قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

مراسم پاسداشت شهید مدافع اسماعیل حیدری برگزار شد

مراسم پاسداشت شهید مدافع اسماعیل حیدری برگزار شد

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، مراسم بزرگداشت سردار شهید مدافع حرم اسماعیل حیدری امروز با حضور خانواده شهید و جمعی از دوستان شهید برگزار شد.
همرزم شهید گفت: رزمندگان ما در دفاع مقدس گفتمان مقاومت را ترویج کردند. ابتدا شکل گیری گروه های مقاومت در عراق اگر بچه های سپاه یا بسیج به شهادت می‌رسیدند بی سر و صدا تشییع می‌شدند و آمادگی این که بگوییم آنها در چه میدانی شهید شدند و چرا؟ نبود.
وی اضافه کرد: با اینحال امروز عرصه ممکن شده و همه متوجه شده اند که این شهدا چه کردند. که شهید حیدری و حججی از نمونه شهدایی هستند که کیلومترها دورتر جنگیدند و شهید شدند.
دبیر انجمن سپاس بیان داشت: از خدا سپاسگزاریم این روحیه را به ملت ما داد و جوانان رشید این مملکت به خوبی مسئله را درک کردند و پیشتازند. و با این وجود خانواده ها هم راه را برای مجاهدانشان باز می‌کنند که برای دفاع از حرم عازم میدان جنگ شوند.
وی گفت: جوانان ما دست از مادیات و زندگی خوبشان می‌کشند و در راه خدا شهید می شوند. شهدای مدافع در مبارزه با دشمنان اسلام از هیچ کاری مضایقه نمی‌کنند.
دبیر این انجمن با اشاره به ٢۶ مرداد سالروز آزادی اسرا گفت: در دفاع مقدس هم اغلب اسرای ما در حالی اسیر شدند که مجروح بودند و کار دیگری از دستشان بر نمی آمد.
نمونه دیگری از همرزمان شهید حیدری هم به خاطره گویی پرداخت و گفت: این ایام هوا متبرک است به روح شهادت شهید حججی که با اینکه جگر ما را حریق زد با اینحال دنیا را تحت تاثیر قرار داد و نشان داد هنوز هم شمر و یزید است.
ویی بیان داشت: در عملیاتی من با شهید حیدری بودم که کار گره خورده بود و بدجور تیراندازی می‌کردند. اغلب را می‌زدند که نتوانند کاری کنند و به پای راست و دست راست تیر می‌زدند تا نتوانند تیراندازی کنند. عملیات طاقت فرسایی بود که شهید باغبانی هم با ما بود. بعد از عملیات ده دقیقه خوابیدم با اینحال نور آفتاب اذیت می‌کرد. یک لحظه حس کردم نور رفت و سایه شد چشمم را باز کردم متوجه شدم شهید باغبانی جلویم ایستاده بود که یاد صحنه ای از روز عاشورا افتادم

برای شما نیز جالب است؟  تجارب آیت‌الله مستجابی برای فعالان عرصه سیاست راهگشا است - |

این همرزم شهید ادامه داد: یک روز هم حاج اسماعیل گفت شروع کن مداحی بخوان. گفتم چی بخوانم؟ و شروع کردم به خواندن. هفت هشت نفر بودیم که دم گرفتیم ناگهان متوجه شدیم عراقی ها هم جمع شدند، حاج اسماعیل گفت عربی بخوان بگذار همه جمع شوند. گفتم من که عربی بلد نیستم. در این گیر و دار حاج حسین همدانی هم آمد با لهجه همدانی پرسید: داری چکار می‌کنی؟ گفتم حاج اسماعیل میگوید روضه بخوان. گفت بخوان دیگر! گفتم حاجی فلانی دست میگیرد برایم گفت فلانی کیلو چنده؟ من میگویم بخوان. بعد از چند دقیقه حاج اسماعیل بلند با لهجه کلاسیک خود به عربی گفت: اخوان! به صوت الجلیل: لبیک یا حسین(ع) و چنان فریاد زدند همه که محیط عجیبی ایجاد شد.

پیشتر این مراسم فرزند شهید نیز دقایقی به صحبت پرداخت و در انتها از خانواده معظم این شهید تقدیر شد.

انتهای پیغام/

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی