قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

یک سنگ قبر نشان دهید از آنهایی که سال ٨٨ فریاد زدند «جانم فدای ایران»

یک سنگ قبر نشان دهید از آنهایی که سال ٨٨ فریاد زدند «جانم فدای ایران»

پیرامون فرهنگ مقاومت و حماسه در خبرها آمده است که

به نوشته گروه حماسه و مقاومت گروه مقاومت، همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم با حضور چندین عدد از خانواده شهدا و علی باقری کنی در دانشگاه جامع علمی کردی برگزار شد.
در این مراسم خانواده شهیدان سید احسان میرسیار، مهدی قاضی خانی، حسن نعیمی، میثم نجفی، حسن تعمیمی، مهدی حیدری، رحمان حیدری، حسین سلطانی، سید ضیاء نادری، سید رضا حسینی، محمد علی خاوری نیز حاضر بودند.

حجت الاسلام رمضانی نماینده نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی گفت: مدتی قبل یکی از دانشجوها آمد گفت حاج آقا من متولد سال ۶٧ هستم. کاری داشت. پرسیدم تا اکنون کجا بودی؟ گفت در خان طومان موج مرا گرفت و شش ماه بستری بودم. کادر نیروی انتظامی بود، کلیپی نشانم داد که بسیار تاثیر گذار بود. جوان پرسید حاج آقا این روحانی که در کلیپ هست را می‌شناسی؟ گفتم نه. گفت ایشان وصیت کرد تا وقتی شهید نشده راضی نیست آن رو پخش کنیم که دو روز قبل از شهادتش ضبط شد.

این روحانی شهید تعریف می کرد: همه دوستانم شهید شدند با اینحال من نه، رفتم حرم بی بی گفتم نماز شب خوان ها را ببری هنر نیست من را ببری هنر است. شب خانم آمد به خوابم گفت عزیزم شما را هم پذیرفتیم و دو روز بعد شهید شد.

نماینده نهاد رهبری در این دانشگاه ادامه داد: جوان گفت ١١ سال کادر نیرو بودم و خیلی ادعا میکردم که دشمن حمله کند ال می کنم بل میکنم همین که در سوریه از هواپیما پیاده شدم و بمباران را دیدم همه اعتقادم پرید یک لحظه. اگر ایمان نداشته باشی همش می رود.

وی اضافه کرد: در جامعه ای که همه دنبال پول و تیپ هستند جوانی آنجا در ٢۵ سالگی جای اینکه التماس کند در اسارت دشمن کشته نشود سینه سپر می کند.
رمضانی گفت: خدا میگوید اگر کسی در راه خدا از خانه اش هجرت کند از لحظه ای که از خانه بیرون رود و از دنیا برود هیچ کس پاداشش را نمیتواند بدهد مگر خدا. جهاد اکبر هجرت از گناه است و مدافعان حرم از خود و از دنیا هجرت کردند.

برای شما نیز جالب است؟  روایت تولدی از نو در کلام امام(ره)/ یادمان نرود ۱۵خرداد داشتیم - |

وی ادامه داد: شهید حججی در غلبه بر نفس به کجا رسیده بود که این چنین شد.این قدرت دین و باور است.

به علاوه از طرف دیگر علی باقری کنی در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: خوشبختم که در این نشست مبارک کمپانی می کنم. نشست ای که به بهانه بزرگداشت مردان بزرگ دین و تاریخ برگزار شده است. مضاف بر این مناسبت تلفیق شهدای ایرانی و افغانستانی بر ارزش این نشست می افزاید.

وی اضافه کرد: چه شده که مردانی از ایران، افغانستان، پاکستان و … در سرزمین دیگری کنار هم میرزمند و به شهادت می‌رسند؟

باقری اظهار داشت: جوانی که تازه ازدواج کرده بچه دار شده و شیرینی زندگی را چشیده و آمال بزرگی برای خود و خانواده اش دارد چگونه میشود که پا میگذارد روی همه این ها و میرود طرفی که از همه اینها قطع میشود؟سوالی که باید جواب دهیم.

وی اضافه کرد: همه این ها از برکت مردی است که در تاریخ می درخشد. اگر امام نبود مسیر تاریخ حرکت دیگری داشت. سال ۴٢ وقتی ایشان حرکت کردند تعداد مخالفین درمقایسه با موافقین قابل مقایسه نبود و اتفاقا وجه ممیز امام هم درمقایسه با بقیه همین بود.

باقری ادامه داد: خیلی ها مخالف طاغوت بودند با اینحال فکر نمی کردند به نتیجه برسند، وقتی از امام پرسیدند سربازان شما کجایند؟ ایشان فرمودند سربازان من در گهواره ها هستند.

وی گفت: حرکت ایشان مانند پیامبران بود. هیچ کدام از پیامبران بر مبنای قدرت قاهره نیامدند پیغام خود را مطرح کنند. پیامبر خودمان با مردمی صحبت کردند که روی سرش خاکستر ریختند و سنگ زدند. با اینحال بعد از مدتی که حضرت برای فتح مکه می آیند به ابوسفیان میگویند کارت تمام است. محمد الان جایگاهی دارد که طرفدارانش نمی گذارند آب وضویش روی زمین بریزد و ایشان قلب ها را تسخیر کرد.

برای شما نیز جالب است؟  پارتی های خیابانی پارک قیطریه تهران در پایین چراغ روشن نظارت مسئولین+ عکس ها

باقری ادامه داد: امام هم توده مردم را همراه کردند و اینگونه انقلاب به ثمر رسید. پس پیروزی انقلاب صرفا بر مبنای باور دینی شکل گرفت.

وی بیان داشت: معمولا وزارت خارجه ها اسناد را بعد از ٣٠ سال پخش میکنند. خبری بود از سفارت انگلیس در ایران مبنی بر اینکه چرا انقلاب پیروز شد و نتوانستند پیش بینی کنند. مسئولانش گفته بودند ما از قدرت مذهب و دین در نیاز مردم و میزان تاثیرش در نقش آفرینی جامعه خبر نداشتیم.

باقری اضافه کرد: کارهایی که داعش انجام می‌دهد گروهک های ضد انقلاب ابتدا انقلاب می‌کردند و سر بریدن کار تازه ای نیست و صدر اسلام هم بود و اینها فرزندان معنوی و جسمانی دشمنان اهل بیت هم هستند.

وی گفت: با استناد به معیارهای مادی در ابتدا انقلاب باید همه چیز شکست می‌خورد با اینحال چیزی که گره را باز کرد تدبیر امام بود که مردم را وارد کرد و سپاه و بسیج با عشق به شهادت وارد شدند و دلیل شد ما از تمامیت عرضی دفاع کنیم و صحنه بروز قدرت درونی مردم شد.

باقری کنی بیان داشت: دشمن مخالف قدرت موشکی ماست که از دل بسیج و سپاه با اتکا به مبانی دینی برآمده است. ما سیم خاردار نمی‌توانستیم بخریم ابتدا جنگ با اینحال امروز جوانان توانستند با قابلیت خود موشک بسازند.

وی ادامه داد: بعد از جنگ دلیل افزایش چه بود؟ ما در هسته ای پیشرفت کردیم دلیل این حرف هم این است که قلدران جهان مقابل ما نشستند. همزمان با اینکه ما ابتدا انقلاب تحریم بودیم. روحیه پیشرو و اتکا به درون دلیل شد این قدرت ایجاد شود. عدم امید و وابستگی به بیگانگان بود که ما را در عرصه های دیگر عقب گذاشت.

باقری بیان داشت: ما ۵٠ سال است که صنعت خودرو از خارج آوردیم و حدودا جز یک مدت کم تحریم هم نشدیم. کشوری که در دانش هسته ای و موشکی می‌تواند پیشرفت کند در صنعت خودرو چرا جلو نرفت؟ چون به جوانان پیشرو اعتماد نشد.
وحدت ملی ما مرهون اتکا به مبانی دینی است آنجایی که قومت و مذهب رنگ می‌بازد. امنیت ملی ما هم به همین وابسته است.

برای شما نیز جالب است؟  امروز عصر در باغ موزه دفاع مقدس مراسم یادمان سردار حاج احمد متوسلیان برگزار می‌شود+زندگینامه

وی اظهار داشت: خیلی از شهدا دفعه چندمشان بود که به سوریه اعزام می‌شدند. پس اگر روحیه توهم و ماجراجوییشان آنها را می‌کشاند باید دفعه اول از بین برود و ببینند همه چیز حقیقی است و دیگر نروند با اینحال رفتند و به شهادت رسیدند. یک سنگ قبر نشان دهید از انهایی که سال ٨٨ فریاد زدند جانم فدای ایران.

باقری اضافه کرد: چیزی که ما را با برادران افغانستانی کنار هم نشاند اتکا به مبانی دینی است. جوانی که عرق دینی ندارد برای چه باید مادیات خوب دنیا و زندگی اش را ول کند و برود در بیابان های سوریه بجنگد؟

وی گفت: برژینسکی در یک سال قبل بیان می کند چندی قبل، یعنی دو سه سال قبل، خیلی از غربی ها از ایران می‌گویند جوانان ایرانی خیلی گرایش پیدا کردند به الگوهای غربی و بعد تاکید می‌کند به ویژه پوشش زنان در ایران. ایشان کارشناس فرهنگی نیست صاحب نظر امنیت ملی است.

باقری ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم برداشت ایشان درست است با اینحال این یعنی اگر ملت ایران سست شدند در مسائل مذهبی دیگر درمقایسه با حکومت سرد می‌شوند. ما امروز در بزرگداشت شهدای خرداد ۴٢ نیستیم حتی شهدای امروز و روز قبل را ارج می‌نهیم. امروز از حججی می‌گوییم که در اسارت است با اینحال ترس را در چشم دشمنش می‌بینیم که ایشان را در بند کرده است. امروز محتاج این تفکریم و این قدرت باز دارندگی ماست.

ایشان در انتهای اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید دارند بر حفظ روحیه پیشرو که اگر حفظ شود دشمن با هیچ سلاح و عده ای نمی‌تواند کاری کند. در این مراسم با شهدای عزیز مان پیمان می‌بندیم با روحیه پیشرو راه‌شان را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیغام/ب
 

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی