قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – |

قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با خبرگزاریهای اقتصادی با بیان اینکه قیام ۱۵خرداد۴۲ در واکنش به دستگیری امام خمینی(ره) و خدمات رسانی از امام و روحانیون در طرف دیگر نظام سلطه و طاغوت برپاشد، اظهار داشت: قیام ۱۵خرداد درحقیقت ریشه اصلی شکل گیری و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و تجلی خدمات رسانی مردم از حاکمیت دینی و روحانیت بود.

مدیرکل آگهی اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: مردم ایران در قیام ۱۵خرداد نمایش دادند که با تمام توان پشتیبان روحانیت و خواهان حاکمیت دینی هستند.

وی گفت: ۱۵ خرداد سال۴۲ روزی بود که مردم با جوش و خروش عظیم و با اهدای هزاران شهید و مجروح، بیزاری از ظلم و ستم را فریاد کشیدند و مخالفت خود را با بی دینی و بی عدالتی طاغوت مطرح کردند.

مدیرکل آگهی اسلامی استان مرکزی بیان داشت: قیام ۱۵خرداد هم یک حرکت دینی و معنوی و هم یک اقدام سیاسی برآمده از بصیرت و آگاهی بود که عرصه را برای شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ممکن کرد و ۱۵ سال بعد با پیروزی انقلاب به ثمر نشست.

قربانپور گفت: مردم پیشرو در روز ۱۵خرداد۴۲ باوجود اینکه می دانستند طاغوت چه تصویر العملی در طرف دیگر آنها نشان خواهد داد، با اینحال به خیابان ها آمدند و فریاد حق خواهی و خدمات رسانی از امام خمینی(ره) را سر دادند و بسیاری در این روز خون خود را تقدیم انقلاب کردند.

برای شما نیز جالب است؟  مسافرانی که دست و پایشان را جا گذاشتند+تصویر

وی خاطرنشان تولید: انقلاب اسلامی امروز ریشه های عمیق و مستحکمی دارد که به تدریج از سال ۴۲ شکل گرفته و در سال ۵۷ به ثمر رسیده و هم اینک این درخت تنومند در سایه تفکرات پیشرو و جان فشانی های مردمی که از نسل همان انقلابیون پانزده خرداد۴۲ هستند، هر روز تنومندتر و پربارتر می شود.

مدیرکل آگهی اسلامی استان مرکزی در قسمت دیگر صحبت های خود با اشاره به ۱۴خرداد سالروز رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی و در تبیین شخصیت امام خمینی(ره) گفت: شخصیت عظیم و بزرگ امام راحل از چندین بُعد باید تبیین شود که بخشی مرتبط با مکان شخصی و حقیقی امام و بخشی دیگر مرتبط با مکان ایشان با اسم رهبر انقلاب و دستاوردهایی است که با انقلاب اسلامی برای مردم کشور به ارمغان آوردند.

قربانپور اضافه کرد: امام راحل از علم و اجتهاد مطلق دارا بودند و پیوسته به تهذیب نفس و تقوا توجه مخصوصی داشتند و وانگهی در تمام امور، مردم و خدمت به آنها را مدنظر قرار می دادند.

وی بیان داشت: حکومت دینی مهمترین دستاوردی بود که امام راحل با نهضت خود برای مردم ایران اسلامی به ارمغان آورد و در حقیقت امام خمینی(ره) مدیریت دینی جامعه و کارآمدی دین در امور اداره جامعه را نهادینه کرد.

قربانپور اظهار داشت: امام برای بار نخست نوعی حکومت مردم سالاری دینی را ایجاد کرد که در آن هم مردم و هم دین نقش محوری داشتند و به باعث اینکه انقلاب اسلامی به دست مردم به ثمر رسید، امیدی برای محرومان و مستضعفان جهان شد که آنها نیز می توانند در طرف دیگر ظلم بایستند و بر آن غلبه کنند.

برای شما نیز جالب است؟  چاپ پنجاه و پنجم «حر انقلاب» بعد از ماه رمضان معرفی می‌شود - |

وی ادامه داد: امروز صیانت از کیان اسلام و نظام اسلامی، استکبارستیزی، پیروی از آرمان های برحق امام خمینی(ره)، خدمات رسانی از محرومان و مظلومان، عدالت محور و اخلاق مدار بودن و به علاوه از طرف دیگر حفظ وحدت و اتحاد از اصلی ترین وظایف آحاد جامعه ما است.

امیدواریم این نوشته با عنوان قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی