قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

سید حسن نصرالله: ایران با گروه های تروریستی مسامحه نخواهد کرد وتا ریشه کنی ادامه خواهد داد

سید حسن نصرالله: ایران با گروه های تروریستی مسامحه نخواهد کرد وتا ریشه کنی ادامه خواهد داد

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته پایگاه خبری شهیدخبر(شهیدنیوز) و با استناد به گفته شبکه لبنانی المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی مطرح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امام خمینی (ره) تازه ترین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کردند.


سید حسن نصرالله تصریح کرد:  بعد از رحلت امام خمینی (ره)، امام خامنه ای پیوسته بر ارزش روز قدس تأکید داشته اند.


دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تفاوت حال حاضر منطقه تأکید کرد: آنچه که امروز در منطقه می گذرد، یک رهگذر تاریخی بسیار سخت و دردناک و سرشار از مساله ها و دستاوردهاست. 


وی به علاوه از طرف دیگر تأکید کرد: بسیاری از جنبش های مردمی که در کشورهای عربی به راه افتاد، ملی و صادقانه بودند؛ ولی باید گفت قدرت ایالات متحده آمریکا و دست نشاندگان آن باعث مهار این جنبشها شد.


دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: یکی از مهمترین اهداف حوادث و جنگ های منطقه، ایجاد شرایط سیاسی، ملی و رسمی برای سازش به نفع دشمن صهیونیستی و پذیرش شروط آن به ضرر ملت و مسئله فلسطین است، با این وجود این هدف قدیمی است، با این وجود در هر مقطع زمانی ساز و کارها و شیوه هایش تغییر می کند.


وی اضافه کرد: یکی از روشهای آنها حوادثی است که بر سر ملت فلسطین در داخل و خارج می آید به ویژه در داخل که شامل محاصره، گرسنگی، کشتار، شهرک سازی و یهودی سازی فلسطین و تخریب منازل و بستن افق های سیاسی به روی فلسطینان است.


نصر الله تصریح کرد: ایران با اسم حامی اصلی مسئله فلسطین و جنبش های مقاومت در منطقه در معرض تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی و تلاش برای به انزوا کشدن و کشاندن جنگ به داخل این کشور از روش گروه های تفکیری قرار دارد.


وی تاکید کرد: رژیم سعودی ضعیفتر و ترسوتر از آن است که جنگی علیه جمهوری اسلامی ایران شروع کند.


نصرالله یادآور شد: سوریه از بخش های اصلی محور مقاومت و حامی اصلی جنبش های مقاومت است و با اسم مانعی بزرگ در مقابل هر گونه سازش صهیونیستی – عربی به ضرر منافع ملت های عربی و فلسطین به حساب می آید که در قبلی و اکنون تلاش های فراوانی برای تضعیف این کشور از روش گروه های تکفیری شده است.


وی تاکید کرد: جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین در بیشتر مواقع به جنگ، ترور و متهم شدن به تروریسم و خراب شدن وجهه خود تهدید می شوند و ما باید بدانیم امروز در هر نبردی باید وارد میدان شویم.

برای شما نیز جالب است؟  عملیات ارتش سوریه و مقاومت


دبیر کل حزب الله لبنان عنوان کرد: عراق بعد از اینکه شروع به پیروزی و بازپس گیری جاهای از گروه های تروریستی کرد، در مسیر مخالفت با هر گونه سازش با آمریکا و رژیم صهیونیستی ظاهر شد. عراق در بیشتر مواقع هدف این کشورها بود، به خاطر اینکه مدیران این کشور راضی نشدند بخشی از برنامه آمریکا باشند.


نصرالله در باب جنگ علیه یمن گفت: دلیل اصلی جنگ علیه یمن حضور جریان های ملی، اسلامی و مردمی در این کشور و موضع قاطع و تغییر ناپذیر آنها در نبرد با دشمن صهیونیستی بود. یمن را هدف گرفته اند تا رهبران این کشور که به نبرد با دشمن صهیونیستی و سازش در باب مسئله فلسطین، باور دارند از میان برداشته شوند.


وی تاکید کرد: محور اصلی تمام حوادث منطقه ملت فلسطین است، تا اینکه این ملت ناامید شده، به زانو درآمده و بالاخره از سرزمین خود چشم پوشی کند. موضع حقیقی رژیم صهیونیستی نیز عدم بازگشت حتی یک نفر نفر از آوارگان فلسطینی به وطن خود است، امروز رژیم صهیونیستی بیان میکند که در ابتدا باید همه چیز به آنها داده شود و سپس آنها در طرف دیگر امتیازدهی خود فکر کنند.


نصرالله ادامه داد: در طرف دیگر محور مقاومت قرار دارد که مقابله می کند و از مسئله و حقوق ملت فلسطین دفاع می کند و اولین دستاوردی که در این محور از فلسطین تا لبنان، سوریه، عراق و یمن محقق شد، مقاومت، مسئولیت پذیری و عدم امتیازدهی و عقب نشینی است.


دبیر کل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد: ایران نه تنها منزوی نشده است، حتی با تکیه بر توانمندی های خود در طرف دیگر تحریم ها مقاومت کرد و توانمندی های خود را بالا برد.


وی تصریح کرد: ایران با تروریسم، گروه های تروریستی هرگز مسامحه نخواهد کرد، حتی به نبرد خود با این گروه ها تا ریشه کنی کامل آنها ادامه خواهد داد.


دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: ایران در آتی حضور بیشتری در سوریه خواهد داشت و دلیل آن موشک هایی است که به دیرالزور شلیک کرد و این موشک ها با دقت تمام به اهداف مورد نظر اصابت کرد و مراکز تروریست ها را ویران و شماری از آنها را به هلاکت رساند.


نصرالله یادآور شد: موضع رهبران و ملت ایران در قبال مسئله فلسطین، دینی و اعتقادی و برآمده ای قرآن کریم، سنت پیامبر، ماه مبارک رمضان، نماز و دعا است و تنها در صورتی ایران از مسئله فلسطینی چشم پوشی می کند که از دین و پیامبرش چشم پوشی کند.

برای شما نیز جالب است؟  انتهای ۳۰ سال دوردستی از پاریس تا قم/ شهادت «کمال» برایم افتخار است - |


وی تاکید کرد: وقتی که حاکمیت، استقلال و سرنوشت ایران هدف قرار می گیرد و وقتی که دیگران علیه آن توطئه نمی کند، کل این کشور متحد می شود و خیال ما باید در این محور به دلیل حضور یک قدرت منطقه ای راحت باشد.


دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: به برکت مقاومت، استقامت و همبستگی سوریه اخطار سقوط نظام خود را پشت سر گذاشت و اگر تفاوت میدانی با این روند ادامه داشته باشد اخطار تجزیه را نیز پشت سر خواهد گذاشت و سوریه در محور مقاومت ثابت قدم است.


ایشان در باب تفاوت عراق گفت: هم اینک مهمترین مسئله عراق موصل است و داعش در این کشور در حال نابودی است و عراق با این وجود مبارزه با تروریست ها تجربه جهادی و آمادگی محشری به چنگ آورد.


نصرالله در باب تفاوت یمن اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در بمباران هوایی یمن پایین لوای ائتلاف عربی هم کاری دارد، با این وجود این بمباران علنی نمی شود.


ایشان در باب خدمات رسانی ملت یمن از فلسطین گفت: اگر خواستید موضع ملت یمن در قبال مسئله فلسطین را بدانید، کفایت می کند راهپیمایی که در صنعاء در خدمات رسانی از بیت المقدس اشغالی برگزار شد را مشاهده نمائید، ملت بزرگ یمن بیان میکند که از فلسطین چشم پوشی نخواهد کرد و این یک شکست مفتضحانه برای آل سعود است.


نصرالله اضافه کرد: امروز مقاومت در یمن حاوی قدرت و پایگاه مردمی  وجهادی ثابت و توانمند شده است.


دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: لیبرمن بیان میکند، از مشکلات اسرائیل این است که از سال ۱۹۶۷ در هیچ نبردی پیروز نشده است.


وی اضافه کرد: مقاومت در لبنان و فلسطین حاوی دستاورد حقیقی است و یکی از مدلهای بارزش این است که هم اینک مقاومت هر گونه نبرد را برای رژیم صهیونیستی حاوی هزینه گزاف کرده است.


نصرالله خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی از جنگ علیه لبنان و غزه امتناع می کند، چراکه  به خوبی می داند که این جنگ به دلیل قدرت و توانمندی بالای مقاومت، حاوی هزینه سنگین خواهد بود و امروز حذف فلسطین و مسئله فلسطین از معادله محقق نشده است.


وی تاکید کرد: ملت فلسطین و همه افرادی که به این مسئله باور دارند، برغم تمام مشکلات موجود نباید ناامید شوند، ما دستاوردهای فراوانی داریم و آیتم‌های فراوانی در دست ما قرار دارد، از اینرو ما نباید تسلیم شویم.

برای شما نیز جالب است؟  سیاست خارجی ج.ا. ایران و عربستان‌سعودی در سوریه


دبیر کل حزب الله لبنان اظهار داشت: همه باید بدانند که محور مقاومت بسیار توانمند است، ابتکار رفتار را در دست دارد، میدان را خالی نکرده است و هیچ وقت میدان را خالی نخواهد کرد، حتی دو کشور عراق و یمن نیز به محور مقاومت اضافه شده است.


وی اضافه کرد: ممکن است عرصه برای هزاران نفر از مبارزان و مجاهدان در جهان عرب و اسلام ممکن شود تا محور مقاومت در هر نبردی در آتی قوی تر باشد و دشمن باید بداند که هر جنگی در آتی مثل جنگ ۳۳ روزه نخواهد بود.


نصرالله با بیان اینکه بیت المقدس به خاطر مکان والایی که دارد تنها به دست مومنان آزاد خواهد شد، اضافه کرد: امروز چهره ها بدون نقاب است و بازی نفاق به انتهای رسیده است و مکان بیت المقدس بالاتر از آن است که به دست منافقان آزاد شود.


دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: گروهی که حول محور فلسطین است، موفق شده است نبرد را وارد مرحله پیشرفته و پیروزی را نزدیکتر کند.


وی با تاکید بر اینکه حتی اگر رژیم های عربی روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کنند، غیر امکان دارد که ملت های عربی روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کنند، گفت: رژیم هایی که علیه محور مقاومت توطئه می کنند باید بدانند که در این نبرد هرگز پیروز نخواهند شد، امکان دارد در این راه شهدایی تقدیم شوند و ویرانی هایی به بار آید، با این وجود هرگز نخواهند موفق شد اهداف خود را محقق سازند.


نصرالله تاکید کرد: هم اینک طرفی که به رژیم صهیونیستی بها می دهد و دروازه های خود در جهان عرب و اسلام را به روی این رژیم برای عادی سازی روابط گشوده است، رژیم آل سعود است. آل سعود با استناد به نفوذ و ثروتی که دارد، درهای خود را به روی تل آویو گشوده است.


دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: باید در راستای پیروزی در نبرد علیه تروریسم، تفکر وهابی و صدور آن به وسیله عربستان متوقف شود، می بایست از رژیم آل سعود توقف صدور تفکر وهابی به جهان و توقف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مطالبه کرد.


نصرالله تاکید کرد: به برکت خون شهدا و فداکاری ها به پیروزی حتمی دست خواهیم یافت و باید به این پیروزی دست یابیم.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی