۶ ساله فلسطینی در سال ۲۰۱۳ که در زندان‌های اسرائیلی به سر می‌برد، از جانب مرکز عفو بین‌المللی برچسب زندانی عقیدتی خورد. ایشان تا اینجای کار در برهه‌های متفاوتی محبوس شده و جمع این سال‌ها به ۱۳ رسیده است.

در دهه ۱۹۷۰ ایشان به جرم فعالیت در حزب چپ‌گرا و جبهه ایجاد آزادی فلسطین (PFLP) به زندان افتاد و چهار سال از عمرش را در آن‌جا سپری کرد. سال ۱۹۹۲ اشغالگران باز هم ایشان را به هم کاری با PFLP متهم و به تحمل بیش از شش سال حبس محکوم کردند.

«احمد قطامش» در آوریل ۲۰۱۱ و دسامبر ۲۰۱۳ نیز دستگیر شده بود. بازداشت واپسین این نویسنده همزمان شده با بیست‌وهشتمین روز اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر قدس. همسر این نویسنده باور دارد دستگیری ایشان تا حدی به نوشته‌ها و فعالیت‌های ایشان در عرصه همدردی با زندانیانی که پشت میله‌های زندان لب‌ به غذا نمی‌زنند، مرتبط است.

برای شما نیز جالب است؟  روز رابطه اشک‌ها و لبخندها

همسر «قطامش» ادامه می‌دهد: بازپرس‌ها به ایشان اخطار داده بودند که حرف‌هایش را عمومی نکند. آن‌ها بازهم در فکر‌شان ایشان را یک رهبر می‌دانند. ایشان رهبر یا عضوی از یک سازمان سیاسی نیست، با اینحال آن‌ها این تصور را در فکر‌شان دارند. «احمد» دارد تاوان تصویر ذهنی آن‌ها را از خودش پس می‌دهد.

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی