قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

دکتر روحانی: مدافعان حرم نمایش دادند که باب شهادت باز است/انشالله خادم خوبی برای خانواده شهد باشیم

دکتر روحانی: مدافعان حرم نمایش دادند که باب شهادت باز است/انشالله خادم خوبی برای خانواده شهد باشیم

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در این مراسم که در فضایی صمیمی برگزار شد، تاکید کرد: امروز اگر ایثار نبود ، با  توجه به این همه توطئه هایی که می باشد، پیروز نمی شدیم، لذا تمام موفقیت های ملت ایران مرهون ایثار، فداکاری و جهاد در راه خدا است.


دکتر روحانی  با اشاره به فرازی از وصیت نامه مولا امیرالمومنین علی(ع) در ماه رمضان، اظهار داشت: امام علی(ع) می فرمایند که جهاد در راه خدا باید هم با نثار جان، هم با اعطای مال و هم باید با زبان باشد، لذا امر به مشهور و نهی از منکر و دعوت به حق و در کل جهاد با زبان بسیار ارزش دارد.


مدیرکل جمهور با بیان اینکه ماه مبارک رمضان،  ماه غفران  و عبادت است، گفت: از خدا می خواهیم که جزء انسان های سعادتمند باشیم و با روح پاک ماه رمضان را به اتمام برسانیم و در انتهای این ماه به شکلی باشد که خداوند از گناهان ما قبلی باشد.


دکتر روحانی  خاطرنشان کرد:  خداوند در قرآن مجید به پیامبر اسلام(ص) پیش نهاد می کند که ای پیامبر به همه بندگان من بگو که خداوند از همه گناهانتان می گذرد و در این تعبیر قرآنی قید مسلمانی و حتی مومن بودن نیست و همه افرادی را که گناهی مرتکب شده و از حد عبور کرده اند، شامل می شود.


مدیرکل جمهور با تأکید بر اینکه هیچ چیزی بدتر از یأس از رحمت الهی نیست، اضافه کرد: اگر کسی بدترین گناه را مرتکب شده باشد و از بخشش خداوند مأیوس گردد در حقیقت گناه دیگری مرتکب شده است و باید در بیشتر مواقع به رحمت خداوند امیدوار باشیم چرا که خداوند رحمت واسعه الهی، آمرزنده، مهربان، غفور و رحیم است.

برای شما نیز جالب است؟  "جلاد دهه ۶۰" و "بن بست استراتژی"


دکتر روحانی اضافه کرد:  ماه رمضان بایستی انسان را برای انجام وظایف خود در مقابل رسالت هایی که خداوند برای اعتلای کشور، دین و عزت بردوش ایشان قرار داده، تکمیل تر کند.


مدیرکل جمهور با تأکید بر اینکه راه و باب شهادت باز است، گفت: عده ای تصور می کردند که بعد از انتهای جنگ تحمیلی باب شهادت به روی مردم بسته شده است همزمان با اینکه این باب باز است، تنها باید انسان برای فداکاری و ایثار تکمیل باشد.


دکتر روحانی اضافه کرد: نیروهای بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، افرادی که در مرزها حضور دارند و آنهایی که در مسیر علم و دانش هسته ای تلاش کرده و به شهادت رسیدند و نیز مدافعین حرم و عزیزانی که در روزهای واپسین در ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام(ره) به شهادت رسیدند، نشان می دهد که باب شهادت بازهم، باز است.


مدیرکل جمهور گفت: اگر چه در پیشگاه خدای متعال، شهدا از درجات متفاوتی دارا هستند، با اینحال همه شهدا با اسم سرمایه های بزرگ ملی، عزت، استقلال و حفظ دین و مرام کشور و ملت ایران هستند.


دکتر روحانی برای شهدا، درجات متعالی و محشور شدن همراه با شهدای کربلا و سالار شهیدان امام حسین(ع) را مسألت کرد و گفت: امیدوارم خداوند ما را پیرو و ادامه دهنده راه شهیدان قرار دهد و ما را که مسئولیت هایی بر دوش داریم در دنیا و آخرت در پیشگاه شهدا و خانواده شهیدان سربلند سازد.


مدیرکل جمهور پیشتر پیگیری مسئله بیمه والدین شهدا را مورد تأکید قرار داد و گفت: از خداوند می خواهم که خادم خوبی برای خانواده شهدا و ادامه دهنده راه شهیدان و ایثارگران باشیم.

برای شما نیز جالب است؟  حمله وینسنس به هواپیمای ایرانی نماد حقوق بشر آمریکایی است - |


دکتر روحانی تاکید کرد که خانواده معظم شهدا در پیشگاه خداوند مکان بسیار بالایی دارند و اگر مسوولان کاری برای آنان انجام می دهند ذره کوچکی در مقابل کار بزرگی است که خانواده های معظم  شهدا و ایثارگران انجام داده اند.


وی گفت: شبهای دهه پایانی ماه مبارک رمضان بسیار عزیز هستند و در این شبها پیوسته  این دعا تکرار می شود که خدایا در این شبهای پایانی ماه مبارک ما را جزو سعادتمندان قرار بده و روح ما را با شهدا محشور کن و از گناهان ما درگذر و به ما ایمانی بده که پیوسته همراه با قلب و روح ما باشد؛ ایمانی که شکها را از دلها برطرف کند.


مدیرکل جمهور اضافه کرد: در این دعا آمده است که “خدایا به هر میزان قسمت ما کردی ما را راضی و خشنود به قسمت خودت قرار بده”. این خیلی جمله و فراز مهمی است. خشنودی انسان از انجام وظیفه خیلی مهم است. اینکه انسان روزه بگیرد یا برای نماز صبح از خواب برخیزد با این وجود قلبا از این اعمال خشنود نباشد، خیلی دارای اختلاف از این است که انسان آنچه انجام می دهد از روی رضای قلبی و خشنودی باشد.


دکتر روحانی با بیان اینکه “افرادی پیش خداوند مقرب هستند که وظیفه خود را با خشنودی کامل انجام می دهند؛ از نماز، روزه، حج، زکات و خمس و هر آنچه خدا مقرر کرده است”، اظهارداشت: اینکه مادر و پدری فرزندشان را در راه خدا تقدیم کنند، به هیچ وجه کار راحتی نیست. اگر انسان خودش برود و شهید شود خیلی راحت تر است با اینحال وقتی خانواده ای فرزند عزیزش و چه بسیار خانواده هایی که دو  ، سه  و یا ۴ فرزند و همسر و داماد و پدرشان در راه خدا شهید شده است، این اصلا راحت و ساده نیست.

برای شما نیز جالب است؟  برپایی مراسم تجلیل از خانواده شهید رزاقی در تهران - |


مدیرکل جمهور خاطرنشان کرد: کسی که در مقابل سختی های انجام وظیفه صبر می کند و از آنچه خداوند نصیبش کرده خشنود است، اجرش بی حساب است و هیچ فکر و وسیله ای نمی تواند ارزش آن را محاسبه کند.


در این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نماز مغرب و عشاء را به امامت دکتر روحانی  اقامه کرده و روزه خود را همراه با مدیرکل جمهور افطار کردند.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی