قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

نگاه ما به تولید فرهنگی و نسبت ما با مخاطب باید تغییر کند – |

نگاه ما به تولید فرهنگی و نسبت ما با مخاطب باید تغییر کند – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان نگاه ما به تولید فرهنگی و نسبت ما با مخاطب باید تغییر کند – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته .، عباس خامه‌یار، معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار با مسئولت دفتر بررسی ها جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به خاطره دیدارش با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در برنامه‌هایی مانند جشنواره عمار که یکی از فعالیت‌های دفتر بررسی ها است، باید نگاه فراگیری داشته باشیم و به چگونگی مخاطب و خطابمان درمقایسه با ایشان توجه بیشتری کنیم.

وی تصریح کرد: نگاه ما هم در تولید و هم درمقایسه با مخاطب باید عوض شود، مخاطب زمانی جذب می‌شود که گفتمان و خطاب متناسب با ایشان عوض شود. جشنواره‌ای مانند عمار پیشرفت فراوانی کرده با این وجود طرف مقابل ما با موج سنگین و ساختارشکنی مواجه هستیم، بدین جهت، فعالیت ما ناچیز است و نمی‌توانیم به روش خوب تأثیرگذار باشیم.

خامه‌یار با بیان اینکه نیاز به تجدیدنظر در گفتمان و شیوه عملکردمان داریم، اظهار داشت: به توجه به داشتن اندوخته‌ها، انگیزه‌های بالا، خلاقیت‌های فراوان، اعتقادات قوی و تلاش بزرگی که در جبهه فرهنگی انقلاب داریم باز هم نتوانسته ایم آنچنان که باید و ممکن است موفق باشیم.

معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکید کرد: ما به نگاهی مثل نگاه سیدحسن نصرالله درمقایسه با فعالیتهای فرهنگی در لبنان نیاز داریم، چرا که الان بخشی از فعالیت ما ایراد دارد که در محیط محدود و مخصوصی محصور شده‌ایم، پیرامون چنین موضوعی باید فکر و آسیب‌شناسی درست کنیم.

برای شما نیز جالب است؟  برپایی مراسم تجلیل از خانواده شهید رزاقی در تهران - |

رایزن فرهنگی پیشین ایران در کویت در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی ایران در کشور های دیگر یادآور شد: در تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی در محیط بین‌الملل به ثبت نگاه‌های بیرونی به امام و انقلاب باید توجه کنیم.

وی ادامه داد: در شرایطی سنگینی که در عده ای کشورها درمقایسه با فعالیت‌های فرهنگی ما می باشد، ظرفیت‌های بیرونی بی‌سابقه‌ای داریم که باید به آنها پرداخته شود.

خامه‌یار خاطرنشان کرد: مدتی قبل در نشست‌ای می‌گفتند به دلیل فعالیت تکفیری‌ها و داعش، چین، رابطه خود را با عربستان سعودی قطع کرده و علاقه دارد گروه های اسلامی در این کشور از الگوی ایران سود ببرند. بنابرین در این فضایی که به دلیل وجود تکفیری‌ها بوجود آمده، ما باید بتوانیم اسلام و انقلاب را به روش درست معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: این کار در شکل هنر و سینما که جهان و منطقه در این عرصه ما را قبول دارند و در مقابل ما کرنش می کنند، ساده تر امکان دارد.

معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد: الان، شخصیتی مثل ترامپ در امریکا روی کار است، از جهت دیگر، تروریستهای داعشی هم حضور دارند، با اینحال این لحظه محدود است و ما می بایست از این فرصت چند ساله‌ای می باشد، حداکثر استفاده را برای معرفی انقلاب اسلامی انجام دهیم.

در این نشست فعالیت های دفتر بررسی ها جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی(راه) اعم از فعالیت‌های تدوین و گردآوری تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از نمونه تدوین و گردآوری تاریخ شفاهی شهدای انقلاب و فعالان پشت جبهه، تاریخ شفاهی گوهرشاد، اجرا جشنواره مردمی فیلم عمار، جشنواره شعر و موسیقی ضد استکباری طبس، جشنواره بازی، تولید کارهای مستند، داستانی و نماهنگ، نشریه راه و… تشریح شد و برای هم کاری بین دفتر بررسی ها جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و رایزنی های فرهنگی تبادل نظر صورت گرفت.

برای شما نیز جالب است؟  گفت‌وگو با همسر شهید مدافع حرم «اصغر فلاح‌پیشه»/ ۳ برنامه ریزی شده است اتفاقی بیفتد!/ وسایلش که آمد قطع امید کردیم

امیدواریم این نوشته با عنوان نگاه ما به تولید فرهنگی و نسبت ما با مخاطب باید تغییر کند – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی