قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

نتیجا محاصره و تشنگی

نتیجا محاصره و تشنگی

پیرامون فرهنگ مقاومت نوشته ای داریم با اسم نتیجا محاصره و تشنگی. که پیشتر به آن میپردازیم.

بازهم که به طرف رودخانه در حال حرکت بودیم صدایی به گوش بچه‌ها رسید که می‌گفت: «آب آب» به سوی صدا حرکت کردیم با این وجود با احتیاط کامل که نکنه کمین باشد.

گروه فرهنگ مقاومت: مصطفی عرب‌نژاد از رزمندگان لشکر۴۱ ثارالله در خاطره‌ای از نوشیدن دارای اختلاف آب به وسیله یکی از رزمندگان ایرانی در جریان عملیات «والفجر۳» روایت می‌کند:

به نوشته بولتن نیوز، شب عملیات گردان ابوالفضل (ع) مسئولیت محور جناح چپ ثارالله را به عهده داشت. بعد از حرکت به سوی تپه قلاویزان ، مقرر شده بود بچه‌های تخریب باقیمانده محور را پاکسازی کنند.

نزدیک کانال منتهی به محور عملیاتی بودیم که با چند کمین عراقی مواجه شدیم. بعد از درگیری مختصری ودادن چند شهید از کمین عراقی‌ها گذشتیم و به کانال رسیدیم بچه‌های تخریب رفتند که باقیمانده محور پاکسازی شده از قبل را پاک کنند که متوجه شدند محور درز کرده وعراقی‌ها مجدد ان را مین گذاری کرده‌اند با این وجود با استناد به نزدیک شدن به لحظه شروع عملیات، با این شرایط بچه‌های تخریب شروع به پاکسازی کردند.

سکوت در محاصره عراقی‌ها

در نیمه کار بودند که عملیات اآغاز شد و دوستان موفق به باز کردن محور نشدند و با روشن شدن هوا دیگر امکان برگشت هم برایمان مقدور نبود چون عراقی‌ها در سنگرهای کمین‌شان حضور داشتند. در حقیقت ما در محاصره قرار داشتیم که به دستور فرمانده گردان که شهید رضا عباس‌زاده اسم داشت  تمامی گردان مجبور به ماندن در کانال و حفظ سکوت شدیم تا عراقی‌ها متوجه حضور ما نشوند. یک روز گرم و داغ تابستان را بدون آذوقه و اب کافی در محاصره گذراندیم.از بعداز ظهر به بعد تشنگی توان بچه‌ها را بریده بود با این وجود مجبور به مقاومت بودیم.

برای شما نیز جالب است؟  گرامیداشت شهید ابراهیمی در سالروز تولدش - |

ترس از نوشیدن آب

 شب لحظه به دستور فرماندهی گردان به توجه به بی رمقی ناشی از تشنگی زیاد به طرف رودخانه گاوی حرکت کردیم. در بین راه ازچند قمقمه شهدای شب قبلی چندین نفر با کمی اب لب‌های خودشان را خیس کردند. بازهم که به طرف رودخانه در حال حرکت بودیم صدایی به گوش بچه‌ها رسید که می‌گفت: «آب آب» به سوی صدا حرکت کردیم با این وجود با احتیاط کامل که نکنه کمین باشد.

بعد از کمی جلو رفتن بچه‌ها یک بیست لیتری آب را مشاهده کردند. باز هم به دستور فرمانده یکی از بچه‌ها برای چک کردن آب مبنی بر مسموم نبودن کمی از آن را نوشید تا در صورت سمی بودن بقیه بچه‌ها مسموم نشوند. بعد از چند لحظه‌ایی که اطمینان حاصل شد تمامی گردان با نوشیدن مقدار کمی از این اب نشاطی از نو یافتند تا قادر باشند خود را به  عقبه منطقه برسانند.

همراه همیشگی مبارز بلاگ باشید و این وبلاگ را به دوستان خود معرفی نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی