قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

قاضی شرعی موصل به چه نحو برنامه زیرزمینی «داعش» را فاش کرد؟

قاضی شرعی موصل به چه نحو برنامه زیرزمینی «داعش» را فاش کرد؟

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

نیروهای ویژه پلیس عراق پنجشنبه شب قبلی قاضی ارشد گروه تروریستی تکفیری داعش را در قسمت غربی شهر موصل شناسایی و به هلاکت رساندند.

با استناد به این خبر، نیروهای ایمنی عراق بعد از دریافت معلومات محل اختفای “عبدالستار علی ملقب به ابوالحکم الاعور” قاضی القضات داعش در موصل وی را در تبادل حریق مستقیم به هلاکت رساندند.

به گفته شاهدان عینی وی طی یک ماه واپسین و بعد از بازپس گیری کامل شهر از جانب نیروهای نظامی عراقی در یک چاه آب پنهان شده و تنها شب‌ها برای جمع‌آوری غذا از آن بیرون می‌آمد که به وسیله اهالی منطقه شناسایی و به وسیله نیروهای پلیس به هلاکت رسید.

وی برای جنایاتی از قبیل ذبح و تیرباران و شلاق زدن قربانیان داعش اقدام به صدور فتوای به اصطلاح شرعی می‌کرده است با اینحال این تمام جریان و پشت پرده مرگ وی نیست.«جسد “ابوالحکم الاعور” قاضی القضات داعش در موصل»«فارس مهاجم» یکی از نیروهای ایمنی مطلع که در جریان هلاکت “ابوالحکم الاعور” حضور داشته است در گفت‌وگوی کوتاه با السومریه نیوز مطرح کرده است که بعد از شناسایی این شخص و وقتی که وی بیرون از محل اختفای خود بوده و مورد هدف قرار گرفته است،‌ چند تن از نیروهای امن (استخبارات) عراق به تفتیش محل اختفای وی پرداختند که در آنجا چند نقشه و پلان از کانال‌های ورود و خروجی آب‌های زیرزمینی کشف شده است.

وی ادامه می دهد: بعد از بررسی این نقشه‌ها واضح شده که شبکه فاضلاب موصل به طرز عجیبی مورد رصد و اشراف گروهک تروریستی داعش قرار داشته است و بنا بوده تا از آنها با اسم پناهگاه و نقاط امن استفاده شود.

برای شما نیز جالب است؟  خبرنگاری که به دستور آیت الله خلخالی از اعدام رهایی یافت - |

با نگاه به عده ای از اسناد و اخبار که از جانب نشریهها و منابع عراقی پخش شده است و مبداء آنها اکثراً به سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برمی‌گردد واضح می‌شود که داعش از بدو ورود به موصل و هر منطقه دیگری؛ در جستجوی راه فرار امن برای خود و عنصر های میدانی داعش است.


قاضی شرعی موصل چگونه پروژه زیرزمینی «داعش» را فاش کرد؟


«کشف تونل زیرزمینی داعش همراه با یکی از انشعابات فاضلاب موصل»این مسئله تنها به راه فرار موقت ختم نمی‌شود حتی در اسناد انتشار یافته واضح شده که داعش در برنامه‌ای واضح در جستجوی تولید پناهگاه‌های زیرزمینی برای اعضاء خود بوده است که از آن با اسم «معبر امن» اسم برده شده است.

برای اثبات این ادعا باید به دستگیری‌ها و اعدام‌های داعش در عراق بعد از سال ۲۰۱۴ اشاره کنیم. در سال ۲۰۱۵ شخصی به اسم «وسیم عمر» به وسیله داعش در موصل دستگیر می‌شود و چندین ماه در دست این گروهک تروریستی قرار داشته است که بعد از آن در ملاء عام اعدام می‌شود.


قاضی شرعی موصل چگونه پروژه زیرزمینی «داعش» را فاش کرد؟


«عنصر های تسلیم شده داعش در موصل که از فاضلاب‌های زیرزمینی بیرون آمده‌اند»بعد از انتشار این خبر هیچ واکنشی از جانب نیروهای ایمنی و ارتش صورت نگرفت؛ چراکه در ظاهر شخصی که اعدام شده است تنها یکی از اهالی موصل بوده و قاضی شرعی داعش در موصل (ابوالحکم الاعور) جرم جاسوسی برای ارتش عراق را به وی منتسب کرده و نهایتاً اعدام شده است.

حقیقت این است که “وسیم عمر” یکی از کارمندان اداره انرژی موصل بوده است که اشراف خوبی درمقایسه با حفر چاه‌های زیرزمینی آب (اعم از عمق، مسیرکانال‌ها، مسیر الحاق و اتصال آنها به یکدیگر و غیره) داشته است و داعش بعد از شناسایی وی؛ برای اینکه بتواند برنامه پایین زمینی خود را در موصل اجرایی کند ایشان را دستگیر و تخلیه اطلاعاتی کرده و نهایتاً وی را اعدام می‌کند.

برای شما نیز جالب است؟  افتتاح مسجد هفتاد و دو تن و مقبره شهدای گمنام


قاضی شرعی موصل چگونه پروژه زیرزمینی «داعش» را فاش کرد؟


«شناسایی و دستگیری یکی از عنصر های داعش از کانال‌های زیرزمینی آب و فاضلاب موصل»در طول نبرد موصل خصوصاً بعد از بیرون راندن و پاکسازی این شهر؛ بیننده بودیم که بسیاری از عنصر های داعش به روش برهنه از چاه‌های آب زیرزمینی بیرون کشیده شدند و این دقیقاً همان برنامه نیمه تمام داعش در موصل بود که بعد از دستگیری واپسین قاضی شرعی موصل لو رفت.  


منبع: دیدبان

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی