قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

پیشروی نیروهای کُرد در شهر رقه با بمب‌های فسفری

پیشروی نیروهای کُرد در شهر رقه با بمب‌های فسفری

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

تازه ترین تفاوت میدانی از حومه شهر رقه حاکیست، نیروهای دموکراتیک کرد توانستند با عقب راندن عنصر های تروریستی داعش، پایگاه « لشکر ۱۷ و کارخانه قند» را به تصرف خود در بیاروند. جاهای پاکسازی شده در یک کیلومتری شمال و شمال شرق شهر رقه بنا شده اند.


عملیات در محله های شرقی شهر رقه، پایتخت خود خوانده گروه تروریستی داعش ادامه دارد و به توجه به تله های انفجاری و بمب های کار قرار داده شده، نیروهای کرد موفق شدند محله المشلب را به کنترل خود درآورند.


**برای مشاهده جزئیات بیشتر و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**در همین محور نیروهای کرد توانستند یک خودروی انتحاری را قبل از رسیدن به مواضع خودی منهدم کنند. شب قبلی نیروهای کرد به علاوه از طرف دیگر توانستند از محور غربی شهر وارد محله « صباحیه» شوند. درگیری ها در این محله بازهم ادامه دارد.


به نوشته مشرق عملیات نیروهای کرد در محله های شرقی و غربی شهر رقه با خدمات رسانی جنگنده های آمریکایی در حال انجام است. شب قبلی جنگنده های آمریکایی به بهانه خدمات رسانی از نیروهای کرد و مبارزه با عنصر های تروریستی داعش، جاهای مسکونی را در محله های « مشلب، رمیله، و حاره البدو» با بمب های ممنوعه از نوع « فسفر سفید» هدف قرار دادند و تا اینجای کار آماری از  کشته شدگان در معرض نیست.


 


عملیات در جنوب غرب شهر رقه ادامه دارد و نیروهای کرد بعد از درگیری های سنگین توانستند روستاهای « ابوعاصی و مشیرفه» را بهمراه سیلوهای گندم در شمال شرق شهر الطبقه تصرف کنند. نیروهای کرد با پاکسازی جاهای شرقی و شمالی شهر الطبقه درصدد هستند تروریست ها را در محور شهر محاصره کنند و مانع از فرار آنان به سمن جاهای جنوبی شوند.

برای شما نیز جالب است؟  «حریق به اختیار» باری به هر جهت رفتن نیست - |


به نوشته مشرق، نیروهای دموکراتیک کرد بعد از ۴ مرحله عملیات، بامداد چهارشنبه موفق شدند با خدمات رسانی جنگنده های آمریکایی از محور شرقی و غربی وارد شهر رقه شوند. 


منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی