قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

سردار سلامی: آمریکا در طرف دیگر ایران متوقف و عاجز شده است/شهدای معلومات جزو هوشمندترین و شجاع‌ترین رزمندگان ما بودند

سردار سلامی: آمریکا در طرف دیگر ایران متوقف و عاجز شده است/شهدای معلومات جزو هوشمندترین و شجاع‌ترین رزمندگان ما بودند

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

سردار حسین سلامی امشب در اولین یادواره شهدای معلومات جنوب شرق در حسینیه ثارالله کرمان اظهار داشت: شهدا زنده‌اند و نزد خداوند روزی می‌خورند و این ارزنده‌ترین موقعیتی است که انسان مومن می‌تواند به‌دست آورد.


وی بیان داشت: شهدا اسناد ارزنده حقانیت اسلام و انقلاب هستند، استخوان‌هایی که در این تابوت‌ها به عنوان حجت‌های بالغه الهی مقابل چشمان ما در این محفل حضور دارند، استوانه‌های مستحکم هویت دینی و اسلامی ما هستند.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: اگر امروز در این دریای مواج حریق در این عالم ملتهب و میان امواج خروشان دشمن از ریز و درشت و دور و نزدیک صف کشیده‌اند تا امنیت کشور، شرافت ملت، شخصیت و اعتبار و منزلت جامعه ما را مورد تهدید قرار دهند و نمی‌توانند به تاریخ و جغرافیای این کشور نفوذ کنند به دلیل ایثارگری شهدایی است که قامت مطهرشان در این نشست حضور دارد.


وی گفت: پذیرش اخطار، فدا شدن، باختن جان برای عزت یافتن یک ملت، یاری کردن دین خدا در طرف دیگر کفار، کشیدن شمشیر از نیام و خوابیدن بر روی سیم خاردار و التماس به دیگران که معبری از وجود یک انسان تولید شود برای خرد کردن استخوان‌های دشمن، کار راحتی نیست و ایمانی ژرف، دلی دریایی و روحی آسمانی و شجاعتی وصف‌ناپذیر می‌خواهد.


سلامی تصریح کرد: شهدای معلومات جزو هوشمندترین، شجاع‌ترین، با معرفت‌ترین و مقاوم‌ترین عنصر های به اشتراک رزمندگان ما بودند، طی کردن میادین مین، عبور از خط دشمن، انداختن نگاه به عمق سپاه دشمن آن هم فارغ از همه چیز نشان‌دهنده اوج عزت برادرانی است که در قسمت معلومات جنگ شهید، جانباز و اسیر شدند و یا سالم ماندند و امروز در جمع ما هستند.

برای شما نیز جالب است؟  پناهیان در مراسم بزرگداشت شهید حججی مطرح کرد آیا سیاستمداران ما اندازه شهید حججی ٢٠ ساله احساس تکلیف می‌کنند؟/ افتخار نماینده عمامه‌به‌سر تصویب قانون ٥٠ سال پیش فرانسه است


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: افتخاری برای ماست برای حضور در جمع مردان آسمانی و خانواده صبور و شریف آنها که به احترام تواضع دست آنها را بوسیده و خاک پای پدران شهید را به تبرک به چشمان می‌کشیم.


وی بیان داشت: شهدا به آرزوی خود رسیدند، با اینحال خانواده آنها آرزوهای خود را بدرقه کردند و به خدا تقدیم کردند که این ایثار بالاتری است، درود خدا بر آنها که چنین ایستادند، صبر کردند و توکل به خدا داشتند و از ائمه توسل جستند.


سلامی ادامه داد: دفاع مقدس مقطعی از تاریخ نیست که در لحظه خود متوقف شود، ایثار آنها تنها به مقطع جنگ تحمیلی مرتبط نیست، آنها زیربنای امنیت و کرامت جهان اسلام را ساختند.


وی گفت: هر ملتی با هویت خود زنده است و جهان ایشان را به دلیل آن مفاهیم می‌شناسد، شهدا هویت تازه ای برای ملت ایران نوشتند، با این مفاهیم که ملت ایران مقاوم برابر استکبار، مومن و مستقل، شجاع و صبور و پایبند به با این وجود فقیه لحظه خود است.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز آمریکا گرفتار شده و در طرف دیگر ایران متوقف و عاجز شده است، ابراز داشت: اگر امروز در طرف دیگر صف‌آرایی دشمنان بزرگ ایستاده‌ایم با اطمینان خاطر و توکل بدون هراس از استقلال، آزادی، عدالت، اخلاق و احکام اسلام دفاع می‌کنیم به برکت روح بلندی است که این جوانان در پیکره جامعه ما تزریق کردند. 


سلامی ادامه داد: وقتی با دشمنان در جنگ تحمیلی می‌جنگیدیم، همه چیز به نفع آنها بود، آمریکا و اروپا و اعراب در یک جبهه مقابل ما ایستاده بودند، در تحریم، انزوا و فشار روانی همه به نفع دشمن بود و تنها آنجا اوج شکوه غلبه ایمان بر شمشیر آشکار شد، آن دفاع مقدس انبساط عاشورا بود در هشت سال دفاع مقدس براساس وسعت وجودی این ملت هشت سال امتداد عاشورا واقع شد و شکوه دیگری برای ملت ایران و جهان اسلام تولید.

برای شما نیز جالب است؟  برپایی جشن تولد شهید «عباس شریعت‌منش» همراه با عضو های خانواده


وی اظهار کرد: کدام ملت توانسته برابر آمریکا ۳۸ سال بایستد، چند رژیم به وسیله آمریکا پایین و رو شده و قدرت‌های بزرگی فروپاشانده است، با اینحال امروز در طرف دیگر ملت ایران متوقف شده و عاجز است، گرفتار بی‌عملی شده و هیچ گزینه‌ای غیر از روی کاغذ ندارد و در میدان رفتار هیچ‌کاری نمی‌تواند انجام دهد.


سلامی گفت: چه تفکر، جامعه و رهبرانی توانستند اینگونه جهان اسلام را به یک آوردگاه بزرگ جهاد علیه مسلمانان جهان اسلامی مبدل کرده و هیچ منطقه امنی برای دشمنان نگذارند؟


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در لبنان حزب‌الله درخشید و امروز به استوانه‌ای از مقاومت با اسم عاملی در تغییر و معاملات سیاسی در منطقه مبدل شده و دامنه‌های تاثیر آن جهانی شده است.


وی ادامه داد: در سوریه که استکبار قصد داشت حلقه مقاومت مرکزی را در هم بشکند و فلش‌های راهبردی خود را به عراق، لبنان و ایران و دیگر نقاط … ادامه دهد با اینحال با هدایت‌های مقام معظم رهبری راه را بر موفقیت آنها بسته و آنها هیچ دست بهتری در میدان ندارند و ظرفیت آنها برای تحول در میدان تمام شده است.


سلامی اضافه کرد: دشمنی که با آن روبه‌رو هستیم، توانایی درک منطق ندارد و تنها قدرت را درک می‌کند و به قدرت احترام می‌گذارد.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ارواح طیبه به همه ما حیات طیبه اهدا کرده‌اند، آنها برای ما تاریخ ساخته‌اند و امنیت آورده‌اند و تجلیل شما از این شهدا به معنی ادامه راه آنها است.

برای شما نیز جالب است؟  مدیریت جهادی و روحیه پیشرو بانک دی را به روزهای اوج خود برمی گرداند


وی اضافه کرد: راه را در زمین و دریا و آسمان بسته‌اند و هیچ راهی برای آنها مفتوح نیست تا وقتی که این ملت مطیع رهبر خویش است و دین خدا را یاری می‌کند هرگز هیچ شکستی حتی شکست کوچک به اسم ایشان ثبت نخواهد شد و تاریخ نزدیک به ۴۰ سال مصداق این عبارات هستند، ضمن آنکه تکیه‌گاه ما آیات درخشان قرآن است.


سلامی گفت: امروز دشمن نمی‌خواهد تنها ما را تحریم کند اساس مواجهه دشمن با ما تحریم نیست ما در مسئله تحریم اشباع شده‌ایم، با اینحال گزینه دیگری ندارد و محیط روانی پیچیده‌ای برای ما ساخته است، آنها تصور می‌کنند که با ارعاب، ملت ایران تغییر رفتار می‌دهد و تسلیم خواسته‌های دشمن می‌شود، آنها می‌خواهند آمریکاهراسی را ترویج کنند، با اینحال ما ظرفیت‌های دشمن را می‌دانیم و به اندازه‌ای که بر ایشان غلبه کنیم انباشته‌ایم.


وی خاطرنشان کرد: آنها در هشت سال دفاع مقدس نتوانستند بر ملت ما غلبه کنند، امروز که ملت ایران درمقایسه با هشت سال دفاع مقدس قوی‌تر شده است هرگز راه نفوذ دشمن را در جامعه به دشمن نخواهیم داد.


 

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی