قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

شهید کورسل فرانسوی در قم میزبان پدر می‌شود – |

شهید کورسل فرانسوی در قم میزبان پدر می‌شود – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان شهید کورسل فرانسوی در قم میزبان پدر می‌شود – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، کمال کورسل با اسم اصلی ژروم ایمانوئل در ۹ آوریل سال ۱۹۶۴ در شهر فرانسه از مادری فرانسوی و پدری تونسی متولد می‌شود. ایشان در سن نوجوانی سفری به تونس دارد و آنجا با اسلام آشنا می‌شود و به دین مبین اسلام گرایش می‌یابد.

ایشان در سال ۱۳۶۱ به ایران سفر کرد و تصمیم گرفت تا مدت طولانی‌تر در ایران باشد تا در عرصه علمیه قم به فراگیری دروس پرداخت کند. وی با کسب رضایت مادرش نتیجا در مدرسه حجتیه سرگرم تحصیل شد.

ایشان در این مدت همراه دیگر طلاب به دیدار امام خمینی(ره) شرف‌یاب شد و در بیشتر مواقع از این دیدار به نیکی و با شوق وصف ناپذیری یاد می‌کرد.

کمال کورسل در سفر ریاست جمهور وقت، حضرت آیت الله خامنه‌ای به قم، به نمایندگی از طلاب غیر ایرانی سخنرانی کرد.

با مطرح پیغام رهبر کبیر انقلاب به حضور اقشار مختلف مردم برای دفاع از اسلام، کمال نیز با اسرار بسیار زیاد در دوره‌های آموزش نظامی کمپانی کرد، با اینحال اجازه حضور در جبهه را نیافت.

بعد از پذیرش قطعنامه و حمله منافقین با خدمات رسانی بعثی‌ها کمال فرصت را خوب دید و با عضویت گردان شهید صدر به جبهه غرب اعزام شد. ایشان در جریان عملیاتی سه روز بهمراه همرزمانش گرسنگی و تشنگی را تحمل کرد.

لحظاتی بعد، درگیری بین نیروهای خودی با منافقین شروع شد و کمال کورسل در این درگیری به آرزوی خویش دست یافت و به مقام شهادت نایل آمد

برای شما نیز جالب است؟  کلنا عباسک با زینب(س) من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می ‌رود+تصویر

پیکر مطهر این شهید در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم به خاک سپرده شد.

و اکنون بعد از گذشت حدود ۳۰ سال از شهادت این طلبه فرانسوی پدر وی فردا پنج‌شنبه برای بار نخست بر سر مزار پسر شهیدش در گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) قم حاضر می‌شود.

امیدواریم این مقاله با عنوان شهید کورسل فرانسوی در قم میزبان پدر می‌شود – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی