قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

سپاه، ۳۰ هزار پاسدار از قبیل حججی‌ها را در خود سازماندهی کرده است

سپاه، ۳۰ هزار پاسدار از قبیل حججی‌ها را در خود سازماندهی کرده است

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم سپاه، ۳۰ هزار پاسدار از قبیل حججی‌ها را در خود سازماندهی کرده است. که پیشتر به آن میپردازیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم به خوبی می‌دانند که برای حفظ عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی به عوامل اصلی قدرت یعنی اعتقادات و باورهای مذهبی، ولایت فقیه و دفاع همه جانبه از بنیه دفاعی نیروهای مسلح تکیه کنند.

به نوشته بولتن نیوز، سردار سرلشکر جعفری در مراسم گرامیداشت شهید محسن حججی در مسجد جامع شهر نجف آباد اضافه کرد: شهدا در هر مقطع زمانی با خون خود نورافکن بزرگی را برای پیمودن راه و ادامه راه به وسیله جامعه ما روشن می‌کنند و خدا را شکر می‌کنیم که فرهنگ شهادت در کشور ما بازهم رایج و روز به روز در حال گسترش است. آگاهی و معرفت، بصیرت و اطمینان و عزم راسخی که در شهید محسن حججی وجود داشت و پیغام‌هایی که قبل از شهادتش به جامعه ما مخصوصا نسل جوان ما منتقل کرد نمونه بارزی از کالا فرهنگ جهاد و شهادت و مکتب عاشوراست.

وی اضافه کرد: شهید محسن حججی با تقدیم سر مبارکش به انقلاب اسلامی و اسلام عزیز این پیغام را به جوانان ما منتقل کرد و همسر مکرمه اش زینب وار پیغام های این شهید بزرگوار را به جامعه و خواهران ما منتقل کرد. وقتی این شهید و خانواده معظمش می‌فرماید که محسن من سرش را داد تا در جامعه ما روسری ها حفظ شود این یک پیغام بزرگ و یک دغدغه بزرگی است که شهدا و مومنین ما پیرامون مسائل فرهنگی دارند. این پیغام و پیغام دفاع از ولایت که اکثر شهیدان در وصیت نامه های‌شان به حفظ حجاب، دفاع از حریم ولایت، دفاع از امام خمینی(ره) و امروز دفاع از امام خامنه ای عزیز را پیش نهاد می‌کنند پیش نهاد‌هایی است که شهدا و خانواده هایشان هوشمندانه این نصایح را بیان می‌کنند.

وی گفت: در حقیقت این مسائل خطراتی است که جامعه ما را تهدید می‌کند، تهدیدهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هجمه‌هایی هستند که به باورهای مردم ما حمله می‌کنند. خداوند متعال به برکت خون شهیدان و با لطف و عنایت ائمه معصومین (ع) این ملت روز به روز از عزت، عظمت و اقتدار بالاتری دارا باشند و پرچم اسلام و ایران عزیز در بلندای اقتدار قرار گیرد و پرچم انقلاب اسلامی در آتی ای نزدیک از جانب مقام معظم رهبری به دست صاحب اصلی اش آقا امام لحظه (عج) سپرده شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سپاه پاسداران موفق شده است ۳۰ هزار از قبیل محسن حججی ها(جوانان مومن و پیشرو) را در خودش سازماندهی کند که در نیروهای مختلف زمینی، دریایی، هوایی و نیروی های قدس و واحدهای مختلف بسیج در تمامی کشور این سازماندهی گسترده صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: عشقی که امروز در دل جوانان بسیجی و پاسدارهای ما برای دفاع از انقلاب اسلامی و دفاع از حریم ولایت و اسلام موج می‌زند این باز می گردد به حماسه های دوران دفاع مقدس شما مردم غیور استان اصفهان و بویژه شهرستان نجف آباد نقشی تعیین کننده در لشکرهای این استان دو لشکر خط شکن و پیروز سپاه پاسداران، لشکر امام رضا(ع) و لشکر ۸ نجف به فرماندهی شهید حاج حسین خرازی و شهید حاج احمد کاظمی آن دوران را به خوبی به خاطر دارید.

وی گفت: حماسه هشت سال دفاع مقدس مبنای حرکت انقلاب اسلامی و مبنای پیشرفت و صدور انقلاب اسلامی در جهان شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: دشمنان در ابتدای انقلاب با پیروزی انقلاب اسلامی جنگ را بر ما تحمیل کردند تا جلوی صدور انقلاب و پیشرفت و گسترش آن را بگیرند با اینحال از آن‌جایی که فرهنگ ناب اسلامی و فرهنگی که امام خمینی (ره) احیاگر آن بودند هر گونه تهدیدی را حتی تحمیل یک جنگ هشت ساله را با آن مشکلات و با آن محاصره گسترده نظامی و سراسری به خود دشمنان مکر آن بازگردانده شد و انقلاب اسلامی با سرعتی بیشتر به جهان صادر شد و با اندک زمانی بعد از پیروزی و انتهای جنگ و پیروزی های دوران دفاع مقدس ما بیننده پیروزی های مختلف در جبهه های مقاومت در تمامی منطقه بودیم و هستیم.

برای شما نیز جالب است؟  «زندان‌ الرشید»؛ یک تریلر نفس‌گیر

وی گفت: با اینحال جنگ‌های بعدی دیگر هشت سال طول نکشید ۳۳ روز، ۸ روز یا ۲۲ روز در غزه و جنوب لبنان منجر به پیروزی قاطع نیروهای انقلاب اسلامی منجر شد و نتیجه‌ای که این مقاومت‌ها و ایستادگی‌ها داد دلیل بیداری بسیاری دیگر از مردم مختلف کشورهای منطقه شد تا این‌که دشمنان احساس اخطار جدی پیرامون گسترش انقلاب اسلامی در منطقه کردند و با برنامه ریزی گسترده از درون خود اسلام گروه های تند تکفیری و وهابی و آن‌هایی که سال‌ها قبل استعمارگران عرصه افزایش آن‌ها را در جهان اسلام ممکن کرده بودند امروز از آن‌ها سود‌برداری کردند و آن‌ها را با آموزش و خدمات رسانی و با خدمات رسانی به روش گسترده علیه انقلاب اسلامی سازماندهی کردند.

وی اضافه کرد: آن‌ها می‌دانستند که انقلاب اسلامی یک انقلاب ایدئولوژیک و عقیدتی و اعتقادی است و تنها نیروی اعتقادی می تواند مقابل انقلاب اسلامی بایستد و با آن بجنگد از این جهت فرقه هایی که در اهل تسنن، فرق تکفیری و وهابی که در اقلیت هستند و علمای بزرگ اهل تسنن نیز آنها را به هیچ وجه قبول ندارند و با اسم تکفیری از آنها یاد می کنند اینها را دشمنان قسم خورده انقلاب یعنی آمریکا، اسرائیل، عربستان خائن و مزدور علیه جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی سازمان دهی کردند و اینها را ابتدا در سوریه و عراق مقابل انقلاب اسلامی قرار دادند.

جعفری با بیان این‌که «در زمانی نه چندان دور شهری در عراق تحت اشغال داعش نخواهد بود» اضافه کرد: هدف تکفیری ها در عراق سقوط حاکمیتی بود که بعد از صدام شکل گرفت و شیعیان در آن سهم جدی داشتند. با اینحال به یاری خداوند متعال با حکم مرجعیت شیعه حضرت آیت الله سیستانی و خدمات رسانی های جمهوری اسلامی ایران این توطئه خنثی شد و امروز در عراق بیننده پیروزی های پی در پی جبهه انقلاب اسلامی هستیم.

وی ادامه داد: مقاومت در سوریه نیز مثل عراق گسترش یافت تا جایی که مردم مسلح شدند و با تبعیت از فرهنگ بسیج و بسیجی و درس های بزرگی که از دوران دفاع مقدس به آن‌ها منتقل شده بود و با سازماندهی یگان‌های مردمی این ورق در سوریه نیز برگشت و توطئه بزرگ آمریکایی ها و اسرائیلی ها برای تصرف این کشور خنثی شد. با این وجود هنوز نبرد در سوریه ادامه دارد. بخش زیادی از بزرگترین شهر سوریه، حلب بعد از دمشق که به اشغال تکفیری ها سود با مقاومت یک ساله امروز آزاد شده و این شهر که پایتخت اقتصادی سوریه نیز است از تصرف نیروهای تکفیری خارج شد.

وی اضافه کرد: با اینحال امروز در مرزهای میان عراق و سوریه نبرد ادامه دارد که شهید محسن حججی جان عزیزش را در همین جاهای برای تأمین امنیت فاصله میان دو کشور یعنی نقطه ای که آمریکایی قصد داشتند آن را در دست داشته باشند و به خیال خودشان سد بزرگی میان مردم دو کشور ایجاد کنند، فدا کرد. داعش که به معنای حاکمیت عراق و شام است می خواستند بخشی از خاک هر دو کشور را با محوریت رقه و دیرالزور به شکل منطقه ای امن برای خودشان درآورند و نا امن برای مسلمانان منطقه چه اهل تسنن و چه مسلمانان درآورند و مانعی بزرگ برای افزایش ملت اسلامی منطقه بوجود آورند.

برای شما نیز جالب است؟  آزادي براي همه مگر براي حزب‌اللهي‌ها!

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در حقیقت نیروهای داعش و تکفیری سرباز خط مقدم اسرائیلی ها هستند که دارند از آن‌ها دفاع می کنند و این نبرد سختی که چند سالی در منطقه میان جبهه انقلاب اسلامی و جبهه باطل شکل گرفته عرصه سازی برای آزادی قدس عزیز یعنی همان وعده حضرت امام (ره) بعد از انتهای جنگ است.

وی گفت: این آمادگی هایی که امروز در مردم منطقه برای کشور سوریه و عراق و بسیاری از مجاهدین و مبارزین منطقه خاورمیانه بوجود آمده باعث انسجام درونی بی همتایی شد که با هیچ اقدام دیگری جز شکل گیری جریان داعش بوجود نمی آید. چنین شرایطی در حقیقت همان مکر الهی است که در جواب به مکاری های دشمنان اسلام شکل گرفته است.

وی گفت: بازهم مردم آماج تهاجم فرهنگی سیاسی دشمن هستند با اینحال نیروهای مختلف مردمی در کشور و مقام معظم رهبری در خط مقدم جلوگیری از تهاجم فرهنگی بازهم ایستادگی می کنند.

جعفری از طرف دیگر با بیان این‌که «موقعیت انقلاب اسلامی در منطقه و مقاومت اسلامی یک وضع بسیار استثنایی وحساس است.» ادامه داد: موقعیت استثنایی انقلاب اسلامی در منطقه مرهون فداکاری، ایثارگری و خون شهدای از قبیل محسن حججی است و این مقاومت ادامه دارد و هر روز هم عمیق تر و دشمن شکن تر می شود. آن‌چه امروز مردم باید بدانند این است که دشمنان ایران اسلامی را کانون این حرکت الهی می دانند و هم اینک نیروهای مومن و پیشرو اعم از بسیجی، پاسدار یا هر نیروی مسلحی که توان سلاح گرفتن در دست را دارد مورد هدف قرار داده اند.

وی ادامه داد: دشمنان بعد از برجام به خیال خودشان موفقیت نسبی کسب کرده اند تا جلوی قدرت ایران در عرصه انرژی هسته ای بگیرند با اینحال امروز در جستجوی این هستند که توان دفاعی و موشکی ایران را از بین ببرند و به اهدافی که سالهاست در منطقه در جستجوی آن هستند با تضعیف دفاعی انقلاب اسلامی برسند. دشمنان فهمیده اند تا سر وقت کانون قدرت در ایران اسلامی نیایند قادر نیستند با انقلاب اسلامی مقابله کنند با اینحال کانون این قدرت مولفه های متفاوتی دارد که مهمترین آن خواست، اراده ، ایمان و باور مردم ماست که به روش یکپارچه و عمومی در خدمات رسانی از نظام و آرمان های آن ایستاده اند.

وی تصریح کرد: هجمه به این مولفه اصلی قدرت یعنی ایمان و باور مردم را دشمنان سال ها قبل و بعد از انتهای دفاع مقدس مورد استقبال قرار داده اند و بازهم مردم آماج تهاجم فرهنگی سیاسی دشمن هستند با اینحال نیروهای مختلف مردمی در کشور و مقام معظم رهبری در خط مقدم جلوگیری از تهاجم فرهنگی بازهم ایستادگی می کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: فرهنگ جهاد و شهادت در ایران اسلامی موج می زند. امام راحل بنیانگذار انقلاب اسلامی و فرهنگ جهاد و شهادت بودند و امروز جوانان کشورمان از این فرهنگ پیروی می کنند.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهید محسن حججی اضافه کرد: استان اصفهان و شهر نجف آباد شهدای ارزشمندی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و شهید حججی با خون پاکش پیشرو در عرصه های فرهنگی، جهاد در راه خدا، دفاع از انقلاب اسلامی و حریم ولایت ایجاد کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: شهادت شهید حججی را به خانواده محترم این شهید، پدر و مادر، برادران و خواهران و همسر مکرمه اش تبریک عرض می کنم و شما مردم مومن نجف آباد چنین شهدای بزرگواری با این سطح ایمان و آگاهی به انقلاب اسلامی تقدیم کرده اید.

وی گفت: جهاد و شهادت امروز یک فرهنگ در ایران اسلامی است. عطر خون شهیدان و راهنمایی های ولایت فقیه چه در لحظه امام خمینی (ره) و امروز در لحظه امام خامنه ای باعث به احتزار درآمدن پرچم پر افتخار اسلام عزیز در منطقه و بسیاری از کشورهای اسلامی شده است . طرفداری از انقلاب اسلامی و حرکت در این مسیر الهی یک افتخار برای همه آزادگان جهان است و این انقلاب اسلامی محور اصلی عزت و اقتدار ایران اسلامی و مولفه اصلی انقلاب اسلامی است که این درخت تنومند انقلاب را خون شهیدانی مانند شهید حججی ها با این سطح آگاهی تنومند کرده است.

برای شما نیز جالب است؟  «خاک‌های نرم کوشک» به چاپ ۲۱۱ رسید/ استقبال از «گمشده مزار شریف» - |

وی با بیان این‌که «کالا این درخت تنومند انقلاب اسلامی افرادی مانند شهید محسن حججی هستند» تصریح کرد: این شهیدان این معرفت و شناخت را از مکتب انقلاب عاشورا به دست آورده اند، رمز و رازی که دشمن سالهاست در جستجوی کشف آن است و از درک آن عاجزند که به چه نحو یک ملتی نزدیک به ۴۰ سال با استناد به محاصره اقتصادی دشمنان و فشارهای گوناگون ایمنی و سیاسی قرار دارد با اینحال با صلابت و ایستادگی در راه خودش بازهم ادامه می دهد. این صلابت را مدیون جانبازی هایی است که امام حسین (ع) بزرگ پاسدار اسلام برای یاری دین خدا انجام داده اند. که این الگو برای حرکت شیعیان و انقلاب برزگ اسلامی شد.

وی گفت: جهاد و شهادت امروز یک فرهنگ در ایران اسلامی است و خدای متعال را سپاسگزاریم که ما هم در این عرصه خدمتی کوچک به شهدا، جانبازان و همه ایثارگران می کنیم. شهید محسن حججی که یکی از پاسداران جوان ما بود و امروز سپاه ما افتخار دارد که ده ها هزار از چنین جوانانی را در خود سازماندهی کرده است.

فرمانده کل سپاه در بخشی از سخنانش نیز گفت: شهادت محسن حججی در روزهایی اتفاق افتاد که در کشور بیننده حرکات سخیف چندین عدد از نمایندگان بودیم و این شهادت عزت ملی ما را برگرداند. متأسفانه در آن حرکت بیننده تضعیف روحیه ملی و اقدامی بسیار سخیف و زشت بودیم و در همان مقطع خون این شهید به داد عزت ملی ما رسید و آن کار سخیفانه را خنثی کرد.

وی گفت:اگر در پی عزت هستیم، باید آن را در مردم و اعتماد به آنان به ویژه مردم مؤمن و پیشرو، شهدا و ایثارگران جامعه جستجو کنیم. موضوعی که مقام معظم رهبری پیوسته بر این مهم تأکید داشتند.با بیان این‌که «دشمن هر چقدر فشار و هدف خود را روی توان دفاعی ما متمرکز کند، مدیران و مردم بیشتر به سوی وحدت و یکپارچگی گام برمی دارند» ادامه داد: آن‌ها باید بدانند که ایران اسلامی هدفش آزادی بشریت و انسان ها و مبارزه با ظلم و استکبار جهانی است و این افتخاری است که ملت ما از امام حسین(ع) الگو گرفته است.

ایشان پیشتر اراده و خواست مردم، رهبری ولایت فقیه و به علاوه از طرف دیگر توان دفاعی و ایمنی را سه مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دشمن درصدد است تا روحیه مردم را تضعیف کند و از جهت دیگر با جنگ نرم می خواهد مکان مقتدرانه ولایت فقیه را هدف قرار دهد با اینحال مردم بسیار هوشمندانه و آگاهانه متوجه توطئه دشمنان هستند که نمونه بارز آن پیغام مردم در حماسه ۹ دی به بدخواهان بود.

جعفری به علاوه از طرف دیگر گفت: دشمنان چندی قبلً روی تحریم دفاعی و توان موشکی کشورمان تمرکز کرده‌اند تا جلوی حرکت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را سد کنند با این وجود عده‌ای هم در داخل توجهی به این توطئه‌ها ندارند و یا فریب قول و قرارهای آن‌ها را می خورند در شرایطی که باید در بیشتر مواقع هوشیار بود؛ چراکه دشمن ماهیتش دشمنی است.

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی