قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

کدام دیپلماسی کار خون شهید نصیری‌ها را انجام می‌دهد؟/ ما در عراق، سرباز بی‌ادعای ملت عراق هستیم/حشدالشعبی شجره طیبه و ابومهدی شهید زنده است

کدام دیپلماسی کار خون شهید نصیری‌ها را انجام می‌دهد؟/ ما در عراق، سرباز بی‌ادعای ملت عراق هستیم/حشدالشعبی شجره طیبه و ابومهدی شهید زنده است

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته خبرنگار گروه حماسه و مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دقایقی قبل در مراسم اربعین سردار نصیری حضور یافت و طی سخنانی اظهار داشت: این مجلس دو شانیت دارد، اول پاسداشت شخصیت شهید و وجه دوم مرتبط به آن چیزی است که این شهید در راهش شهید شد.

سردار سلیمانی ادامه داد: شهید نصیری از بدو تاسیس تا تجهیز و جهاد و شهادت همراه با سپاه بدر عراق بود و این یعنی وفاداری، با این وجود این تلاشها را بصورت گمنام انجام می‌داد و از اولیا الهی بود و در جامعه ما مخفی بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اعمال دیپلماسی خیلی اعمال خوبی است و از آن استفاده می‌کنیم با اینحال عده ای گره‌ها و حل مشکلات تنها با دیپلماسی حل نمی‌شود و اتفاقات دیگری است که از همه رفتارهای دیپلماسی عبور می‌کند و پیوندها ایجاد و یخ‌ها را آب می‌کند و خون شهید نصیری از این موارد است.

وی تاکید کرد: کدام دیپلماسی می‌تواند کار خون شهید نصیری و تقوی و همدانی و صدها شهید دفاع را انجام دهد؟

سردار سلیمانی اظهار داشت: پدیده سیاه و شومی به اسم داعش، فکری بسیار خطرناک است که خسارت بزرگی به عالم اسلام زد و جهان اسلام غیر از خسارت های ابتدایی اش در دوره خوارج حادثه ای به این تلخی که حریق در خانواده اسلام بوجود بیاورد و این حجم خسارت به خود ندیده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه تقدیر این بود شهید تقوی اولین سردار ایرانی در عراق باشد و بعد از ایشان سرداری با همان خصوصیت یعنی سردار نصیری هم به شهادت برسد، یادآور شد: ایشان در دفاع مقدس مانند یک پدر و برادر مهربان در لشکر بدر خدمات رسانی می‌کرد؛ همان جوانانی که از دست صدام فرار کردند، این لشکر شجره طیبه ای شد که موفقیت های دیگری برای عراق ارمغان آورد.

برای شما نیز جالب است؟  واکنش قالیباف به تصویب تحریم‌های تازه آمریکا

وی گفت: برخی از برادران عراقی ما از روی ادب و محبت و از سر لطف خود را سرباز مقام معظم رهبری معرفی می‌کنند؛کاری که فرزندان ملت ایران در خدمت به مردم عراق کردند، سربازی پایین بیرق فرماندهان عراق آن هم بدون ادعا بود، سردار تقوی فرمانده بود با اینحال برای اینکه فرهنگی را صادر کند یک سرباز جلودار بود، کجای دنیا یک ژنرال تفنگ دست می‌گیرد و جلوی سربازان می‌جنگد؟ این فرصت طلبی نیست. خدمت و وفای صادقانه است؛ مهندس ابومهدی که شهید زنده است با ۴٠ سال مبارزه موفق شد انبارهای تسلیحاتی ایران را در دست خود بگیرد؛ جمهوری اسلامی مانند امریکا نبود که پول عراق را بگیرد با اینحال وقت ضرورت اسلحه ندهد؛ به محض اینکه در ابتدا وزیر عراق درخواست کرد ایران جنگنده های سوخو ٢۴ عراقی را برایشان فرستاد، وزارت دفاع کشورمان سه‌شیفته کار کرد و برای حشد الشعبی و ارتش عراق سلاح تولید .ما با افتخار سرباز ابومهدی هستیم و این جبهه را حق می‌دانیم و سربازی در آن افتخار است.

سردار سلیمانی اضافه کرد: من می خواهم عوامل پیروزی در موصل را بر شمارم: اولا بدانیم پدیده داعش و پدیده تکفیر به شکل عام در تاریخ جهان در نوع جنایت کم مانند بوده که فکر نمی‌کنم هیچ کدام از نشریهها آن را پخش کنند چرا که قلب و چشمی تحمل دیدن آن را ندارند؛ اینکه بیش از دوهزار زن را دست به دست بین خود فروختند بدون اینکه حدود شرعی را بدانند، شما یک نمونه طفلی را دیدید که با خنده و تفریح سر بریدند. در دیاله کودکی را از مادر دریافت کردند روی حریق سرخ کردند و لای پلو گذاشتند و برای مادر فرستادند،این در تاریخ نایاب است، چگونه برای ریزگردها نشست اضطراری می‌گذاریم با اینحال برای این خوارج که از خوارج هم بدترند نشست نمی‌گذاریم؟

برای شما نیز جالب است؟  کلنا عباسک با زینب(س) من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می ‌رود+تصویر

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز حضور در جشن ملت عراق حق همه ملت های جهان است و پیروزی همه بشریت شمرده می‌شود، گفت: ملت عراق و سوریه حق بزرگی سر مردم دنیا دارند. این پیروزی برخاسته از یک مرد در یک خانه محقر است یعنی آیت‌الله سیستانی، این فقیه حکیم و موقعیت شناس در موارد متعددی کشور عراق را نجات داد، در لحظه اشغال و موقع نوشتن قانون بنیادی، شکل گیری دولت ها، در محبت به کردها، ایشان عبای خود را پدرانه گشود و ملت عراق را در آن جای داد این مرجع نه تنها حامی شیعه بود حتی حامی تک تک مردم عراق است.

وی تاکید کرد: این حکیم به موقع به پا خاسته، جوانان عراق را به خروش وادار کرد و اثر فتوای ایشان گروه های حشد الشعبی را ایجاد کرد، خون جوانان شیعه برای نجات جوانان اهل سنت روی زمین ریخت که ارزشمند است و نشان داد این ملت را کسی نمی تواند از هم تفکیک کند، کار جوانان عراقی در خدمات رسانی از مردم خود بی مانند بود که همه اینها تاثیر فتوای آیت الله سیستانی بود، گروه‌های مختلف حشد الشعبی پایین بیرق مرجعیت جمع شدند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری خواستند جمهوری اسلامی بدون چشمداشت همه قابلیت ها خود را در دست نیروهای مسلح عراق قرار دهد؛ حشد یک شجره طیبه بزرگ است و نقشش در پیروزهای عراق بی بدیل است، حشد یک امر واجب و ضروری برای ملت عراق بود که برای در بیشتر مواقع نگاه های توطئه امیز را در عراق خنثی کرد‌، درواقع حشد یک ارتش توانمند بزرگ و عامل دیگر پیروزی ارتش و دیگر نیروهای مسلح عراق است.

برای شما نیز جالب است؟  اجرای کارهای نوین در عرصه دفاع مقدس و راهیان نور مدنظر باشد - |

وی ادامه داد: فرماندهان لشکرهای فراوانی در عراق در جلوی صفوف رزمندگان خود به شهادت رسیدند بدین خاطر آنها یک ارتش توانمند و لایق هستند، عامل چهارم دولت و پارلمان عراق است؛ نمی‌توان تاثیر شخصیت ها را ندید مانند دکتر عبادی یا شیخ عامری که شهید زنده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه حزب الله لبنان نیز آزمایشات خود را به حشد الشعبی آموخت و جا دارد من دست سید بزرگوار حسن نصرالله را ببوسم، اضافه کرد: ملت ایران با اهدا بهترین فرزندان و سرداران خود با خدمات رسانی های به موقع موفق شد سهمی در این پیروزی داشته باشد و از این بابت سربلند است و سند آن شهید تقوی و نصیری و صدها شهید دیگر در سوریه و عراق هستند. نویسندگان و هنرمندان کشور ما به جای پرداختن به چیزهای کوچک و ترویج مسائلی که جامعه را به ناکجا آباد سوق می‌دهد به این صحنه بیایند. امروز جان ناقابل ما برای انقلاب و شهدای این ملت ناقابل است؛ می بایست از خدا بخواهیم عاقبت بخیر و شهید این راه شویم و صداقت خود را اثبات کنیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه پارلمان عراق چه در تاسیس حشد الشعبی چه خدمات رسانی از دولت و حضور نماینده ها در میدان نقش داشت، تصریح کرد: امروز همه ملت عراق با هم متحد شدند و فهمیدند خودشان باید امورشان را در دست بگیرند.
 

انتهای پیغام/

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی