قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

منش اجتماعی آیت‌الله مستجابی دستمایه ای برای تولید جهان حال حاضر است – |

منش اجتماعی آیت‌الله مستجابی دستمایه ای برای تولید جهان حال حاضر است – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان منش اجتماعی آیت‌الله مستجابی دستمایه ای برای تولید جهان حال حاضر است – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرنگار ، مهدی جمالی‌نژاد شامگاه جمعه در مراسم بزرگداشت آیت الله مستجابی که در کاخ موزه چهلستون برگزار شد، اظهار داشت: جهان شهر اصفهان به خود می بالد که گلستان چمن آرا و بوستان عنبرخیزش پیوسته محل رویش درختان و گل‌هایی بوده است که هریک با نقش و بویی زینت افزای این باغ کهن سال بودهاند.

وی اضافه کرد: با استناد به این شرایط کم نبوده‌اند سروقدان تاریخ سازی که آن همه نقش و نگار را یک جا داشته‌اند و از این باب سراسطوره گشته و دلیل افتخار این باغ و آن باغبان شده‌اند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه آیت الله حاج سید مرتضی مستجابی نیز در شمار همان سروقدانی است که جلال و کمال و جمال را یکجا دارند و به جمیع محسنات و کمالات آنان متصف اند، بیان داشت: ایشان به توجه به طی مدارج محشر روحانی، به زیور هنر خطاطی و شاعری آراسته است و نامی مانا در ورزش پهلوانی و منش قهرمانی کشور دارند.

وی اضافه کرد:  استفاده از این همه محسنات است که از ایشان عالمی وارسته، حکیمی شایسته، مبارزی با تجربه، شهروندی جهان دیده، پهلوانی آرسته و کریمی نمونه ساخته است.

 کوشش قریب به یک قرن آیت الله مستجابی دایره‌المعارف تاریخی و پرخاطره است

جمالی نژاد پویش و کوشش قریب به یک قرن این پیر روشن ضمیر و دل آرا را خود دایره‌المعارف تاریخی و پرخاطره  توصیف کرد که یادآور رویدادهایی خطیر و بسی سترگ از این کهن سرزمین است و تاکبد کرد: از نهضت ملی و فداییان اسلام گرفته تا انقلاب شکوهمند اسلامی، به نحوی چهره نورانی این روحانی آیینه تمام نمایی است که می توان سرمایه های معنوی دینی چون آقا سید ابولحسن اصفهانی، آیت الله کاشانی، آیت الله خوانساری، امام موسی صدر و نواب صفوی و بسیار کسان دیگر را در آن به روشنی دید و تداعی نمود.

برای شما نیز جالب است؟  آیا شهید حججی خواب خفتگان را آشفته تر می‌کند؟

وی ادامه داد: این شیوه فردی و این منش اجتماعی کارنامه‌ای بس بلند از این پیر فرزانه و مجاهد فرهیخته ساخته است که می تواند و باید دستمایه و دست نامه‌ای برای تولید جهان حال حاضر باشد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: در این شب رحمت و کرامت کمر همت به تجلیل ابرمردی از مردان این بوم برخواسته ایم که وجود ذی‌جودش کانون عشق، مناعت طبعش بی مانند و کوچه باغهای خاطراتش معطر و با طراوات از باران رحمت است.

وی ادامه داد: با اسم شهردار شهر شهیدان مقام شامخ و رفیع این یگانه مجتهد پهلوان را با اسم سرمایه ای معنوی و نمادین نکو می دارم و امید صادق دارم که این محفل و مجلس انس سرآغازی باشد برای روشن نگه داشتن مشعل تابانی که ایشان در این راه برافروخت.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است مراسم تجلیل از مقام علمی و معنوی عالم و مجتهد برجسته جهان اسلام، آیت الله سید مرتضی مستجابی به همت شهرداری اصفهان در کاخ موزه چهلستون برگزار شد ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است در این مراسم آیت الله مهدوی و رسول زرگرپور استاندار اصفهان از مهمانان ویژه این مراسم هستند.به علاوه از طرف دیگر آیت الله ناصری استاد برجسته اخلاق نیز  در این مراسم حضور داشتند.

امیدواریم این مقاله با عنوان منش اجتماعی آیت‌الله مستجابی دستمایه ای برای تولید جهان حال حاضر است – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی