قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

پارتی های خیابانی پارک قیطریه تهران در پایین چراغ روشن نظارت مسئولین+ عکس ها

پارتی های خیابانی پارک قیطریه تهران در پایین چراغ روشن نظارت مسئولین+ عکس ها

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

پارک قیطریه پارکی در شمال شهر تهران، یکی از پارک های بزرگ و شلوغ این شهر است که در شب های تابستان بر شلوغی همیشگی اش نیز اضافه می شود. همراه با خانواده هایی که برای گذراندن چند ساعتی در محیط خرم این پارک اتراق می کنند حضور جوانان بیست و چند ساله بیشتر به چشم می خورد. 


در قسمتی تاریک از این پارک چند آلاچیق بزرگ می باشد که در ساعات پایانی شب جوانانی با سازها و آلات موسیقی مختلف به خواندن و نواختن سرگرم می شوند. اگر در نیمه های شب به این پارک بروید با جماعتی از زن و مرد رو برو می شوید که به اشتراک انبوه دود سیگار و صدای همخوانی زنان و مردان به بزم و پایکوبی مشغولند. آن هم نه در منازل شخصیشان و در حریم خصوصیشان که در یک مکان عمومی و پارکی پر رفت و آمد مانند پارک قیطریه تهران. آلاچیق هایی که محلی برای استراحت و تفرجگاه های خانوادگی مقرر کرده شده بودند اکنون محلی برای دختر و پسرهایی با تیپ هایی ویژه مبدل شده اند. صدای ترغیب و سوت زمانی توجه را به یکی از این آلاچیق ها جلب می کند که در تاریکی مطلق آن که تنها با قرمزی سیگارهای افروخته روشن شده، دختر جوانی در حال خواندن آوازی است و پسران جوانی نیز برایش می نوازند. کمی آن طرف تر از این آلاچیق ها مسئله جالب تر هم می شود. جمعیت از پایین آلاچیق های بزرگ و تاریک به سوی حلقه کوچکی که به مرور لحظه بزرگتر می شود، می روند. این جا هم چند جوان برای خود بزمی راه انداخته اند. کمی شلوغ تر که می شود به اشتراک حلقه ای از تلفن های همراهی که در حال ضبط صحنه های ناب هستند دختران جوانی با درآوردن روسری خود و تکان دادن آنها به چند پسری که در حال رقصیدن هستند اضافه میشوند و حلقه بزرگتری را تشکیل می دهند. جمعیتی برابر با ۵۰ نفر حلقه زده اند و همگی نظاره گر رقص پسران و دخترانی که کشف حجاب کرده اند، هستند.

اکنون به مرور لحظه این به یک رسم چند ساله در پارک قیطریه مبدل شده است. آلاچیق هایی در قسمت تاریک پارک، محل تجمع دخترها و پسرهایی هستند که تا نیمه های شب می خوانند، می نوازند و می رقصند. گویی پارتی های شبانه شان را اکنون به کف خیابان و پارک آورده اند و با هنجارشکنی های خود پارتی های خیابانی را در نیمه شب های پارک قیطریه به راه انداخته اند. هنجارشکنی هایی که هرگز متناسب با سنت و فرهنگ ایرانی اسلامی و خانواده های اصیل آن نیست. 

نشاط و شادابی حق مردم است و کسی نمی تواند آن را از مردم سلب کند. با اینحال نشاط و شادابی با اقدام های هنجارشکنانه، ضد دینی و مروج فساد و فحشا اختلاف دارد. از این دست اعمال جز ترویج و عادی سازی فساد و فحشا در سطح جامعه و پایمال کردن آنچه که هزارن هزار جوان این فاصله و بوم برای آن خون داده اند یعنی استقلال فکری و فرهنگی و استقرار ارزش های اسلامی، آورده ای ندارد. لذا مدیران ذیربط باید پاسخگو باشند که آیا از این دست هنجارشکنی ها و ساختار شکنی ها آن هم در معابر عمومی آگاه هستند یا نه؟ اگر مطلع هستند و در مقابل آن اقدامی نکرده اند که باید بازخواست شوند و اگر مطلع نیستند که خود عذر بدتر از گناه بوده و خوب است که ترک مسئولیت کنند.

برای شما نیز جالب است؟  فراخوان پرویز پرستویی برای گرامیداشت خاطره شهدای ایرباس ۶۵۵ - |


‌‌


پارتی های خیابانی پارک قیطریه  تهران در زیر چراغ روشن نظارت مسئولین+ تصاویر


پارتی های خیابانی پارک قیطریه  تهران در زیر چراغ روشن نظارت مسئولین+ تصاویر

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی