قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

روز رابطه اشک‌ها و لبخندها

روز رابطه اشک‌ها و لبخندها

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم روز رابطه اشک‌ها و لبخندها. که پیشتر به آن میپردازیم.

روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹، میهن اسلامی بیننده حضور عزیزانی بود که بعد از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود می‌گذاشتند.

گروه فرهنگ و هنر: در یادداشت پیش رو  که مسلم رحیمی در باب ورود آزادگان به ایران نوشته، نگارنده اعتقاد دارد:لحظه ورود آزادگان به وطن آن‏قدر شورآفرین بود که هیچ تقویمی نمی‌تواند شکوه آن روز را در خود ثبت کند، مردان عملیات خیبر، کربلا و بیت‌المقدس اکنون سرفراز ازهمه سال‌های اسارت و تحمل دوردستی به میهن بازگشته بودند.

به نوشته بولتن نیوز، متن این یادداشت که در جام جم آنلاین نیز پخش شده به شرح پایین می باشد:

بی‌تردید این روز یکی از خاطره‌انگیز‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که بیننده حضور و آزادی مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزیدند و آنها توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، به توجه به درد و بیماری جسمی، با صلابت و باور راسخ، رشادت و سلحشوری ملت بزرگ و پرافتخار ایران را نمایندگی کنند و پس بازگشت به میهن اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای ماندگار در همه عرصه‌ها باشند.

در این روز اشک‌ها و لبخندها با هم عجین شده بود تا انتظار یعقوبیان را به وصال یوسف‌ها رابطه دهند و با استناد به این شرایط چه دیدنی بود سجده شکری که آزدگان با ورود به کشور بر خاک میهن در فاصله خسروی به جای آوردند و چه دلچسب بود تجسم حضور فرزندان وطن در آغوش سرزمینی که غیرتش آوازه جهان و جهانیان شده بود.

برای شما نیز جالب است؟  همسر شهید همدانی:تازه ترین خداحافظی را مرتب مرور می کنم - |

لحظه ورود آزادگان به وطن آن‏قدر شورآفرین بود که هیچ تقویمی نمی‌تواند شکوه آن روز را در خود ثبت کند، مردان عملیات خیبر، کربلا و بیت‌المقدس اکنون سرفراز ازهمه سال‌های اسارت و تحمل دوردستی به میهن بازگشته بودند. آزادگان ما، وارثان شهیدانند و ماندند تا نامشان را گرامی و راهشان را ادامه دهند، این یادگاران دفاع مقدس و روزهای حریق و خون، با گام‌های مطمئن و دل‌های سرشار از عشق و ایمان به خدا و وطن، برای رسیدن به قله‌های فتح و ظفر ایستاده‌اند؛ پس ما نیز باید صبوریشان را ارج نهیم و پای غفلت بر آن نگذاریم.

روز پیوند اشک‌ها و لبخندها

انتقال این فرهنگ غنی و ماندگار، رسالت بزرگ ما خادمان ملت در رسانه ملی است و با این شرایط هرچه خلاقیت و هنر و تکنولوژی به‌کار گرفته شود، جای دارد و نظام اسلامی نیز می بایست از همه قابلیت ها موجود در راه ثبت این حرکت ارزشی ـ فرهنگی سود‌برداری کند تا اثر مجاهدت و مقاومت وصف‌ناپذیر این رسولان انقلاب، به روش فرهنگ مصور و مکتوب و به مثابه کلید راه هدایت برای نسل آتی و همه بیداردلان و آزادگان جهان محفوظ بماند. ضرورت دیگر، چاره‌اندیشی در ترویج این فرهنگ در جامعه است و تأثیرپذیری فرهنگ شهر از فرهنگ جبهه و جنگ مقاومت در اسارت.

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی