قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

کاروان امدادی سازمان ملل در راه شهر النشابیه

کاروان امدادی سازمان ملل در راه شهر النشابیه

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

منابع خبری اگاه با پخش عکس هایی مطرح کردند یک کاروان امدادی در دست به سازمان ملل در حال اعزام به شهر «النشابیه» واقع در شرق دمشق پایتخت سوریه است.

کنترل این شهر در دست نیروهای تروریست ارتش آزاد سوریه و گروه‌های تروریست وابسته به ارتش آزاد قرار دارد.

این کاروان که شامل ۱۷ کامیون مواد غذایی و دارویی است به وسیله سازمان ملل متحد و هلال احمر تکمیل و به سوی این شهر ارسال می‌شود.

  


با اینحال مسئله جالب توجه این است که این کاروان در حال عبور از اردوگاه «الوافدین» است که در این اردوگاه نیز تعداد فراوانی از آوارگان سوری که ناگزیر از جنگ برای یافتن مامنی مورد اطمینان به سوی این اردوگاه پناه آورده‌اند است.


کاروان امدادی سازمان ملل در راه شهر النشابیه


ضروری به ذکر است که در مذاکرات واپسین در «آستانه» طرف‌های حاضر در مذاکره ضمن دستیابی به توافق بر سر جاهای کاهش تنش دو طرف متعهد شدند تا مانع کمک رسانی به مردم غیرنظامی و دسترسی راحت نهادهای بین‌المللی برای رساندن کمک‌های بشردوستانه دارویی و غذایی را ممکن آورند.


کاروان امدادی سازمان ملل در راه شهر النشابیه


پیش‌تر آمریکا، عربستان، انگلیس، فرانسه و عده ای دیگر از کشور‌ها از شورای امنیت خواسته بودند تا اعمال ضروری را برای تضمین رساندن کمک‌های بشر دوستانه به میلیون‌ها سوری در سایه کاهش درگیری‌ها و خشونت‌ها در این کشور اتخاذ کند.

این نامه که به امضای رؤسای ۱۴ هیات دیپلماتیک در ژنو رسیده نگرانی‌های بسیاری را درمقایسه با اجرای ۷ قطعنامه شورای امنیت در خصوص معرفی کمک‌های بشر دوستانه به سوریه برانگیخته است.

برای شما نیز جالب است؟  مردی که در هاله‌ای از غبار ایستاد/ اختلاف‌ها و مشابهت‌های دو روایت - |

 «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل نیز مطرح کرده بود تعداد افرادی که در سوریه به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند به ۱۳. ۵ میلیون تن رسیده‌ و در چنین شرایطی ست که که بحران انسانی در بیشتر نقاط این کشور ادامه دارد و هنوز درگیری‌ها در این کشور باعث می‌شود که در جستجوی نبود خدمات بهداشتی و درمانی، غذا و آب آشامیدنی، غیرنظامیان در سوریه جان خود را از دست بدهند.


کاروان امدادی سازمان ملل در راه شهر النشابیه


دبیرکل سازمان ملل پیشتر ضمن استقبال از تلاش‌های مستمر و بی‌وقفه دو طرف ضامن در مذاکرات آستانه به توجه به مساله‌ها و مشکلات متعدد، ‌ از تمامی طرف‌ها در سوریه خواست فورا به محاصره غیرنظامیان انتهای دهند تا کمک‌های بشردوستانه بدون سخت به دست نیازمندان برسند و نیز آزادی رفت‌و آمد این محاصره‌شدگان را ضمانت کنند.

با اینحال سابقه نهادهای بین‌المللی در سوریه که به بهانه کمک رسانی به مردم غیرنظامی در منطقه حضور یافته‌اند چندان پاک نبوده است. برای نمونه کلاه سفید‌ها که با اسم یک نیروی بین المللی حقوق بشری در سوریه به اصطلاح اقدام به امداد رسانی به غیرنظامیان می‌کرد با افشای اسناد و عکس ها معلوم شد که در حقیقت این نهاد در راستای امداد رسانی به گروه‌های تروریست‌ و معارض دولت سوریه هستند و از اختیارات خود در راه خدمات رسانی از این گروه‌ها سود می‌برند.

اکنون بیم این می‌رود که با استناد به موضع سازمان ملل علیه دولت سوریه که مواضعی همپای ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی است در شکل کاروان‌های امدادی کمک‌های نظامی به عنصر های تروریست در سوریه ارسال شود. ­­­

برای شما نیز جالب است؟  در جستجوی ردی از تظاهر


منبع: پایگاه دیدبان

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی