قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

هنوز نتوانستیم موضوعات جنگ را به روش منسجم تجمیع کنیم – |

هنوز نتوانستیم موضوعات جنگ را به روش منسجم تجمیع کنیم – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان هنوز نتوانستیم موضوعات جنگ را به روش منسجم تجمیع کنیم – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، سردار محمد علیپور قبل از ظهر امروز در نشست ستاد حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان با تسلیت رحلت امام راحل و قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: حضرت امام با قیام و حرکت خود یک حرکت نوین را به مدیریت دنیا و نگاهی دیگر به نوع حکومت، خودباوری و دیگر باوری در دنیا معرفی داد.

وی اضافه کرد: کسی باور نمی کرد که یک روحانی بتواند با دست خالی بر ابرقدرت منطقه ای فائق بیاید و حرکت خودجوش امام هنوز هم بعد از ۴۰ سال پرشور و نه در سطح منطقه حتی دنیا خودنمایی کند و هیچ چیزی برای مقابله آن معرفی نشده است.

علیپور با اشاره به اینکه این تفکر در همه کشورهای دنیا به ویژه برای مستضعفان خود نمایی می کند، گفت: توطئه های متفاوتی در سطح منطقه ایجاد و درگیری های وسیع سخت افزاری و نرم افزاری نیز برنامه ریزی شد با این وجود ملت در بیشتر مواقع هوشیار ایران یکی بعد از دیگری توطئه ها را خنثی کردند.

مدیرکل حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان گفت: ابرقدرتی به اسم آمریکا که با کوچکترین پیامی دلیل کودتا و تغییر در سطح حکومت ها می شد امروز پشت کشورهای دیگر پنهان شده و با آن ید بیضاء ابرقدرتی خود وارد میدان نمی شود. اگر امروز عزت، قدرت و یا حرفی برای گفتن در دنیا داریم؛ اگر امروز ایران را با اسم یک کشور اثرگذار در موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی می دانند جز به برکت امام، خدمات رسانی مردم و خون شهدا محقق نشده است.

برای شما نیز جالب است؟  فاجعه سردشت سند رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر است - |

علیپور اظهار کرد: شورای هماهنگی حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان هفت کمیته دارد که دانشگاه ها، راهیان نور، نیروهای مسلح و فرهنگی از آن جمله هستند. در طول تاریخ سابقه ندارد که ایران درگیر یک جنگ هشت ساله باشد؛ در طول تاریخ نداریم که محل و مرکزیت جنگ را یک عده فرزندانی که هیچ دوره نظامی ـ پادگانی نگذرانده باشند را به دست بگیرند و امروز طلایه دار حرکت های نظامی در سطح دنیا هستند.

وی عنوان کرد: در سال قبلی و سال ۹۴ در استان خوزستان برای دفاع مقدس دو کار بزرگ را شروع کردیم که یکی ایجاد باغ موزه در شأن این استان و حتی ملت ایران باشد (واگذاری زمین انجام و طراح ملی نیز انتخاب شده است) و دیگری نیز دانشنامه دفاع مقدس است. در سال جاری کل دیزاین باغ موزه به اتمام رسیده که طراح نیز در نشست این چنینی گزارش کار معرفی میکند.

مدیرکل حفظ کارهای و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان اضافه کرد: بعد از این همه سالی که از جنگ می  گذرد هنوز نتوانستیم موضوعات جنگ را به روش دانشگاهی و یا منسجم در این استان تجمیع کنیم. امروز بالاتر از دو هزار و ۵۰۰ مدخل پیرامون دفاع مقدس در خوزستان احصا و بحث مقالات را در نیمه دوم سال جاری شروع می کنیم. سوسنگرد، خرمشهر و آبادان را با اسم پایلوت انتخاب کردیم تا گفتگو با رزمندگان و تجمیع تاریخ شفاهی را انجام بدهیم. فرصت تاریخ شفاهی خیلی کم است چون مردم یا دیگر در جمع ما نیستند و یا اینکه سن آنها بالا رفته و حوصله ای ندارند.

برای شما نیز جالب است؟  داعش به چه نحو در ۶ ماه نیمی از قلمرو خود در سوریه را از دست داد

علیپور با اشاره به اینکه بین هشت تا ۹ شهر خوزستان مورد تهاجم شدید و یا مورد تصرف دشمن قرار گرفته است، یادآور شد: برای اینکه بتوانیم این کارهای را تجمیع کنیم باید فضایی تحت مرکز فرهنگی دفاع مقدس ممکن کنیم. با جلسات متعددی که با دانشگاه شهید چمران، آموزش و پرورش، استانداری، امور بانوان و غیره داشتیم هماهنگی، هم افزایی و همدلی برای تدوین و تبیین کارهای دفاع مقدس بوجود آمده است.

وی با بیان اینکه منطقه بریم در آبادان در آتی به یکی از جاهای مهم کارهای مهم دفاع مقدس مبدل می شود، گفت: این منطقه ۶۰ خانه در ۳۰ هکتار زمین که کوچکترین دستکاری در آن نشده و در جستجوی ماندگار کردن آنها هستیم. بالای ۱۶۰ کارهای دفاع مقدس از جهاد کشاورزی مجلد شده که برای هفته دولت و نقش دولت با اسم استان خوزستان با بیشترین نقش دولت در این عرصه معرفی می کنیم.

امیدواریم این نوشته با عنوان هنوز نتوانستیم موضوعات جنگ را به روش منسجم تجمیع کنیم – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی