قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

مأموریت ۵۰هزاردلاری یک تخریبچی – شهیدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com

مأموریت ۵۰هزاردلاری یک تخریبچی – شهیدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

«علی اصغر آل‌آقا» روز اول فروردین ماه سال ۱۳۴۴ متولد شد. دوران ابتدایی را در میدان قیام و راهنمایی را در مدرسه موسوی میدان شهدا گذاراند. ایشان همزمان با اینکه که سنین جوانی را پشت سر می‌گذاشت خود را در سنگر جهاد با رژیم شاهنشاهی دید. اصغر بهمراه دوستان هم سن و سال خود شجاعانه به مبارزه با ساواک و پخش شب نامه‌های پیشرو و اعلامیه‌های امام می‌پرداخت و این خود نشانه‌های ابتدایی ایمان و ارادتش به ولایت فقیه بود. چند هفته‌ای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصویر و نوار از امام آورد و مادر پشت پشتی خانه پنهان کرد.بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مبارزه با گروه‌های معاند و منافقین پرداخت. با تأسیس سپاه، در مسجد خندق آباد تهران به فعالیت‌های قرآنی و کمپانی در جلسات قرآن وآموزش این کلام الهی پرداخت. از خصوصیت‌های ایشان محبت و علاقه بسیاری بود که به اهل بیت عصمت و طهارت و حضرت فاطمه زهرا(س) داشت. تأسیس چندین هیأت مذهبی در منطقه مارکت و خیابان مولوی نشان از عشق ایشان به خاندان نبوی داشت. اهل اجرا عزاداری و کمپانی در هیأت‌های مذهبی بود. به هیأت محبان شهید، هیأت جانبازان می‌رفت.


در سال ۱۳۶۰ بود که مبلس به لباس پاسداری شد و به عضویت رسمی سپاه در آمد. از همان لحظه ورود به سپاه دسته رزمی و گروه تخریب را برای خود انتخاب کرد. چندی بعد وارد گروه جنگ‌های نامنظم شهید چمران شد و بعد از طی مراحل آموزشی اعزام شد. در عملیات آزادسازی بستان کمپانی کرد. در آن عملیات بر اثر انفجار مین مورد اصابت ترکش قرار گرفت وجهت درمان به تهران اعزام شد.

برای شما نیز جالب است؟  دستگیری نویسنده فلسطینی به وسیله اسرائیلی‌ها


 


فرمانده ۱۹ ساله تخریب‌چی


بعد از بهبودی به سوی جبهه‌ها بازگشت و تا لحظه شهادتش در عملیات‌های والفجر مقدماتی ۱، ۳، ۴ ، بدر و خیبر حضور داشت و با اسم جانشین فرمانده تخریب قرارگاه خاتم الانبیاءمشغول به فعالیت شد.علی‌اصغر اهل رفتار بود. اصلا اهل حرف و صحبت نبود. بیشتر با عملش همه کارها را به همه ثابت می‌کرد. بسیار با اخلاص و خلوص نیت بود. اگر چه در عملیاتی یک پای خود را از دست داد با این وجود در بیشتر مواقع علاقه‌مند بود که در جبهه باشد و با اینکه یک پا نداشت، مسئول تخریب بود. این فرمانده از هوش و استعدادی خود نهایت سود برداری را کرد و به دفعات برای باز کردن مسیرهای صعب العبور برنامه‌های قابل توجه و موثری معرفی می‌کرد.


ایشان آنقدر لیاقت از خود نشان داد تا در سن ۱۹ سالگی از جانب فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء با اسم مسئول تخریب قرارگاه منصوب شد. علی‌اصغر آل‌اقا در سال ۶۲ به لحظه عبور از میدان مین به درجه رفیع جانبازی مفتخر شد و این حادثه ایشان را در راهش استوارتر کرد . علی‌اصغر به دفعات مورد استقبال مسئولین قرار گرفت .


 


تخم مرغ های سفر آلمان


در سال ۱۳۶۳ از طرف سپاه مأموریت مهمی به ایشان واگذار شد. باید به مدت ۱۵ روز از وطن دور باشد و در آلمان انجام وظیفه کند. از جانب وزارت دفاع، نیروهای مسلح و سپاه مبلغ ۵۰ هزار دلار جهت اهداف مأموریت محوله و مبلغ ۱۰ هزارهزار دلار بابت حق مأموریت و خرید لوازم شخصی و سوغات به ایشان داده شد. علی اصغرتا از این مسئله آگاهی پیدا کرد  به خانه بازگشت و از مادرش خواهش کرد که تعدا د ۳۰ عدد تخم مرغ آب پز کند و برای ایشان تکمیل کند تا مبادا در سفر مجبور شود از غذاهایی بهره ببرد که با پول بیت‌المال تهیه شده است.علی اصغر در طول سفر از غذاهای مادرش استفاده کرد.

برای شما نیز جالب است؟  علمدار مبارزه با کشف حجاب در جمع رزمندگان خراسانی


در بازگشت از سفر وقتی که بچه‌ها دور ایشان جمع شدند تا سوغاتشان را بگیرند، رو بچه‌ها کرد و گفت: «بچه‌ها این پول در دست من بود. با اینحال در کشور ما که در دست به امام لحظه (عج‌)‌ هست و در جنگ با کفر،مردمی هستند که به این پول نیاز دارند صحیح نبود من این پول را خرج امور شخصی خود کنم .سالمندان،کودکان بی‌سرپرست و خانوادهای بی بضاعت و مستمندان خیلی پول احتیاج دارند. اگر ما سنت و سیره اهل بیت (ع)را سر لوحه امورات خود قرار بدهیم باید به مولایمان اقتدا کنیم. بالاخره دقت در بیت‌المال را داشته باشیم ودر هر جایی که نیاز بیشتری به آن شد، استفاده  کنیم .»


اصغر درنهایت جانبازی در ششمین روز از بهمن ماه ۱۳۶۴ به درجه رفیع شهادت نائل شد ./ایسنا

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی