قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

پناهیان در مراسم بزرگداشت شهید حججی مطرح کرد آیا سیاستمداران ما اندازه شهید حججی ٢٠ ساله احساس تکلیف می‌کنند؟/ افتخار نماینده عمامه‌به‌سر تصویب قانون ۵٠ سال پیش فرانسه است

پناهیان در مراسم بزرگداشت شهید حججی مطرح کرد آیا سیاستمداران ما اندازه شهید حججی ٢٠ ساله احساس تکلیف می‌کنند؟/ افتخار نماینده عمامه‌به‌سر تصویب قانون ۵٠ سال پیش فرانسه است

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محسن حججی امروز در حسینیه فاطمه الزهرا(س) با حضور خانواده این شهید، سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی مدیرعامل دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام سید‌مصطفی حسینی(خامنه‌ای) فرزند مقام معظم رهبری، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی، اقلیت‌های دینی و اقشار مختلف مردم شروع شد.

در این مراسم حاضران در نشست برای تبریک و تسلیت خدمت خانواده شهید حججی رفتند و اشک می‌ریختند با اینحال مادر و همسر آرامش قلبی‌شان به روشنی حس می‌شد.

وقتی که مداح در رثای مصائب اهل بیت در روز کربلا اشعاری را خواند آنجا که به شهادت ابا عبدالله رسید این دو زن آرام اشک هایشان از گوشه چشم جاری شد.

حجت‌الاسلام پناهیان در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: شهید حی است و حضورش در جامعه قطعی است. به ایشان گفتند شهید چون بیننده است.به علاوه از طرف دیگر شهید حجت و دلیل و تمام‌کننده است برای اثبات حقانیت اسلام.

پناهیان گفت: شهید مشاعر انسان را باز می‌کند نه اینکه احساسات را به غلیان بیاندازد.
اگر شهید نتوانست کسی را روشن کند یعنی آن فرد صم بکم هست و هیچ چیز ایشان را بیدار نخواهد کرد. به علاوه از طرف دیگر اگر کسی شهید را مسخره کند هر پیامبری بیاید و ایشان را به بهشت و جهنم هم ببرند باز مسخره خواهد نمود.

پناهیان ادامه داد: اصلاً جای جدل و بحث هست که شهید مدافع حرم برای امنیت کشور به سوریه می‌رود؟ شهید حججی خود بیان می کند من این راه را انتخاب کردم. شهید کوتاه‌کننده مسیر رسیدن به سعادت است.

برای شما نیز جالب است؟  چندین عدد از عضو های شورای عالی ایثارگران با مدیرعامل کمیسیون اصل نود مجلس دیدار کردند

وی با انتقاد از عده ای نمایندگان مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی باید قوانینی که جامعه ما را به جهان غرب نزدیک می‌کند ملغی کند نه اینکه نماینده عمامه به سر بگوید قانونی از فرانسه آوردم و اینقدر اصرار کردم تا تصویب شد. قانون های منسوخ ۵٠ سال پیش را آوردید و اصرار کردید شورای نگهبان بپذیرد؟! ما امت شهید‌‌ هستیم و خودمان باید الگو باشیم.

پناهیان با اشاره به پرورش شهید حججی در خانواده‌ای از علما گفت: من از جوان‌ها تقاضا می‌کنم زندگی شهید حججی را مرور کنید. بعد از شهادت عده ای از اقوامشان با من رابطه دریافت کردند. نه نفر از اقوام نزدیکشان از علمای بزرگ هستند. به علاوه از طرف دیگر شهید حججی باطن داشت. اهل اردوی جهادی و رسیدن به فقرا بود. بگو شما با اسم یک جوان ٢٠ ساله چرا اینقدر احساس تکلیف می‌کردی؟ آیا سیاست‌مداران ما اندازه تو احساس تکلیف می‌کنند؟

وی گفت: شهید حججی از اول شهید حججی بود. وقتی زندگی‌نامه‌اش بیرون بیاید تازه معلوم می‌شود چرا چشم‌های پر نفوذش اینقدر دلها را حریق زد. شهدای مدافع حرم واقعاً خاطرات عجیبی دارند. پدیده‌هایی باورنکردنی‌تر از دوران دفاع مقدس، ان هم در این لحظه. اینقدر هوشمندی و دقت؟

این کارشناس امور دینی بابیان اینکه شهید حججی از کارش آگاهی کامل داشت، گفت: شهید حججی می‌دید کجا می‌رود اگر نه با فرزندش آنگونه خداحافظی نمی‌کرد. بسیاری از شهدا در شب قدر دیدند جایگاهشان کجاست. شهدای ما قابل مقایسه با شهدای کربلا نیستند با اینحال چه شهدای دلنشینی هستند. دلم می‌خواهد با مادر محسن صحبت کنم که به چه نحو ایشان را تربیت کردید؟ اگر لقمه حرام داده بودید این‌گونه نمی‌شد. از پدرش بپرسند به چه نحو پول در می‌آوردی و به همه تاکسی دارها بگویند.

برای شما نیز جالب است؟  بازخوانی «نامه‌های فهیمه»/ زوجی که عشق را در جنگ معنا کردند - |

انتهای پیغام/
 

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی