قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

محسن جان! با ما بگو چه دیدی؟

محسن جان! با ما بگو چه دیدی؟

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، یکی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس در نوشته ای برای شهید مدافع حرم محسن حججی نوشته است.

بسم رب الشهدا

راز چشمان باز

محسن عزیز سلام

وقتی خبر شهادتت در اسارت را شنیدم فورا به خاطر لحظه اسارت خود در چنگال بعثی ها افتادم و شرایط تو را با خودم تطبیق دادم و آن حالت شعف و سروری را که بر تو حاکم شده بود از نو احساس کردم. چرا که من هم بعد از اسیر شدن، وقتی که آن افسر مزدور ایرانی الاصل پناهنده شده به صدام دستور اعدامم را صادر کرد این حالت را تجربه کردم. وقتی دستانم را از پشت بستند حال خوشی داشتم.

وقتی که خواستند چشمانم را ببندند نپذیرفتم و گفتم میخواهم با چشمان باز به ملاقات معبودم بروم. لحظه‌ای که سرباز دشمن سینه‌ام را با سلاحش نشانه گرفت و دست آن افسر خائن به وطن برای دستور حریق بالا رفت تمام دردهای ناشی از زخمهای مانده بر تنم تمام شد، چشمانم تا عمق آسمان را می‌دید، احساس لذت بخش سبکی بدن بر من غالب شد. آنقدر آن لحظات برایم دلچسب بود و لحظه به لحظه به آن اضافه میشد که برای بالا رفتن و پر کشیدن عجله داشتم. ثانیه شماری می کردم و با تمام وجود دوست داشتم به هر میزان سریعتر گلوله‌ها از لوله مسلسل خارج شود و قلبم را غرق بوسه خود کنند. با اینحال در آن لحظه چشمانم را بستم و آنچه شوق آرزویش را داشتم میسر نشد.

برای شما نیز جالب است؟  دومین سالگرد خاک‌سپاری شهدای غواص در عرصه هنری برگزار می‌شود - |

محسن جان تا اینجا را مطمئن هستم که بر تو هم همینگونه و یا حتی زیباتر قبلی است. فرق بین من تو، با اینحال، در اینجاست. تو حتی لحظه‌ای که دژخیم نشست تا سرت را ببرد چشمانت باز بود و به آسمان خیره شده بودی؛ وقتی که حنجره‌ات را برید باز همان جا را نگاه میکردی، حتی وقتی خون از حنجره بریده‌ات جاری بود و نامردمان با لگد بر سرت می کوبیدند باز هم به همان جا خیره شده بودی.

با ما سخن بگو، چه می‌دیدی و یا چه کسی را ملاقات کرده بودی که حاضر نبودی چشمانت را ببندی؟

سلام بر تو و لحظه اسارتت؛ سلام بر تو و لحظه بریده شدن حنجره‌ات؛ سلام بر تو و لحظه ملاقاتت.

آزاده جنگ تحمیلی م.ر.م

انتهای پیغام/ب

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی