قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

مدافعان حرم، از بابصیرت‌ترین مردم لحظه ما هستند – |

مدافعان حرم، از بابصیرت‌ترین مردم لحظه ما هستند – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان مدافعان حرم، از بابصیرت‌ترین مردم لحظه ما هستند – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

. گروه فرهنگ: روزهای میانی خرداد ماه سال قبلی و در جنوب حلب سوریه، نمونه دیگری از ایثارگران و جان بر کفان مدافع حرم، خلعت شهادت پوشید؛   شخصیتی که ورزش را هم پاس می داشت و یکی از داوران درجه یک فوتبال بود.

این ایام، اولین سالگرد شهادت اوست؛ شهیدی که در دومین اعزامش به سوریه به شهادت رسید و با این وجود تنها ده روز قبل از شهادت، وصیت نامه‌ای پُر معنا و جاودانه نوشت؛ وصیت نامه‌ای که در این نوشتار مورد بررسی و دقت نظر قرار می گیرد.

وصیت نامه ماندگار این شهید سرفراز با این فراز از کلام شهید بزرگوار آوینی شروع می شود: «حرم عشق کربلاست و به چه نحو در بند خاک بماند آنکه پرواز آموخته است؟ به چه نحو از جان نگذرد؛ آنکه می داند جان، بهای دیدار است؟»

و با اینحال بخش در ابتدا وصیت نامه، ضمن اقرار به توحید و نبوت و امامت و معاد، به حمد و ثنای الهی اختصاص دارد: «خداوند حکیم را هزاران مرتبه شکر که در خانواده‌ای شیعه و دوازده امامی متولد شده ام. هزار و هزاران شکر که توفیق پوشیدن لباس مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به من عطا شد و خدا را هزاران شکر که توفیق خدمت در کسوت مربی و خدمت به سربازان امام لحظه روحی فداه به من عطا شد. خدا را هزاران مرتبه شکر و سپاس که مجاور و همسایه ی بی‌بی فاطمه معصومه سلام الله علیها شدم و در آخر خداوند متعال را هزاران شُکر که در عصر انقلاب و خمینی کبیر (ره) و زعامت امام سید علی خامنه ای زندگی می کنم.»

بخش دوم وصیت نامه این شهید حماسی مدافع حرم، ضرورت کسب آمادگی برای شهادت در راه خداست؛ تا آنجا که وی اذعان می‌کند که در فاصله سفر اول و دوم خود به سوریه، تلاش کرده است تا آنچه مانع لطف الهی و نظر ویژه حضرت زینب (س) است، جبران نماید و در جهت کسب خشنودی حضرت حق بکوشد.

اکنون به بخش سوم وصیت نامه این شهید والامقام می رسیم؛ بخشی که یکی از مهمترین فرازهای این مکتوب است و در آن، به عده ای شبهات و تهمت‌های وارد شده به مدافعان حرم جواب داده شده و آتی ای تمامی نور و روشنی تصویر می شود: «در این مسیر، شبهات و تهمت‌های فراوانی به مدافعین حرم زده می شود؛ اعم از گرفتن پول، مبارزه در راه بشار اسد، مبارزه در راه اعراب یا اینکه اگر وطن بود، ما هم می رفتیم و… خیالی نیست؛ وعده ما با همه این تهمت‌زنندگان و خبر تایید نشده‌سازان باشد با حضرت زهرا سلام الله علیها؛ اگر چه همه این شبهات و تهمت‌ها جواب‌های بسیار واضحی دارند که تا الان، به دفعات و به دفعات گفته شده اند. اگر من سراپا تقصیر را فاکتور بگیرید؛ به نظرم مدافعان حرم از با بصیرت ترین مردم لحظه ما هستند. زیاد شنیده ام که می‌گویند دو تا بچه داری؛ چرا می خواهی بروی؟ طوری می‌گویند به خاطر بچه‌هایت نرو که انگار من معنی زن و بچه را نمی‌فهمم و بویی از عشق نبرده‌ام یا دلم از سنگ است! با اینحال به نظر من حقیر بطور کلی بر تصویر است. رزمندگان و مجاهدان در همه لحظه‌هایی که زندگی کرده‌اند عشقشان و محبتشان به خانواده صدها برابر بیشتر از افرادی است که ادعای فهمیدن بچه و زن و پدر و مادر و اقوام دارند …»

شهید والامقام این بخش از وصیت خود را اینگونه ادامه داده است: «عشق من به همسر عزیزم و فرزندانم و پدر و مادرم و اقوام به توجه به همه ی شیرینی و لذت در طرف دیگر عشق به ذات اقدس حق، عشق به آقا رسول الله، امیرالمؤمنین و در یک کلام عشق به همه اهل بیت عصمت و طهارت، پشیزی ارزش ندارد. والله والله بنده هیچ نگرانی و سر سوزن دلواپسی برای همسر و فرزندانم و پدر و مادرم ندارم که بعد از من چه می‌کنند؛ از آنجاییکه اگر آن‌ها در خط حق و خط اهل بیت و ولایت باشند پس یقیناً اهل من هستند و خداوند متعال وعده داده که خودش، خون بهای شهید است. حال، کدام یک از مدعیان جرأت دارد هزینه ای بر این خون بها بگذارد که برنامه ریزی شده است به اهل من برسد؟ و اگر زبانم لال در مسیر الهی قدم بر ندارند؛ نسبتی هم با من نخواهند داشت.»

اکنون فرصت به مرور چهارمین بخش از وصیت نامه شهید مهدی طهماسبی است؛ بخش مهم دیگری که همگان را به اطاعت و پیروی از رهبری مجاهد انقلاب فرا می خواند: «رهبری در این لحظه بسیار مظلوم هستند و خیلی از افرادی که روزگاری همراه با امام راحل بودند – با این وجود به ظاهر -؛ الان رهبری را تنها قرار داده‌اند و نظرها گستاخانه خودشان را در طرف دیگر نظرها صریح رهبری بیان می‌کنند. اینها در تلاش اند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند؛ زهی خیال باطل؛ خداوند بهتر می داند که رسالتش را کجا قرار دهد. لذا تقاضای عاجزانه من از همه خانواده ام به طرز ویژه و همه دوستان و همه ی افرادی که صدایم به گوششان می رسد این است که در خط و مسیر ولایت مطلقه ی فقیه باشند تا این انقلاب آسیبی نبیند… با بصیرت کامل قدم جای پای رهبری بگذارند و به عناوین اعتباری دیگر مانند سردار، آیت الله، مرجع تقلید و … که خدای ناکرده در این مسیر نیستند، توجهی نکنند.»

و با اینحال پنجمین و یکی از تازه ترین بخش‌های این وصیت نامه، سفارشها و پیش نهاد‌های عمومی این شهید محشر‌مقام مدافع حرم است؛ آنجا که همگان و بویژه بانوان محترم را به رعایت حجاب دعوت می کند و سپس می آورد: «از همه ی افرادی که مرا می شناسند عاجزانه طلب می‌کنم این حقیر سراپا تقصیر را حلال کنند و اگر با رفتار، گفتار و … دلیل رنجش خاطر آنها شده ام شدیدا عذر خواهی کرده و التماس دعای ویژه دارم؛ به علاوه از طرف دیگر به حرمت این آشنایی، با اینکه به خاطر خدا نماز و روزه ی قضایی بر گردنم نیست؛ با این وجود به رسم رفاقت اگر می توانند یک روز نماز و یک روز روزه برای من قضا کنند ممکن است به مدد اخلاص شما و رفتار شما کمبود اعمال من حقیر جبران شود. از همه عاجزانه تقاضا دارم در فراغ من جزع و فزع فراوانی نکنند که دلیل خوشحالی دشمنان اسلام بشود؛ اگر برنامه ریزی شده است گریه ای باشد و سینه ای زده شود، حتما به خاطر مصائب حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اهل بیت طاهرینش باشد که در این مسیر هر چقدر گریه کنند؛ جا دارد.»

و اکنون در اولین سالگرد شهادت آسمانی این شهید مدافع حرم، به روح ایشان و همه شهدا، از صدر اسلام تا به این لحظه درود می فرستیم و برایشان آرزوی علوّ درجات داریم.

امیدواریم این مقاله با عنوان مدافعان حرم، از بابصیرت‌ترین مردم لحظه ما هستند – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

برای شما نیز جالب است؟  صحبت‌های تکان‌دهنده همسر شهید حججی - |
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی