قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

مفقود شدن ۷۴ نفر در انفجار الراشدین

مفقود شدن ۷۴ نفر در انفجار الراشدین

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

 از لحظه وقوع انفجار تروریستی بزرگی که در منطقه الراشدین انجام شد و تعداد فراوانی از انسان‌های بی‌گناه شامل زن و کودک و مردم سالخورده را که در حال خروج محاصره جاهای فوعه و کفریا بودند، هدف قرار داد، پیامدهای این انفجار به زخم بزرگی به اشتراک تعداد فراوانی از مادرانی مبدل شده که امیدوار به بازگشت فرزندان خود هستند. افرادی که آنها اعتقاد دارند در این انفجار تروریستی جان خود را از دست نداده‌اند و اثری از جنازه‌های آنها به دست نیامده، با اینحال هیچ خبری نیز از آن ها در دست نیست.


حدود سه ماه از این انفجار تروریستی می‌گذرد، با اینحال این مسئله بازهم تأثیرات منفی خود به اشتراک تعداد فراوانی از قربانیان مستقیم و حتی افرادی که مستقیما قربانی این انفحار نبوده اند، به جای قرار داده است.


لؤی الحاج حسن خبرنگار و مدیر مرکز بین‌المللی بررسی ها که بحث جاهای فوعه و کفریا را دنبال می کند، پیوسته با خانواده مردم ساکن در این جاهای که در محاصره گروه‌های تروریستی هستند، در رابطه است. ایشان پیرامون این مسئله بیان می کند که براساس اسنادی که تا اینجای کار انتشار یافته ، حدود ۷۴۴ نفر در سنین مختلف  با این وجود این انفجار مفقود شده‌اند. چندین عدد از این مردم افرادی هستند که از منطقه انفجار به اراضی تحت اشغال گروه‌های مسلح منتقل شدند تا مداوای آنها در درمانگاه‌های میدانی دنبال شود. به علاوه از طرف دیگر عده ای از آنها افرادی هستند که به دلیل شدت جراحت ها به اراضی ترکیه منتقل شده‌اند.


برای شما نیز جالب است؟  مبادله بزرگ/ ۳ «تل‌آویو» و «بیروت» در بهت/ تشریف بیاورید دستگیرتان کنیم!


مفقود شدن ۷۴ نفر در انفجار الراشدین


تعداد فراوانی از این محاسبه کودکان هستند که مرگ آنها در هیچ جایی ثبت نشده است و در لیست‌های معرفی شده از جانب کادر امدادی و پزشکی نیروهای مسلح نیز نیست. همگی این مردم جز مفقودان هستند که خانواده‌هایشان بازهم منتظر بازگشت آن‌ها هستند.


الحاج حسن بیان میکند که تمامی نقاط مرزی از منطقه أتارب تا باب الهوی برای یافتن این مردم مورد جستجو قرار گرفته است، با اینحال هیچ نشانه‌ای از حضور آنها به دست نیامده و تمام اطلاعاتی که پیگیری‌کنندگان این پرونده به دست آورده‌اند ، نشان می‌دهد که این مردم مفقود شده در ترکیه هستند و در اراضی سوریه حضور ندارند.


پیرامون این مسئله درخواست‌های فراوانی به مؤسسات اکتیو در عرصه حقوق بشر و به ویژه صلیب سرخ جهانی از جانب اهالی فوعه و کفریا مطرح شده و اسامی و عکس ها مفقودان به آنها داده شده که با استناد به محاسبه دقیقی که با هم کاری اهالی و طرف‌های ذی‌ربط انتشار یافته ۴۱ نفر از کل ۷۴ مفقود این حادثه تروریستی کودک هستند.


مفقود شدن ۷۴ نفر در انفجار الراشدین


مفقود شدن ۷۴ نفر در انفجار الراشدین


الحاج حسن به قطع شدن کمک ها به اهالی این دو منطقه محاصره شده اشاره و تأکید کرد که این مسئله مسئولیتی را بر دوش طرف‌های بین‌المللی قرار داده که در این پرونده اکتیو هستند. وی به علاوه از طرف دیگر تصریح کرد که عده ای بخشنامه های رسانه ای صادر شده از جانب وزارت آشتی ملی نمایش دهنده فعالیت گسترده برای حل سخت فوعه و کفریا است، در چنین شرایطی ست که که براساس عده ای معلومات رسانه ای از طرف های مختلف، پرونده فوعه و کفریا به پرونده اردوگاه یرموک مرتبط شده است.

برای شما نیز جالب است؟  کلنا عباسک یا زینب عکس ها/ رزمندگانی که «مرداد ۹۶» به شهدای مدافع حرم پیوستند


مدیر مرکز بین‌المللی بررسی ها تأکید کرد که خواسته اهالی، ایجاد روزنه برای امدادرسانی به مردم محاصره شده در این دو منطقه و پیگیری شرایط انسانی سخت آنها به ویژه مردم سالخورده و کودکانی است که از کوچک‌ترین ساختارهای بنیادی زندگی بی‌سود هستند.


ایشان در انتهای تصریح کرد: مردم فوعه و کفریا منتظر روزنه امیدی برای واضح شدن سرنوشت مردم مفقود شده و افزایش شرایط محاصره و نجات خودشان هستند. آنها به علاوه از طرف دیگر در جستجوی افزایش شرایط انسانی افرادی هستند که از محاصره خارج شده و به جاهای امن تر منتقل شده اند و در جستجوی شغل می گردند.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی