قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

زمین میراث صالحان است

زمین میراث صالحان است

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم زمین میراث صالحان است. که پیشتر به آن میپردازیم.

تصویر آخر محسن حججی، شهید بی‌سر مدافع حرم درس‌ها و عبرت‌های فراوان دارد.پیکر محسن حججی اکنون در آغوش کدام خاک آرام‌گرفته است. خوش به حال ذره‌ذره خاکی که ایشان را در آغوش می‌کشد.

گروه فرهنگ و هنر: تو کجا را می‌نگری؟ چه می‌بینی که زندگی را به این راحتی می‌گذاری برای حولی و شمر زمانه و می‌روی به‌جایی که پرده‌ها قبل از مرگت مقابل دیدگانت فرومی‌ریزد. این تصویر تصویری است تا ابد زنده‌یاد عاشورای حسین. آن‌ها که این ایام، در قرن پانزدهم هجرت پرسش میکنند حسین چه دید که سر و فرزند و برادر در راهش داد اکنون با نگاه به این تصویر آرام می‌گیرند. آنچه حسین در شصت و یکمین سال هجرت دید، امروز بر دیدگان محسن آشکارشده است.

به نوشته بولتن نیوز،  لحظه لحظه‌ای است و قرن معنا ندارد، وقتی عاشورا مکررا تکرار می‌گیرد. این دفعه با اینحال سخن از آرامش محسن نیست که آرامش ایشان چرایی دارد. سخن از ترسی است که در چشمان شمر لحظه است. انگار اوست که پیکر بی‌سرش را می‌بیند. اوست که می‌داند مرده است و راهی جهنم سوزانی است که خداوند وعده‌اش را به همه داد با اینحال عده ای نمی‌خواهند بشنوند وعده نصرت پروردگار برای پرهیزکارانش را. زمین خسته است از این‌همه خشم و ظلم و ددمنشی. خسته از این بیراهه که عده ای به اسم دین می‌روند و می‌دانند پای لنگشان هیچ‌گاه به مقصود نمی‌رسد. محسن، اکنون با لبانی که انگار تشنگی را فریاد می‌زند، باصلابت، شهادت را طلب می‌کند و دردی که امروز از دیدن این تصویر به جان هر ایرانی، هر شیعه و هر انسانی می‌نشیند درد کمی نیست. بی‌شک آرام محسن، وعده‌ای است برای آرامش فردایی که باید خالی از داعش و طالبان و القاعده بماند. وعده‌ای که مسلماً به تحقق خواهد نشست. محسن حججی، تنها با ۲۵ سال سن به سخره می‌گیرد همه آنچه از شیرینی حیات فریاد می‌زنند. ایشان نمونه پاک انسانی است که انسانیت را آرزو می‌کند.

برای شما نیز جالب است؟  پیغام مدیرعامل خانه کتاب برای شهادت محسن حججی - |

 پیکر محسن حججی اکنون در آغوش کدام خاک آرام‌گرفته است. خوش به حال ذره‌ذره خاکی که ایشان را در آغوش می‌کشد. اشک با استناد به این شرایط نمی‌تواند ادای معنایی باشد که در کلمات نمی‌گنجند. فریاد خشم و خونخواهی، امروز نه برای محسن که برای بشریتی است که راه را گم‌کرده و با فریاد ظالمان جهان متحد شوید، خاک را به خون کشیده است.

زمین میراث صالحان است

 محسن به خاک افتاد تا وحشت موجود در چشمان شمر لحظه تکثیر شود چراکه انتهای کارش را نزدیک می‌بیند و این وعده الهی است که زمین از آن ظالمان نخواهد بود. فریاد چشمان محسن را دریابیم. امید که برای دل‌های بی‌قرارمان قطره‌ای از دریای قرارش را طلب کند. به این تصویر به دفعات و به دفعات بنگریم و آرزو کنیم آرامی که در جان شیرینش بود و با این تصویر، با نگاه به دوردست‌ها، با دیدن بهشتی که ما نمی‌بینیم به‌سادگی تقدیمش کرد و رفت. حیف که ما مانده‌ایم سردرگم دنیایی که این ایام بدجور انتظار ظهور منجی را می‌کشد. تحریریه بولتن نیوز شهادت این شهید سرافراز را به‌تمامی راه بلدان زمین تبریک و تسلیت بیان می کند. تسلیت از باب خالی ماندن زمین از شیری چون محسن. تسلیت از آن ماست و تبریک شایسته مقام بلند ایشان که سرافراز، سر درراه آرمان داد.

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی