قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

عده ای حاضرند حاج‌ احمد مدفون بماند با این وجود قصه آنها خدشه‌دار نشود

عده ای حاضرند حاج‌ احمد مدفون بماند با این وجود قصه آنها خدشه‌دار نشود

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، روز چهارشنبه مراسمی به مناسبت یادبود حاج احمد متوسلیان و همراهانش برگزار شد که در کمال تاسف با حواشی نا خوشایندی همراه بود. حواشی ای که دلیل شد مهمان برنامه یعنی عیسی الایوبی که برای بیان خاطراتش از حاج احمد آمده بود ناراحت از سالن خارج شود.

نادر طالب زاده که این مهمان را دعوت کرده بود ضمن گلایه از برگزار کنندگان این مراسم گفت: پنج سال پیش وقتی آقای «تیری میسان» به ایران سفر کرد برای بار نخست اسم «عیسی الایوبی» را در آن نشست شنیدم. ایشان به من گفت فردی را می‌شناسم که تازه ترین بیننده چهار دیپلمات ایرانی بوده است. بعد از اینکه من از مسئله مطلع شدم و اینکه چنین فردی می باشد تصمیم گرفتم در این خصوص اقداماتی به اجرا درآورم و با ایشان صحبت کنم با این وجود به دلیل بیماری‌ای که بر من حادث شد امکان پیگیری مسئله را نداشتم. با اضافه شدن موقعیت جسمی‌ام طی برنامه‌ای و در یک رابطه اسکایپی از «عیسی الایوبی» دعوت کردم در برنامه راز حضور بیابد. بعد از این برنامه بنا داشتم وی را برای کنفرانس «افق نو» به تهران دعوت کنم با این وجود با خبر شدم کنفرانس «سلحشوران دفاع مقدس» برنامه ریزی شده است به مناسبت بزرگداشت حاج‌احمد متوسلیان برگزار شود و از من خواسته شد وی را برای این مراسم دعوت کنم. کمک کردم الایوبی برای کمپانی در این مراسم به ایران بیاید.

بعد از آن همایش و نحوه برخوردها متوجه شدم اینطور گفته میشود که بنایی برای حل این پرونده نیست؛ چون قبلا هم از ایشان در سفارت ایران در بیروت صحبت کرده بودم و مقرر شده بود نشست‌ای با حضورش برگزار شود و صحبت‌های ایشان را بشنوند با این وجود چنین نشست‌ای برگزار نشد. علاوه‌بر معلومات پیرامون چهار دیپلمات ایرانی قبل از شهادت بیننده دیگری می باشد که محل دفن چهار دیپلمات را می‌داند و بیننده این مسئله بوده است. این مطالب را نیز سفارت مطلع شده با اینحال در این خصوص نیز پیگیری نشده است.

برای شما نیز جالب است؟  تجلیل از خانواده شهیدان تقی دده بیگی و سعید رضا نور - |

منطقی این است که وقتی کسی ادعایی می‌کند در خصوص مساله مهمی حداقل حرف‌های ایشان شنیده شود با این وجود حتی صحبت‌های وی شنیده هم نشد. اراده قوی‌ای وجود داشت برای اینکه مانع شنیده شدن صحبت‌های عیسی الایوبی شود. تمام قرائن و شواهدی که می باشد تایید می‌کند که صحبت‌های وی واقعیت دارد با اینحال هیچ تلاشی برای پیگیری این حرف‌ها صورت نگرفته است.

اینکه ایوبی حقیقت را بیان می کند یا نه یک مساله است و شنیدن حرف‌های ایشان یک بحث دیگر. جالب اینجاست که همان کسی که مسئول پرونده طی حدود ۲۰سال بوده مانع این کار شده است. صحبت من این است که ما اطلاع نسبتا دقیق از محل دفن چهار دیپلمات ایرانی داریم. با اینحال چرا در طرف دیگر پیگیری این مساله مقاومت می‌شود؟ گرفتن مجوز بررسی این مسئله در لبنان چقدر زحمت دارد؟ آیا واقعا این چهار دیپلمات ارزش ندارند که این شواهد در موردشان پیگیری شود؟  افرادی که مانع بررسی ها این پرونده می‌شوند باید بدانند تا یک زمانی قادر اند مخفی‌کاری کنند.

۲۰ سال پیش همه این مسائل در نشریات خارجی مطرح شده است. آرشیو آن در جراید روزنامه‌های لبنان موجود است که در کتاب حمید داودآبادی هم گفته شده است. رفتاری که با عیسی الایوبی در کنفرانس «سلحشوران دفاع مقدس» شد بزرگ‌ترین توهین بود به این مسئله. وقتی که بحث بسیار جدی مطرح می‌شود و وقتی که عیسی الایوبی داشت از لحظه شهادت احمد متوسلیان صحبت می‌کرد مجری برنامه را قطع  و یک تصویر ساختگی پخش می‌کند که در معرض نمایش گذاشته است حاج‌احمد متوسلیان زنده است و از زندان‌های تل‌آویو در حال ارسال پیغام به مردم ایران است.

برای شما نیز جالب است؟  پیغام قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فرزندان بیننده و ایثارگر

درست همان وقتی که عیسی بیان می کند چهار دیپلمات ایرانی شهید شده‌اند با پخش عکس هایی احساسی می‌گویند آنها زنده‌اند. همه چیز را به بازی گرفته‌اند. در برنامه‌ای که یک بیننده عینی مشاهداتش را بیان می‌کند جای این شوخی‌ها نیست. حرف ما این است که محل واضح شده دفن دیپلمات‌های ایرانی کنده شود و بررسی شود.

عده ای حاضرند حاج‌احمد پایین خاک و بتن مدفون بماند با این وجود قصه و روایت آنها از مسئله خدشه‌دار نشود. برای داستانی که هیچ مدرکی برای آن ندارند به قول برادر آقای متوسلیان حتی یک تصویر از این مسئله به ما نشان نداده‌اند. در لبنان پر از مافیاهای سیاسی است. عیسی الایوبی با بیان این صحبت‌ها جان خود را به اخطار انداخته است؛ چون قاتل‌های دیپلمات‌های ایرانی هم‌اکنون حضور دارند و در قدرت هستند. وقتی حقایق واضح شود افرادی که مانع از انتشار این صحبت‌ها شده‌اند جلوی خدا شرمنده خواهند شد.

من پنج سفر به لبنان برای این مسئله رفتم و مساله را طی دو مرحله پیگیری کردم؛ مرحله قبل از دیپلمات‌ها و بعد از شهادت. به من گفته شده است که از ۱۷ پرونده مطرح شده پیرامون دیپلمات‌های ربوده شده پرونده‌ای که بنده پیگیر آن بودم نزدیک‌ترین پرونده به حقیقت بوده است. با این وجود این پرونده در مرحله اقدام آن مافیایی که در ایران می باشد مانع کار شده است. با این وجود این مانع شدن‌ها دیگر کارساز نیست و با اطلاع مردم و مطالبه مردمی فضا عوض خواهد شد.

اقدامی که باید انجام شود این است که مدیران بروند در محل دفن شهدا که محدوده آن واضح است با هم کاری دولت لبنان حفاری کنند و آن وقت همه چیز واضح می‌شود.

برای شما نیز جالب است؟  آنچه شهید آوینی پیرامون هنر می‌گفت

انتهای پیغام/ب

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی