قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

۴۶۰۰ شهید ایرانی در خاک عراق باقی مانده اند – |

۴۶۰۰ شهید ایرانی در خاک عراق باقی مانده اند – |

در موردموضوع مقاومت نوشته ای داریم با عنوان ۴۶۰۰ شهید ایرانی در خاک عراق باقی مانده اند – . | .. در صورت علاقه این نوشته را پیشتر بخوانید.

 به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، سردار سید محمد باقرزاده عصر امروز در حاشیه مراسم استقبال از ۴۸ شهید تازه تفحص شده در فاصله شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: کل کل شهدای کاوش شده ۴۹ هزار شهید است و ولی باید گفت باید چهار هزار و ۶۰۰ شهید دیگر اعم از شهیدانی که در جاهای عملیاتی شهید شدند و یا در اردوگاه ها به شهادت رسیدند را در قبرستان های عراق ردیابی کرد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین پیشتر به مسئله گمنام ماندن شمار بسیاری از شهدای تفحص شده به توجه به انجام تست های DNA هم پرداخت و گفت: علم پیشرفتهDNA یا همان شناسایی ملوکولی به نحوی نیست که بتواند پاسخگوی نیاز باشد.

وی گفت: استحصال DNA از استخوان سخت ساده نیست و حتی در کشورهایی با قابلیت ها پیشرفته نیز این کار تمام و کمال انجام نمی شود، از طرف دیگر قرار گرفتن در معرض آفتاب و محیط قلیایی می تواند زنجیره DNA را گسسته کرده و شناسایی را پیچیده تر کند.

سردار باقرزاده از شناسایی تنها ۱۰ درصد از مدلهای ارسالی برای تست DNA اطلاع داد و اظهار کرد: تا اینجای کار از کل مدلهای داده شده به مرکز بررسی کوثر ۱۰ درصد از نمونه ها جواب گرفته اند با این وجود تا رسیدن به جای مطلوب فاصله فراوانی می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش محققان بتوان بیننده رفع مشکلات شناسایی هویت شهدا و شناسایی تمام شهدای گمنام بود.

برای شما نیز جالب است؟  دختر بچه ای که اشک حاج قاسم را در آورد + تصویر

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین پیشتر به بازگشت ۴۸ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس از فاصله شلمچه اشاره نمود و گفت: این شهدا طی یک ماه قبلی در جاهای عملیاتی زبیدات، کتیبات، ام الرصاص و ساحل غربی اروند رود تفحص شده اند.

وی اضافه کرد: این شهدا در عملیات های محرم، رمضان، کربلای چهار و تک ارتش و تک ژاندارمری در سال ۶۷ به شهادت رسیده اند.

سردار باقرزاده به علاوه از طرف دیگر از اجرا آیین وداع با شهدا امشب در شهرستان اندیمشک اطلاع داد.

امیدواریم این نوشته با عنوان ۴۶۰۰ شهید ایرانی در خاک عراق باقی مانده اند – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی