قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

شیر همه‌ی بیشه ها

شیر همه‌ی بیشه ها

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم شیر همه‌ی بیشه ها. که پیشتر به آن میپردازیم.

به مناسبت ۲۱فروردین سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی؛

ممکن است امروز هم برخی خیال کنند – که عملیاتی مانند عملیات بیت‌المقدّس، تنها یک هجوم انبوه انسانی بود! اینها سخت در اشتباهند. هیچ امواج انسانی، بدون فرماندهىِ قادرِ قاطعِ هوشیار، نمیتواند هیچ عملی را انجام دهد…

گروه فرهنگ و هنر: شهید علی صیادشیرازی روز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۷۸ در حوالی خانه اش مورد سوء قصد عوامل تروریست قرار گرفت و به شهادت رسید.

 
به نوشته گروه فرهنگ مقاومت بولتن نیوز، ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح این روز که تیمسار صیادشیرازی با اتومبیل خود به قصد عزیمت به محل کارش از خانه خارج شده بود، مورد هجوم مرد ناشناسی قرار گرفت و شدیدا مجروح شد.

اهالی محل که از این حادثه مطلع شده بودند فورا ایشان را به بیمارستان فرهنگ انتقال دادند که متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، تلاش پزشکان برای نجات وی بی نتیجه بود و ایشان در بیمارستان به شهادت رسید.

به گفته شاهدان مرد تروریست با پوشش لباس رفتگر در حوالی خانه شهید به کمین نشست و تیمسار را لحظه خروج از خانه به رگبار بست. در اینحال شهید صیاد که سوار بر خودرو تویوتای سفید رنگ خود بود مورد اصابت سه گلوله تروریست واقع شد.

در پی این حادثه یک سخنگوی گروهک تروریستی منافقین در رابطه با خبرگزاری فرانسه در نیکوزیا مسؤولیت این جنایت را بر عهده گرفت.

خاطرات رهبر انقلاب از شهید سپهبد علی صیاد شیرازی

نبوغ نظامی

ممکن است امروز هم برخی خیال کنند – که عملیاتی مانند عملیات بیت‌المقدّس، تنها یک هجوم انبوه انسانی بود! اینها سخت در اشتباهند. هیچ امواج انسانی، بدون فرماندهىِ قادرِ قاطعِ هوشیار، نمیتواند هیچ عملی را انجام دهد. در جنگ نظامی، سازماندهی و عملیات و فرماندهی و تاکتیک و دقّت‌نظر و موقع‌شناسی و دهها عامل همراه با هم، دانش نظامی را بوجود میآورد و استعداد و نبوغ نظامی را نشان میدهد. این اتّفاق، در عملیات فتح خرّمشهر – یعنی همان عملیات بیت‌المقدّس – روی داد، که همین شهید عزیزِ واپسینِ ما – شهید صیّاد شیرازی – یکی از کارگردانان اصلی این عملیات بود و خودِ ایشان مانند ظهر چنین روزی، از آن‌جا با تلفن با بنده رابطه گرفت و مژده پیروزی را داد و گفت سربازان عراقی صف طولانی کشیده‌اند تا بیایند اسیر شوند! مشاهده نمائید این عملیات چقدر هوشمندانه و قوی و همه‌جانبه بود که نیروهای دشمن احساس اضطرار میکردند که برای حفظ جان خودشان بیایند خود را تسلیم اسارت کنند! که در آن روز هزاران نفر از نیروهای دشمن متجاوز – که آن همه با غرور و تکبّر، فریاد سر داده بودند – آمدند دودستی خودشان را تسلیم رزمندگان اسلام کردند!

بیانات در دیدار خانواده شهدا – ۱۳۸۴/۳/۳

 

شیر همه‌ی بیشه‌ها

کشتن کسی مانند «صیّاد شیرازی» خیلی هنر و توانایی و پیچیدگی تشکیلاتی نمیخواهد. آدمی از خانه‌اش بیرون میآید، سوار اتومبیلش میشود و بدون محافظ راه میافتد و میرود. با استناد به این شرایط اگر دو نفر آدم، نامردانه و غیر علنی و با فریبگری تصمیم بگیرند ایشان را به قتل برسانند، کار راحتی است، والّا اگر میخواستند مردانه جلو بیایند، صیّاد شیرازی یک نفری جواب امثال آنها را میداد.
کسی مانند امیرالمؤمنین علیه‌الصّلاهوالسّلام را هم یک نفر آدم با یک همدست میتواند بکشد؛ چون ایشان شیر همه‌ی بیشه‌های مردانگی و شجاعت بود. از این جهت کشتن کسی مانند صیّاد شیرازی، نه دلیل قوّت سازمانی و نه دلیل طرفدار داشتن کسی است. این کار جز خباثت و شقاوت و دوردستی روزافزون آنها از مردم و ارزش‌ها، چیز دیگری را نشان نمیدهد.
وقتی مردم به این حادثه، این طور جواب میدهند، خیلی چیزهای بزرگ به دست ملت میآید. خون شهید به راستیً چیز مبارک و عجیبی است. شما مشاهده نمائید در تشییع شهید صیّاد شیرازی چه اجتماعی تشکیل شد! همه متأثّر بودند و گریه میکردند. هیچ کس به خاطر رودربایستی و برای نشان دادن خود نیامده بود؛ همه با یک انگیزه‌ی قلبی آمده بودند.

برای شما نیز جالب است؟  غریبانه؛ از اعزام تا شهادت

بیانات در دیدار فرماندهان ارتش – ۱۳۷۸/۱/۲۵

شیر همه‌ی بیشه ها 
معجزه اخلاص

بنده وقتی به تلویزیون نگاه میکردم، سیل عظیم و خروشان جمعیت را میدیدم. من چند جا این حالت را دیده‌ام که یکی از آنها این‌جا بود. دیدم یک عامل معنوی اثر میگذارد و آن، اخلاص است.
برادران عزیز! اخلاص چیز عجیبی است؛ یعنی کار را برای خدا کردن و همان چیزی که مضمون عامیانه‌اش در شعری آمده است: «تو نیکی میکن و در دجله انداز». انسان برای خدا کارِ خوب و درست و صحیح بکند و در پی این نباشد که حتماً به اسم ایشان ثبت شود و امضای ایشان پایین آن بیاید؛ این فورا اثر میدهد. خدای متعال بعد از شهادت این مرد، در همین قدم ایشانّل، به ایشان اجر داد.
با این وجود خودِ شهادت بزرگترین اجری بود که خدا به ایشان داد؛ چون این طور کشته شدن، برای انسان خیلی افتخار است. بالاخره صیاد شیرازی، یک مرد پنجاه و چند ساله، ده سال دیگر، بیست سال دیگر، سی سال دیگر – که با یک چشم به هم زدن میگذرد – از دنیا میرفت و از همین دروازه عبور میکرد؛ منتها با یک ناخوشی، با یک بیماری، با یک تصادف، یا با یک سکته‌ی قلبی؛ از این حوادثی که دائم اتفاق میافتد.

بیانات در دیدار فرماندهان ارتش – ۱۳۷۸/۱/۲۵

حیف بود صیاد بمیرد

دو هفته پیش شهید کاظمی پیش من آمد و گفت از شما دو درخواست دارم: یکی این‌که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این‌که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهای مهم را گذراندید، نباید بمیرید؛ شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیکن اکنون زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد. بعد گفتم آن روزی که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته‌ی شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد. وقتی این جمله را گفتم، چشم‌های شهید کاظمی پُرِ اشک شد، گفت: ان‌شاءاللَّه خبر من را هم به‌تان بدهند!
فاصله‌‌ی بین مرگ و زندگی، فاصله‌ی بسیار کوتاهی است؛ یک لحظه است. ما سرگرم زندگی هستیم و غافلیم از حرکتی که همه به سوی لقاءاللَّه دارند. همه خدا را ملاقات میکنند؛ هر کسی یک طور؛ بعضیها واقعاً روسفید خدا را ملاقات میکنند، که احمد کاظمی و این برادران حتماً مانند این بودند؛ اینها زحمت کشیده بودند.

بیانات در مراسم تشییع پیکرهای فرماندهان سپاه  ۱۳۸۴/۱۰/۲۱

مرگ تاجرانه

شیر همه‌ی بیشه هابنده از قدیم میگفتم شهادت مرگ تاجرانه و مرگ زرنگهاست. آدم همین روغن ریخته را نذر امامزاده میکند. انسان جانِ رفتنىِ از دست دادنىِ نماندنی را به گونه‌ای به خدای متعال میسپرد؛ در صورتی که این متعلّق به اوست و ایشان بالاخره انسان را میبرد. از این جهت ایشانّلین اجری که خدا به شهید داده، خودِ شهادت است؛ یعنی روغن ریخته‌ی ایشان را قبول کرد و هدیه‌ای را پذیرفت و با این وجود شهید در عالم وجود و تا قیامت، انسان با ارزش و ماندگاری شد.

برای شما نیز جالب است؟  روایتی از معنا کردنِ همزمانِ جانبازی؛ آزادگی و شهادت - |

شهید صیادشیرازی؛ قهرمان و افتخار ملی

آقای جهانشاهی با استناد به گفته سرلشکر ‌حسن فیروزآبادی، مدیرعامل ستاد کل نیروهای مسلح کشور، گفت:

بارزترین خصوصیت شخصیتی شهید صیادشیرازی را حس مسئولیت و مسئولیت‌پذیری دانست و اضافه کرد: با استناد به گفته‌های خانواده این شهید بزرگوار، ایشان از همان دوران نوجوانی درمقایسه با خانواده‌اش احساس مسئولیت می‌کرد. ایشان به علاوه از طرف دیگر با استناد به احساس تکلیف و مسئولیتی که می‌کرد وارد دانشگاه افسری شد. شهید صیادشیرازی وقتی‌که از دانشگاه افسری فارغ‌التحصیل شد، در پادگان اصفهان سرگرم خدمت می‌شود و در آنجا با استناد به احساس مسئولیت و تکلیف درمقایسه با انقلاب اسلامی و روحانیت، نظامیانی که پیشرو‌تر بودند را جذب می‌کرد و آنان را پل بین روحانیت، نظامیان و مردم قرار می‌داد.

جهانشاهی پیشتر اظهار کرد: ایشان در نزدیکی روزهای انقلاب اسلامی ایران تقیه را کنار قرار داده و به دفاع علنی از انقلاب اسلامی پرداخت که این مسئله باعث بازداشت شهید صیادشیرازی در آن وقت شد. به علاوه از طرف دیگر در روزهای اول انقلاب که برخی از گروه‌ها و جریان‌ها با حمله به پادگان‌ها اسلحه‌ها را به سرقت می‌بردند،  حضور شهید صیادشیرازی در اصفهان دلیل شد که اسلحه‌ای از پادگان‌های آنجا کم نشود. به علاوه از طرف دیگر زمانی‌‌که امام خمینی(ره) در روزهای در ابتدا انقلاب پیامی مبنی بر شکستن حصر پاوه دادند؛ ایشان بهمراه سردار رحیم صفوی داوطلبانه به‌سمت پاوه حرکت کرده و همراه با شهید چمران به مبارزه با ضد‌انقلاب پرداختند. این مسئله دلیل شد که ایشان دو درجه ارشدیت بگیرد و به نوعی فرمانده عملیاتی محور منطقه شمال‌غرب تعریف شود.

اختلاف نظر شهید صیادشیرازی با بنی‌صدر باعث عزل ایشان شد، با اینحال شهید رجایی بعد از اینکه روی کار آمدند از نو ایشان را ابقا‌ کردند که همین باعث وحدت بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بالاخره تأسیس قرارگاه حمزه سیدالشهدا‌(ع) درمنطقه شمال‌غرب شد.

فرماندهی نیروی زمینی ارتش در شمال‌شرق کشور پیشتر گفت: زمانی‌که شهید صیادشیرازی در مهر‌ ۱۳۶۰ با حکم امام خمینی(ره) به فرماندهی نیروی زمینی ارتش منصوب شد احساس خلأ و نبود وحدت میان نیروهای مسلح، به‌خصوص سپاه و ارتش، دلیل شد که در اولین روز کاری‌اش در سمت تازه، با فرمانده وقت سپاه وارد قرارگاه عملیاتی جنوب کشور شود و مطرح کند از این لحظه به بعد هر عملیاتی که دیزاین می‌شود باید با کمک و هماهنگی نیروهای سپاه انجام گیرد و ما همراه با رزمندگان سپاه قرار بگیریم. ایشان در ناگفته‌های جنگش گفته است این ترکیب مقدس دلیل پیروزی عملیات‌های بزرگی مانند طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌‌المقدس، رمضان، فجر، مطلع‌الفجر، محرم، والفجرها و بالاخره دلیل بیرون راندن دشمن بعثی از خاک کشور شد.

جهانشاهی با اشاره به عمق کینه صدام و مسعود رجوی از شهید صیادشیرازی گفت: این شهید بزرگوار وقتی‌که عملیات مرصاد را دیزاین کرد مسئولیت مستقیمی در فرماندهی عملیات نداشت با اینحال احساس مسئولیتش دلیل شد که داوطلبانه در عملیات حاضر شود، به‌صورت مستقیم آن را هدایت کند و از کشته‌های منافقان پشته بسازد. این مسئله باعث کینه آنان از شهید صیادشیرازی شد. وقتی‌که صدام دستور ترور این شهید بزرگوار را به وسیله استخبارات به مسعود رجوی می‌دهد و این عملیات ترور به موفقیت می‌انجامد ایشان در پیامی، ضمن تبریک به مسعود رجوی، بیان می کند: پرونده این افسر جوان ۱۱ سال روی میز من باز بود، چونکه ایشان نگذاشته بود که من به اهداف دلخواهم در ایران برسم.

برای شما نیز جالب است؟  عکسی دیده نشده از جوانی سرلشگر جعفری و قالیباف
 شیر همه‌ی بیشه ها
یکی از کارهای مهمی که شهید صیاد‌شیرازی بعد از جنگ انجام داد تشکیل هیئت معارف جنگ در ارتش بود. ایشان دانشجویان افسری را جمع می‌کرد و آنها را به جاهای عملیاتی می‌برد و هم خودش و هم فرماندهان، عملیات‌های انجام گرفته را بازخوانی می‌کردند و بدین صورت دانشجویان را مستقیم با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا می‌کرد. ایشان معتقد بود که برای رساندن پرچم اسلام به‌‌دست امام لحظه(عج) باید مطیع محض ولایت فقیه بود و در آن ذوب شد.

شهید صیاد شیرازی دشمن‌شناس و حاوی ظرفیت بود

این الله رئیسی با اشاره به زندگی شهید صیاد‌شیرازی گفت: ایشان یکی از انسان‌های با‌ظرفیتی بود که در سختی‌ها آب‌دیده شد. این شهید بزرگوار کسی بود که به خدمت آیت‌الله بهاءالدینی می‌رفت و از محضر ایشان استفاده می‌کرد. این شخصیت استوار و مقاوم نه تنها خود در طرف دیگر هجمه‌های دشمن ایستادگی می‌کرد حتی دیگران را هم به ایستادگی دعوت می‌کرد. شهید صیاد شیرازی به نوعی یک افسر دلاور به‌دست خبیث‌ترین مردم کره زمین به شهادت می‌رسد، چونکه ایشان چهره‌ای اثرگذار میان ارتشیان بود. زمانی‌که دشمن سعی داشت بین سپاه و ارتش اختلاف‌افکنی کند، شهید صیاد شیرازی هم در نقش یک سپاهی ‌بین ارتشیان و هم در نقش یک ارتشی میان سپاهیان حاضر می‌شد؛ چونکه این شخصیت، دشمن‌شناس و حاوی ظرفیت بود.

رئیسی پیشتر گفت: شهید صیادشیرازی بعد از جنگ همّ و غم‌اش این بود که به چه نحو از این نظام می‌تواند دفاع کند؟ امثال این شهید بزرگوار مانند شهیدان چمران، هاشمی‌نژاد، بهشتی، و … به قله‌ها رفتند و به مردم گفتند که بیائید و به آنها نگفتند که به‌سمت قله‌ها حرکت کنید. رفتن به‌سمت قله مصداق خیلی از روشنفکران ‌است که مردم را امر به رفتن می‌کنند با اینحال از خودشان عملی بروز نمی‌دهند.

قسمت هایی از وصیت نامه ی شهید سپهبد صیاد شیرازی

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین و سلم.

انالله و انا الیه راجعون

خداوندا! این تو هستی که قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولایت قرار دادی؛

خدایا! تو خود می دانی که پیوسته تکمیل بوده ام آن چه را که تو خود به من دادی در راه عشقی که به راهت دارم نثار کنم. اگر جز این نبودم آن هم خواست تو بود.

پروردگارا رفتن در دست توست، من نمی دانم چه موقع خواهم رفت با این وجود می دانم که از تو باید بخواهم مرا در رکاب امام زمانم قرار دهی و آن قدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم.

خداوندا با این وجود امرت حضرت آیت الله خامنه ای را تا ظهور حضرت مهدی(عج)، زنده، پاینده و موفق بدار. آمین یا رب العالمین – من الله التوفیق

 


منابع:

http://iqna.ir
www.aviny.ir
http://farsi.khamenei.ir

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی