قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

عدم تقبل هزینه ‌تولیدات دفاع مقدسی در تلویزیون خسارت و ضایعه است – |

عدم تقبل هزینه ‌تولیدات دفاع مقدسی در تلویزیون خسارت و ضایعه است – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان عدم تقبل هزینه ‌تولیدات دفاع مقدسی در تلویزیون خسارت و ضایعه است – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، معصومی کارگردان سریال «چشمان بیداربمو» امروز دوشنبه در افتتاحیه جشنواره فیلم دفاع مقدس و حاشیه ضبط فیلم «چشمان بیدار بمو» که در محل تنگه کنشت کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: آنچه که می توان در باب محتوای اینکار – که در خصوص شهید «جواد زنگنه» از نیروهای معلومات عملیات سپاه ساخته می‌شود- گفت این است که شهید عزیز ما غیر از اینکه جانش را در راه انقلاب، کشور و خدا  فدا کرد، آبرو و حیثیت خودش هم تقدیم کرد که برای ما از ارزش بسیار بالایی دارا بود که بتوانیم معرفت این شهید را به خاطر خدا به تصویر بکشیم و بار محتوایی غنی‌ای به فیلم بدهد.

وی اضافه کرد: برای مبدل این فیلم -که پیش از هرچیز مقرر شده بود سینمایی باشد- به سریال باید مقداری تخیل نیز به آن اضافه شود.

این کارگردان خاطرنشان کرد: هدف ما این است که معرفت، ایمان، شخصیت و کارهایی که این شهید بزرگوارانجام داده است را به تصویر بکشیم و نسل تازه در جریان قرار گیرد که یک جوان ۲۰ ساله در آن وقت چه شخصیتی داشته است.

معصومی اضافه کرد: ما نمی‌خواهیم مستندگونه رفتار کرده و عین به عین شخصیت ایشان را مبدل به فیلم کنیم حتی آن را با مقداری تخیل همراه خواهیم کرد.

کارگردان سریال «چشمان بیدار بمو» اشاره ای نیز به محتوای فیلم داشت و تصریح کرد:  در این فیلم پاسدار با ایمانی داریم که اعتبار بسیار فراوانی در محل، خانواده و بین فامیل و آشنا دارد و این پاسدار که  همه ایشان را قبول دارند، مردم می بینند که رفت و مبدل به ضد انقلاب شد.

برای شما نیز جالب است؟  ورود نسل سوم انقلاب به هنر مقاومت

وی ادامه داد: با استناد به این موضوع وقتی شهید جواد زنگنه گاه گاهی که به شهر بر می گردد و می خواهد به خانواده اش سر بزند، مورد پرسش و تنش قرار می گیرد که چرا به ضد انقلاب پیوسته است؟ و آن اعتبار و آبرو و حیثیت که بین دوست، فامیل و آشنا داشت از بین می رود با اینحال بطور کلی که این موضوع افتاد و از بین رفت، در عملیات بعدی خبر می رسد که ایشان شهید شده است و در ضد انقلاب نفوذی بوده است.

معصومی گفت: ما می خواهیم این نتیجه را بگیریم که علی رغم اینکه  قبل از این ما شهادت و ارزش های یک رزمنده را در هدیه کردن جانش می دانستیم، در این فیلم می بینیم این شهید غیر از جان، آبرو و حیثیت خود و خانواده اش را هم – که هر یک از ما به سختی تقدیم می کند- تقدیم کرده است.

وی این فیلم را حاوی پیغام های خوب و فراوانی برای نسل آتی دانست و اضافه کرد: من دو سال پیش که اینجا فیلم ساختم یکی از صحنه ها مرتبط به شهید حاجی علیانی می شد، که آنموقع ایشان جلوی  دوربین صحبت می کرد و من به سردار ریحانی همان لحظه عرض کردم اینها گنجینه های ما هستند که قبل از اینکه سفر کنند و به دیار باقی بروند ما بخشی از این گنجی که در درون اینهاست برای نسل آتی به ارث بیاوریم.

کارگردان سریال «چشمان بیدار بمو» اضافه کرد: آنزمان سردار ریحانی خیلی تایید و کمک کردند با اینحال حدودا در در طول این دوسال اتفاق مخصوصی جز این فیلم نیفتاد. من انتظار داشتم از آن وقت تا الان اتفاق مخصوصی نیفتاده است. آنزمان تلویزیون قبول کرد که ۵۰ درصد نقدینگی کار را به تقبل کنند با اینحال اتفاقی نیفتد و در طول این دوسال تنها شهادت حاج علیانی اتفاق افتاد.

برای شما نیز جالب است؟  ملت ایران تفرقه پذیر نیست/دشمن را در خانه‌اش نابود می‌کنیم - |

وی من فکر می کنم امثال حاج علیانی منابع ما هستند و روز به روز امکان دارد از دست بروند، لذا درخواست من از مسئولین این است که آستین خود را بالا بزنند.

معصومی با بیان اینکه تا اینجای کار چند سریال دفاع مقدسی در غرب کشور ساخته شده است؟ اضافه کرد: اینکه هزینه این موضوع در قبال هزینه هایی که برای اتفاقاتی چون ریاست جمهوری به آن سنگینی در تلویزیون تقبل نمی شود یک تبعیض، ضایعه و خسارت است. من خودم را در این عرصه مسئول می دانم و هر تلاشی از دستم برآید در این عرصه انجام می دهم.

امیدواریم این نوشته با عنوان عدم تقبل هزینه ‌تولیدات دفاع مقدسی در تلویزیون خسارت و ضایعه است – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی