قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – |

قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با خبرگزاریهای اقتصادی با بیان اینکه قیام ۱۵خرداد۴۲ در واکنش به دستگیری امام خمینی(ره) و خدمات رسانی از امام و روحانیون در طرف دیگر نظام سلطه و طاغوت برپاشد، اظهار داشت: قیام ۱۵خرداد درحقیقت ریشه اصلی شکل گیری و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و تجلی خدمات رسانی مردم از حاکمیت دینی و روحانیت بود.

مدیرکل آگهی اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: مردم ایران در قیام ۱۵خرداد نمایش دادند که با تمام توان پشتیبان روحانیت و خواهان حاکمیت دینی هستند.

وی گفت: ۱۵ خرداد سال۴۲ روزی بود که مردم با جوش و خروش عظیم و با اهدای هزاران شهید و مجروح، بیزاری از ظلم و ستم را فریاد کشیدند و مخالفت خود را با بی دینی و بی عدالتی طاغوت مطرح کردند.

مدیرکل آگهی اسلامی استان مرکزی بیان داشت: قیام ۱۵خرداد هم یک حرکت دینی و معنوی و هم یک اقدام سیاسی برآمده از بصیرت و آگاهی بود که عرصه را برای شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ممکن کرد و ۱۵ سال بعد با پیروزی انقلاب به ثمر نشست.

قربانپور گفت: مردم پیشرو در روز ۱۵خرداد۴۲ باوجود اینکه می دانستند طاغوت چه تصویر العملی در طرف دیگر آنها نشان خواهد داد، با اینحال به خیابان ها آمدند و فریاد حق خواهی و خدمات رسانی از امام خمینی(ره) را سر دادند و بسیاری در این روز خون خود را تقدیم انقلاب کردند.

برای شما نیز جالب است؟  با حضور سرلشکر صفوی مراسم بزرگداشت جاویدالاثر احمد متوسلیان در تهران برگزار شد

وی خاطرنشان تولید: انقلاب اسلامی امروز ریشه های عمیق و مستحکمی دارد که به تدریج از سال ۴۲ شکل گرفته و در سال ۵۷ به ثمر رسیده و هم اینک این درخت تنومند در سایه تفکرات پیشرو و جان فشانی های مردمی که از نسل همان انقلابیون پانزده خرداد۴۲ هستند، هر روز تنومندتر و پربارتر می شود.

مدیرکل آگهی اسلامی استان مرکزی در قسمت دیگر صحبت های خود با اشاره به ۱۴خرداد سالروز رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی و در تبیین شخصیت امام خمینی(ره) گفت: شخصیت عظیم و بزرگ امام راحل از چندین بُعد باید تبیین شود که بخشی مرتبط با مکان شخصی و حقیقی امام و بخشی دیگر مرتبط با مکان ایشان با اسم رهبر انقلاب و دستاوردهایی است که با انقلاب اسلامی برای مردم کشور به ارمغان آوردند.

قربانپور اضافه کرد: امام راحل از علم و اجتهاد مطلق دارا بودند و پیوسته به تهذیب نفس و تقوا توجه مخصوصی داشتند و وانگهی در تمام امور، مردم و خدمت به آنها را مدنظر قرار می دادند.

وی بیان داشت: حکومت دینی مهمترین دستاوردی بود که امام راحل با نهضت خود برای مردم ایران اسلامی به ارمغان آورد و در حقیقت امام خمینی(ره) مدیریت دینی جامعه و کارآمدی دین در امور اداره جامعه را نهادینه کرد.

قربانپور اظهار داشت: امام برای بار نخست نوعی حکومت مردم سالاری دینی را ایجاد کرد که در آن هم مردم و هم دین نقش محوری داشتند و به باعث اینکه انقلاب اسلامی به دست مردم به ثمر رسید، امیدی برای محرومان و مستضعفان جهان شد که آنها نیز می توانند در طرف دیگر ظلم بایستند و بر آن غلبه کنند.

برای شما نیز جالب است؟  روایت تولدی از نو در کلام امام(ره)/ یادمان نرود ۱۵خرداد داشتیم - |

وی ادامه داد: امروز صیانت از کیان اسلام و نظام اسلامی، استکبارستیزی، پیروی از آرمان های برحق امام خمینی(ره)، خدمات رسانی از محرومان و مظلومان، عدالت محور و اخلاق مدار بودن و به علاوه از طرف دیگر حفظ وحدت و اتحاد از اصلی ترین وظایف آحاد جامعه ما است.

امیدواریم این نوشته با عنوان قیام ۱۵خرداد سال۴۲ حرکتی برآمده از آگاهی و بصیرت دینی مردم بود – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی