قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

فرهنگ شهادت و ایثار, نقطه اشتراکی که همه مردم را بر سر سفره انقلاب گرد هم آورد

فرهنگ شهادت و ایثار, نقطه اشتراکی که همه مردم را بر سر سفره انقلاب گرد هم آورد

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم فرهنگ شهادت و ایثار, نقطه اشتراکی که همه مردم را بر سر سفره انقلاب گرد هم آورد. که پیشتر به آن میپردازیم.

شهادت رزمنده رشید مدافع حریم حضرت زینب (س) و موجی که ایران را درنوردید؛

فرهنگ شهادت و ایثار نقطه ای است که هر فرد ایرانی بر سر آن ایستاده است و افرادی از قبیل محسن حججی را که تا تازه ترین نفس بر سر عهد و پیمان خود هستند و سربلند، سر می دهند را می ستاید…

گروه فرهنگ و هنر: در یادداشت پیش رو که سید محسن عبداللهی در باب شهادت محسن حججی نوشته، نگارنده اعتقاد دارد: وحدت نظر عمومی بر سر تجلیل از شهید حججی اتفاقی است که باید برداشتی درست از آن شود و الگویی قرار بگیرد که سیاست گزاران فرهنگی و مسئولین امر با استناد به همان الگو پیش بروند.

به نوشته بولتن نیوز، متن این یادداشت به شرح پایین می باشد:

چند روز قبل عکسی محیط مجازی را درنوردید و قلب ها را تسخیر کرد. عکسی که یادآور ظهر عاشورا و ستمی که بر خاندان نبوت رفت، بود. عکسی از یک مدافع حرم که در دستان وحوش داعشی اسیر شده بود و می رفت که سر دهد. شهید محسن حججی که برای دفاع از حریم حضرت زینب (س) و حفظ امنیت ملی کشورمان به جبهه های نبرد علیه داعش در سوریه شتافته بود، در جریان عملیاتی درچنگال نجس این جماعت اسیر می شود. با اینحال عکسی که از لحظات اسارت ایشان پخش شد ایران را تکان داد.

برای شما نیز جالب است؟  کتاب «هشت میلی‌متر از انقلاب» به چاپ دوم رسید - |

نکته جالب مسئله تصویر العملی بود که بعد از انتشار گسترده این تصویر در جامعه مشاهده شد. از ورزشکاران تا سیاستمداران و از هنرمندان تا مردم عادی جامعه درمقایسه با این موضوع واکنش نمایش دادند. این واکنش به هیچ رنگ و جناحی نیز وابسته نبود و حتی افرادی که در فتنه ۸۸ نقشی جدی داشتند نیز درمقایسه با تصویر شهید حججی واکنش نمایش دادند و چهره پر صلابت و چشمان پر غرور ایشان را ستودند و نحوه شهادتش را پرافتخار و در مسیر نظر و ایمانش دانستند.

در حقیقت فضایی که ایجاد شد اینطور گفته میشود که به اشتراک تمام سرشلوغی های هر روزه نهیبی بود که به خاطر بیاورد چه ارزش هایی برای جامعه ایرانی مهم است. حقیقت امر تا حدودی محیط دهه شصت و روزهای دفاع مقدس به خاطر آمد که مردم بدون توجه به اختلاف ها همگی در راستای جنگ و یک هدف مهم حرکت می کردند. ممکن است این مهم حقیقت داشته باشد که هر بار بیش از اندازه در روزمرگی های خود غرق می شویم، این شهدا هستند که به فریادمان می رسند.

فرهنگی که از پس این موضوع نمود پیدا کرد، نه یک القای حکومتی برای عمومی کردن فرهنگ ایثار و شهادت حتی یک پویش مردمی و خودجوش بود که تمام سطوح جامعه را درنوردید. فرهنگ شهادت و ایثار نقطه ای است که هر فرد ایرانی بر سر آن ایستاده است و افرادی از قبیل محسن حججی را که تا تازه ترین نفس بر سر عهد و پیمان خود هستند و سربلند، سر می دهند را می ستاید. با اینحال خون شهید بی ثمر نمی ماند و اولین ثمره این خون درست جایی است که برخی از مردم اکتیو در فتنه ۸۸ که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران سر دادند، امروز متوجه شدند محسن حججی ها نه برای غزه و لبنان و سوریه و بشار اسد حتی برای ایران جان می دهند و امنیت همان افرادی که با ایشان مخالف هستند و تهمت هایی ناروا به این مجاهدان می زنند را تامین می کنند.

برای شما نیز جالب است؟  پیغام مدیرعامل خانه کتاب برای شهادت محسن حججی - |

وحدت نظر عمومی بر سر تجلیل از شهید حججی اتفاقی است که باید برداشتی درست از آن شود و الگویی قرار بگیرد که سیاست گزاران فرهنگی و مسئولین امر با استناد به همان الگو پیش بروند. یعنی در جایی که همگی اطلاع داریم فرهنگ شهادت و ایثار نقطه وحدت همه مردم با هر نوعی از تفکر و طبقه اجتماعی و شهرت و شهرت است، می بایست این امر را درک کنیم که دقیقا بر روی پر رنگ کردن همین نقطه اشتراک فعالیت کنیم و سعی خود را بر روی این هدف بگذاریم که بتوانیم این امر را از یک اتفاق با مشاهده یک تصویر, مبدل کنیم به یک فرهنگ.

فرهنگی که وجود داشت با اینحال کم رنگ شد و در دست بخشی ویژه از جامعه شد با اینحال خون پرثمر شهدای مدافع حرم بالاخره دیر یا زود اثر خود را گذاشت و فرهنگ غنی شهادت و سربلندی و ایثار را در شریان های حیاتی جامعه ایران جاری کرد تا یک باز هم مردم را بر سر سفره انقلاب گرد هم آورد. امروز مسئولین مربوطه در سیستم حکومتی جمهوری اسلامی باید متوجه شوند که دیگر شیوه هایی اشتباه جواب نمی دهد و آن چه که ارزش دارد همراهی مردم با یک مسئله است. اگر اکنون مردم بر سر بزرگی شهدا و حقانیتشان به نتیجه رسیده اند و نقطه مشترکی یافته اند, در صورتی که آن مسئول بیاید و خطی دیگر را پی بگیرد خائن به مردم و اسلام و ایران است.

اگر با استناد به این شرایط عده ای بی رگ نیز می آیند و هم صدا با ضد انقلاب ملعون حضور مدافعین حرم در سوریه و کمک به مجاهدان و ظلم ستیزان در تمامی عالم را نفی می کنند, باید بدانند که اگر نگاهی به کشورهای منطقه بیاندازند و شعور درک این نکته را داشته باشند که اگر همه مانند آن ها فکر می کردند فاجعه ای که در میرزا اولنگ افغانستان برای برادران و خواهرانمان رخ داد, در هر نقطه ای از ایران قابل وقوع بود, زبان در دهان نگه می داشتند و سخن به گزافه نمی گفتند.

برای شما نیز جالب است؟  ابزار‌های دولتی برای حل مسئله اسارت «حاج احمد» کم کاری کرده‌اند

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی